Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 260 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Antrenorul Sichitiu ne asteapta pe toti suporterii ca sa vorbim despre echipa la amicalul de sambata cu Rapid II.

Giani
    Member

@ultrasro wrote:

Antrenorul Sichitiu ne asteapta pe toti suporterii ca sa vorbim despre echipa la amicalul de sambata cu Rapid II.

O veste excelenta. Voi fi acolo. Cineva avea dubii despre ce va fasce Sichitiu. Dar istoria este cam asta. 2003: mitica decide neprezentarea Sportului la meciul decisiv cu sclavii prietenului sau de pahar (la care, accidental, apara liderul sindicacatului fotbaliatorilor, unul zis si pulea, cica a fost porcar la nationala si are niste clapauge…). Meciul este pierdut cu 3-0. Sportul retrogradeaza. Promoveaza urmatoul sezon, apoi termina pe locul 8; dupa inca un an, ameninta grav locurile sedereului in Cupele europene. Mafia reactioneaza si trimite abuziv echipa in esalonul seund. Fac pariu ca dupa promovare, in 2008 vine titlul suprem. Traditia trebuie respectata: ei ne retrogradeaza, noi revenim si batem absolut totul.

07Ex
    Keymaster

@Spawn09 wrote:

unde pot afla programul meciurilor din acest sezon?

Programul va fi “live” pe site pana la sfarsitul zilei de maine.

Giani
    Member

progamul exista de doua saptamani. Si suna cam asa: 30 iulie Sportrul – Rapid, 5 august Dinamo – Sportul; restul sunt abuzuri.

Spawn09
    Member

multumesc pt raspunsuri. ne vedem pe stadion :)

liverpool
    Member

Am desenat doua tricouri (unul in engleza, unul in romana). Se pot imprima si pe acelasi tricou: fata – spate.
    Astept comentariile voastre! Si astept si ideile voastre (alte sloganuri).
    Banuiesc ca in Bucuresti exista locuri unde se pot imprima…

Am mai desenat un tricou (fata – spate) inspirat din simbolurile si sloganurile unei anume firme de echipament sportiv. Parca FRF are alti sponsori… hmmmm… sa ne gandim si la ceva legat de acesti sponsori.

si ultima varianta (pe ziua de azi). simbolurile sponsorului FRF intoarse pe dos. Sloganul lor este”Impossible is Nothing” (nimic nu e imposibil). L-am schimbat in “Abuse is Possible” (abuzul este posibil).

si prima varianta imbunatatita (la sugestia lui razvanR)

cameliu
    Member

@liverpool wrote:

Am desenat doua tricouri (unul in engleza, unul in romana). Se pot imprima si pe acelasi tricou: fata – spate.

super idee! fain design!
    Poate reusesc sa-mi fac si eu aici, insa trebuie sa ma interesez ce fel de format au nevoie pt imprimat!

ovidiu
    Member

@liverpool wrote:

Frumos si interesant.
    Daca se realizeaza vreau si eu (chiar cu trimiterea banilor inainte).

VIVA SPORTUL STUDENTESC

razvanR
    Member

Imi plac foarte mult mai ales primele 2 variante.

AM doua propuneri:
    1. Sigla sa fie cea veche mai rotunda, ti-o trimit prin e-mail.
    2. sa apara undeva scris in intregime numele Sportul Studentesc.

Radu Dobrin
    Member

excelenta initiativa!!! imi plac toate!

ps..subscriu la punctul 2 al lui razvan
    pps…”sportul studentesc” poate sa fie scris pe spate… altfel e cam mare aglomeratia pe partea din fata

liverpool
    Member

Eu am sa pun la dispozitie fisierele. Sa imi spuneti o adresa unde pot sa fac upload astfel ca toti membri forumului sa poate face download la modelul dorit. Eventual pot sa trimit aceste fisere unui moderator si el sa faca upload.
    O sa fac doua variante: pentru tricou negru si pentru tricou alb. Din cate stiu sunt unele imprimerii care nu pot imprima decat pe alb.
    Legat de formatul de fisier: va rog sa va interesati ce format va este necesar. In mod normal un fisier vector tip CorelDraw sau AdobeIllustrator ar trebui sa fie bun pentru price imprimerie.
    In alta ordine de idei: pe 22 august s-ar putea sa merg pe NouCamp la Barcelona – Bayern Munchen. Daca ajung acolo fiti siguri ca o sa port unul din aceste tricouri.

PS: IMPORTANT: va rog sa imi trimiteti un fisier (high resolution) cu sigla clubului. De preferat in format vector.

Trevizes
    Member

Foarte reusite. Eu o sa-l prefer pe al 3-lea si al 6-lea.
    Nu stiu ce rezolutie trebuie sa aiba fisierul pentru imprimarea pe tricou.

franz_kafka
    Member

Draga Liverpool,
    Nu prea imi gasesc cuvintele, dar ai imaginatie…, iar frumos din partea ta e ca o pui in sustinerea simpla, dar sincera si cu bun simt a SS (ceea ce nu prea intalnesti la suporterii altor echipe, care, in semn de protest, probabil, ar fi spart niste geamuri sau s-ar fi batut cu jandarmii)…
    Maine-poimaine, poate aud ca ai scris si un roman sau, macar, o nuvela ori piesa de teatru despre abuzul frf si lpf impotriva SS…

liverpool
    Member

@franz_kafka wrote:

Draga Liverpool,
    Nu prea imi gasesc cuvintele, dar ai imaginatie…, iar frumos din partea ta e ca o pui in sustinerea simpla, dar sincera si cu bun simt a SS (ceea ce nu prea intalnesti la suporterii altor echipe, care, in semn de protest, probabil, ar fi spart niste geamuri sau s-ar fi batut cu jandarmii)…
    Maine-poimaine, poate aud ca ai scris si un roman sau, macar, o nuvela ori piesa de teatru despre abuzul frf si lpf impotriva SS…

Draga K,
    Multumesc! Sa stii ca lucram la fisierele finale. In scurt timp toata lumea o sa aiba acces la ele (cu instructiuni de utilizare :D )
    Cat despre sustinere cu fair-play a echipei…. Altfel ce rost ar avea? Nu uita ca sunt si fan al unui club al carei filozofie este “You’ll Never Walk Alone”! Am avut ce sa invat de la ei.
    Aceste mesaje se pot imprima si pe bannere… daca se poate haideti sa realizam macar un banner… un moderator sa afle cat costa realizarea unui astfel de banner. Eu o sa trimit desenul. Si apoi toti o sa contribuim financiar – dupa posibilitati. Trebuie facut si ceva practic – indiferent de contributia fiecaruia… ca e 1 leu sau 100 lei. Macar asta sa fie contributia noastra a suporterilor.
    Pentru ca Vasile Siman isi face partea lui de datorie. Inteleg ca a depus un dosar la Tribualul de Arbitraj sportiv. Cine mai are noutati pe tema asta?

franz_kafka
    Member

Exista vreun cont bancar sau, macar, cel al unui card bancar al unui suporter aflat in prima linie a frontului, pentru a contribui financiar fiecare dupa posibilitati? Daca da, afisati-l!

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 260 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.