Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 260 total)
  • Author
    liverpool
    Member

Dupa experienta de duminica de la imprimerie am hotarat sa optimizez design-ul pentru “piata romaneasca”. Aveti acces la fisierele CorelDraw la adresa: http://www.eastsidegraphics.com/ssfc
    Pentru foecare tricou exista o varianta in romana si una in engleza. Banuiesc ca suporterii din romania o sa opteze pentru varianta in romana. In timp ce in strainatate e mai de folos una in engleza.
    Am adaugat si o idee pentru un posibil banner.

sorin
    Member

Start în Liga a II-a, într-o nouă formulă
    Marţi, 8 August 2006

Sâmbătă 12 august începe o nouă etapă a Campionatului Naţional de fotbal, eşalonul secund, numit acum Liga a II-a. Competiţia se va desfăşura într-o nouă formulă, cu două serii Est şi Vest, fiecare cu câte 18 echipe.

În seria Est, favorită incontestabilă este formaţia Sportul Studenţesc, în pofida faptului că se anunţă numeroase plecări ale jucătorilor. Mai emit pretenţii aici, trei echipe din Braşov şi două din Prahova.

În seria Vest se anunţă o dispută mult mai echilibrată pentru promovarea în primul eşalon valoric, între formaţiile CSM Rm. Vâlcea, FC Bihor sau Universitatea Cluj.

Programul primei etape:

Seria Est
    F.C. SNAGOV – F.C.M. DUNAREA GALATI
    S.C. F.C. PREFAB 05 S.A. MODELU – S.C. F.C. SACELE S.A.
    F.C. DELTA TULCEA – C.S. OTOPENI
    F.C. DUNAREA GIURGIU – SPORTUL STUDENTESC
    S.C. C.F. BRAILA S.A. – C.S. FOREX BRASOV
    C.S. CHIMIA BRAZI – F.C. MUNICIPAL CAMPINA
    F.C. BRASOV S.A. – F.C. S.A. BOTOSANI
    S.C. F.C. GLORIA BUZAU S.A. – F.C. MUNICIPAL BACAU
    S.C. F.C. PETROLUL S.A. PLOIESTI – F.C. CETATEA SUCEAVA

Seria Vest
    C.S. AUXERRE TRANS ORSOVA LUGOJ – F.C. C.F.R. TIMISOARA
    F.C. CARACAL – C.S. F.C. BIHOR ORADEA
    C.S. BUILDING VANJU MARE – C.S. INDUSTRIA SARMEI CAMPIA TURZII
    F.C. UNIREA DEJ – C.S. DACIA MIOVENI
    C.S. MINERUL LUPENI – S.C. CORVINUL 2005 HUNEDOARA S.A.
    POLITEHNICA TIMISOARA & INVEST S.A. – C.S. GAZ METAN MEDIAS
    F.C. BAIA MARE S.A. – UNIVERSITATEA CLUJ S.A.
    S.C. F.C. TARGOVISTE S.A. – C.S.M. RAMNICU VALCEA
    F.C.M. APULUM S.A. ALBA IULIA – F.C.MUNICIPAL S.A. RESITA

stefan
    Member

La cat incep meciurile in liga asta?

Mi-e jena ca sunt nevoit sa intreb asa ceva, dar ce sa fac daca au avut grija Siman si FRF-ul?

stefan
    Member

Mai ales meciul cu prefabricate modelu se anunta misto! Unde se afla echipa asta?

stefan
    Member

Asta este, sa privim inainte. Sper ca baietii, atatia cat vor ramane, sa trateze serios campionatul si sa incerce sa se asigure ca sunt promovati inca de prin martie-aprilie. Sper sa nu-si bage picioarele. Dupa ce revin in A ar trebui sa traga la UEFA, mai ales ca ne creste cota.

PS: parerea mea sincera este nimeni din cei care vor pleca nu se va remarca in mod special, nici in tara, nici in strainatate. Ei sunt facuti doar pentru Sportul. Parerea mea!

Giani
    Member

Modelu este langa Calarasi, undeva in mijlocul campului, unde nici macar vaca nu are ce sa pasca.

In ce priveste echipa, ar trebui, dua cum spuneai, sa isi asigure promovarea cam de prin martie, si in plus sa traga tare la Cupa.

ovidiu
    Member

Am descarcat cdr.
    Multe multumiri.
    Sper ca pe sfarsitul sapatamanii viitoare sa port tricourile (unul alb si unul negru)

VIVA SPORTUL STUDENTESC

stefan
    Member

Bai tata, e 18 august. Eu zic sa ne oprim din jelit, inghitim, nu uitam, cand vom putea, muscam.
    Acum hai sa ne concentram pe meciuri, ca echipa are nevoie de incurajare.
    Nu se mai scrie nimeni nimic despre meciurile pe care le avem de disputat. Eu nici nu stiu la ce ora incep meciurile astea. As veni si eu la stadion, chiar daca e meci de B. Echipa are nevoie de incurajare, nu de jelit. Nu e retorica ce spun, eu cred ca baietii chiar au nevoie de incurajari.
    Desteptarea!
    Hai Sportul!

07Ex
    Keymaster

@stefan wrote:

Nu se mai scrie nimeni nimic despre meciurile pe care le avem de disputat. Eu nici nu stiu la ce ora incep meciurile astea. As veni si eu la stadion, chiar daca e meci de B.

stefan, exista un sub-forum special pentru toate meciurile din actualul sezon. In plus pe prima pagina a site-ului este postata data si locul urmatorului meci. Nu inteleg cum de nu stii “NIMIC” despre meciurile din actualul campionat. Ora de disputare este totdeauna aceeasi, 11:00 in Regie. In deplasare se poate ca 1-2 meciuri sa fie in nocturna, dar acasa toate meciurile sunt la ora 11:00.

stefan
    Member

Ma uitam si eu sambata la idiotul national care raspunde la numele de Becali. Marturisesc ca dupa Sportul, intotdeauna am avut o anumita simpatie fata de Steaua. Dar de catva timp urasc Steaua, orice victorie a Stelei insemana pentru mine victorie si publicitate pentru acest idiot. Cunosc multi stelisti de treaba care sunt jenati de acest personaj.
    Care este legatura cu Sportul? Este, pentru ca mi se pare anormal ca o echipa, care inseamna sport, inseamna performanta, sa fie judecata dupa conducere sau finantato. Iar la noi lucrurile incep sa fie judecate prin prisma conducerii, nu a performantei. Sportul a fost retrogradata datorita lui Siman. Nu a contat ca joaca fotbal, nu a contat performanta. Sportul nu a fost lasata sa joace fotbal! Hai sa ne gandim sa promovam o masura prin care acest lucru sa se termine. In 2006 a fost Sportul, la anul poate fi alta echipa. Nu este normal ca in A sa joace Pandurii care nu au nici o treaba cu fotbalul.
    O masura la care m-am gandit (si ne-ar fi ajutat) ar fi de exemplu ca echipa sa fie lasata sa joace unde merita, iar finantatorul sau patronul sa nu mai primeasca bani din publicitate TV, de exemplu. Un fel de executare silita. Ceva trebuie facut, pentru ca la cum stau lucrurile in prezent in cazul nostru, culmea e ca tot Siman a iesit in castig: echipa a retrogradat, statul nu si-a primit toti banii, iar Siman a incasat milioane+alte drepturi. Asta-i prea de tot!

ion
    Member

bine spus ,bine gindit!!!La ce s-antimplat cu Sportu in aceasta vara parca ata alba se intrezareste.Cum nimeni nu vede ca Siman si-a tras tainul si ceilalti(statul,noi,echipa)a iesit in pierdere?Acum nimeni nu mai este interesat de situatia fiscala a Sportului? De ce nu se merge pina la capat cu presiunea pe achitarea datoriilor ?De ce nu se propune elaborarea unui act juridic care sa contina pedepsirea partii cu adevarat vinovate ?Presiunea a fost pe Siman pina cind s-au facut cartile (vinzarile de jucatori)si apoi pauza! D-asta sint suparat …Se creeaza conditiile si pe viitor ca echipa sa fie vinduta cum da in pirg si mentalitatea de atasament fata de culorile clubului ale jucatorilor nici nu va exista!

mihada
    Member

Dupa ultimele rezultate, mi-au venit in minte nume de echipe care au disparut complet. E posibil sa ma inshel, ele doar transformindu-se, fiind preluate sau pur si simplu schimbindu-si numele.
    Chinezul Timisoara
    Ripensia Timisoara
    Romano-Americana Bucuresti
    Venus Bucuresti

Urmeaza Sportul Studentesc???
    Sunt trist…
    Nici in cele mai pesimiste momente nu m-as fi gindit la asa ceva in urma cu citeva luni…

Mario
    Member

In ultima perioada, Sportul s-a remarcat ca fiind un club cu o sectie de copii si juniori foarte prolifica. Se poate spune ca majoritatea jucatorilor sunt din curtea proprie. Secretul acestei reusite? Simplu… Profesionalismul antrenorilor si sistemul de promovare a juniorilor la echipele de seniori ale clubului. Totusi, in ultima perioada o parte dintre antrenori au plecat la alte cluburi (ex. Steaua) iar atmosfera in cadrul sectiei de copii si juniori este tensionata.
    Considerati ca acest lucru va afecta viitorul echipei Sportul ce va fi privata de suportul cu tinere talente din pepiniera proprie?

@Mario wrote:

In ultima perioada, …… o parte dintre antrenori au plecat la alte cluburi (ex. Steaua) iar atmosfera in cadrul sectiei de copii si juniori este tensionata.
    Considerati ca acest lucru va afecta viitorul echipei Sportul ce va fi privata de suportul cu tinere talente din pepiniera proprie?

Normal ca da !

Pacat …..

Giani
    Member

Sper ca nu. Nu stiu cum se face, dar cine a plecat sa fie platit pe branza, lana si alte marafeturi oiersitice, a ramas la pascut oaia. Nu cred ca antrenorii nostri de copii si juniori ar putea face fata langa cimitire, cand vor veni pe capul lor toti coloneii sa isi propulseze loazele. Diferenta dintre Sportul Studentesc si stana de langa cimitire este ca la noi nu apare niciun grad sa isi impuna loaza cu forta.

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 260 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.