Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 260 total)
  • Author
    liverpool
    Member

Deja pe forumul acesta s-au adunat o serie de articole aparute in presa plus o serie de analize proprii user-ilor acestui forum care pot fi utilizate de un avocat pentru constituirea unui caz solid in fata unei instante. fie ea UEFA (daca este posibil), fie Tribunalul Sportiv. Acest avocat trebuie sa reprezinte clubul de aceea cred ca ar trebui sa ne indreptam presiunile (si in acelasi timp suportul!!!) asupra clubului! Cei care au posibilitatea sa discute cu Vasile Siman (!?) si cu ceilalti responsabili de destinele clubului ar fi bine sa o faca. Eu nu sunt in Bucuresti si nu pot participa efectiv la astfel de discutii… dar cei care sunt in Bucuresti ar trebui sa se puna de acord si sa incerce o discutie cu Siman… cred…

sorin
    Member

in plus, am putea imprima tricouri cu emblema clubului si un mesaj de protest (cu rosu) si eventual vindute la un pret mic cit sa se acopere costul, sau facem niste donatii…

07Ex
    Keymaster

@Albert wrote:

Salut suporterilor Sportului Studentesc

Bine ai venit printre noi! :D

Laurentiu
    Member

Subscriu celor spuse de Albert!

Obisnuiam sa ‘cred’ in Steaua, credinta ce a ajuns intr-un final la fundul sacului… Nimic nu cred ca ma mai poate face sa cred in ea.

Tin sa cred ca Sportul Studentesc este noul scop, echipa la care fiecare jucator in parte depaseste cu usurinta IQ-ul cumulat al intregii conduceri steliste.

Chiar daca galerie este relativ mica, ea este demna de toata stima si imi doresc sa fac parte din ea!
    Drept urmare am sa-mi fac abonament si am sa incerc sa fiu cat mai prezent in tribuna, fie ea tribuna de ‘B’ sau de ‘A’!

Asta este ce pot face eu pentru a ajuta echipa in acest moment!

PS: Promovarea On-line ‘is the way to go’ Albert!

Hai Sportul!

stefan
    Member

@sorin wrote:

in plus, am putea imprima tricouri cu emblema clubului si un mesaj de protest (cu rosu) si eventual vindute la un pret mic cit sa se acopere costul, sau facem niste donatii…

Subscriu la idee. Cat sa fie contributia individuala?

Si raman la ideea ca putem conta si pe sprijinul altor echipe care au ramas in A si care ne simpatieaza orice ar fi. Vezi povestea Rapidului la Tg. Jiu.

Albert
    Member

Va multumesc pentru primirea in echipa suporterilor Sportului Studentesc!

Acum, ca sa trec la fapte, de unde si intre ce ore imi pot procura un abonament la meciurile Sportului? Exista deja un program competitional pe care l-am putea afisa pe acest forum sau pe website?

Ideea cu tricourile este buna si o sustin. Oricum, cred ca am putea initia o campanie de comunicare mai complexa care sa includa diverse actiuni care sa urmareasca scopuri precise. Exista in cadrul conducerii Sportului Studentesc o persoana sau un grup care se ocupa in special de promovarea acestui club (ex. marketing, PR etc.). Cum putem comunica cu aceaste persoane? Cred ca un efort concertat este mai eficient decat unul izolat.

Trevizes
    Member

Ar trebui sa se promoveze imaginea Sportului si mai puternic cu ocazia asta. Tricouri, fulare, nu trebuie neaparat sa fie la pret doar cit sa se amortizeze investitia. Sportul are acum un capital de imagine foarte mare.
    Daca se accepta situatia si se inchide subiectul toti vor spune ca oricum era un club fara suporteri, ceea ce este un club inutil.

razvanR
    Member

Cred ca trebuie sa gasim un slogan care sa descrie marea nedreptate in romana si engleza. Sloganul sa apara pe tricouri si pe un banner care sa stea tot sezonul afisat la peluza.

Eu ma gandesc sa merg la UEFA la tragerea la sorti pentru grupele Champions League. Trebuie un dosar cu toate documentele si articolele din presa in 300 de exemplare care sa fie dat catre UEFA si catre toti reprezentantii presei din intreaga Europa care vor fi prezenti acolo.

Daca mai doreste sa vina cineva la Geneve-Nyon si/sau Monaco scrie aici.

24.08 – Monaco – Tragerea la sorti grupe Champions League
    03.10 – Nyon – Tragerea la sorti grupe cupa UEFA

razvanR
    Member

Hai sa punem un banner in fata la FRF in care sa-i multumim lui Mircea Sandu pentru cadoul de 90 de ani, asa cum a spus Dan. Pe banner trebuie sa apara sigla si in stanga si in dreapta.

sorin
    Member

@Albert wrote:

Va multumesc pentru primirea in echipa suporterilor Sportului Studentesc!

Acum, ca sa trec la fapte, de unde si intre ce ore imi pot procura un abonament la meciurile Sportului? Exista deja un program competitional pe care l-am putea afisa pe acest forum sau pe website?

Ideea cu tricourile este buna si o sustin. Oricum, cred ca am putea initia o campanie de comunicare mai complexa care sa includa diverse actiuni care sa urmareasca scopuri precise. Exista in cadrul conducerii Sportului Studentesc o persoana sau un grup care se ocupa in special de promovarea acestui club (ex. marketing, PR etc.). Cum putem comunica cu aceaste persoane? Cred ca un efort concertat este mai eficient decat unul izolat.

Nu cred, si tocmai asta asta este un lucru important care trebuie luat in serios daca vreti sa facem ceva. Trebuie sa facem un plan de bataie. Brainstorming…

Spawn09
    Member

unde pot afla programul meciurilor din acest sezon?

cameliu
    Member

@Spawn09 wrote:

unde pot afla programul meciurilor din acest sezon?

http://www.gsp.ro/index.php?a=50402&shift=1

Noi suntem Targoviste…

ultrasro
    Member

Eu spun ca echipa care va fi creata de Grigore Sichitiu va fi capabila de performante superioare celor de pana acum!!!

sorin
    Member

@ultrasro wrote:

Eu spun ca echipa care va fi creata de Grigore Sichitiu va fi capabila de performante superioare celor de pana acum!!!

…pe ce te bazezi?

E doar optimism sau exista motive sa crezi asta?
    Ar fi ok sa nu plece chiar toti oamenii cu experienta de la echipa. Celor tineri le va fi foarte greu altfel.

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 260 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.