Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 260 total)
  • Author
    dack
    Member

Eu am ramas efectiv fara cuvinte. Nu pot sa cred asa ceva.
    Responsabilitatea este evident a lui Siman, el este managerul clubului.
    Numai ca Siman este foarte orgolios si desi stia ca nu are bani sa tina echipa, nu a facut nimic in sensul asta. Nici nu a vandut nimic in intersezon, ca sa faca rost de bani, a preferat sa tina la pret. Nu stiu daca mai poate face asta acum si nici nu cred ca daca printr-o minune ar face rost de bani, Mitica, prietenul nostru ar mai accepta sa nu retrogradam. El are o pata mai veche pe Siman.
    Jucatorii vor fi demotivati si vor pleca pe preturi mult mai mici decat daca echipa ar fi ramas in A. De data asta Siman a dat caruta de gard. Rau de tot.

In cazul de fata solutia daca mai exista, repet e ca Siman sa plateasca toti banii luni dimineata! Cum doar e manager se descurca daca vrea, dar el nu a vrut! ii dau solutie eu: simplu cine da pe Mazilu 400.000 de euro banii jos! Stiu veti rade ca e un pret mic si ca de asta s-a ajuns aici dar ca sa salvezi Casa vinzi bratara de aur pe nimic! Stiu sigur ca Si Copos si gigi becali mai alea ar da maine banii astia! oricum daca vom fi in B Mazilu si toti pleaca gratis! Siman s-a incapatanat la pret si acum ii va pierde pe toti pe nimic!!!!!!! nefiind club profesionist toti jucatorii devin liberi de contract! Asa ca excelentul Manager Siman ar fi trebuit sa-i vanda pe Mazilu, Lazar si Varga Si Balan cu 400.000. Acum sacalii nu-i vor da banii sigur! prietenii lui Siman ar terbui sa-i dea bani! Repet mitinguri au facut si cei din Florenta solutia e simpla: 400.000 de euro la stat luni! Oricum Siman foarte multi considera ca e un excelent manager dar a 2 -a oara retrogradam ca nu are bani-vezi cazul Bacau 2003! Siman a fost dezatrul Sportului cu un alt Manager eram in Cupa Uefa demult! Asa ca pe langa toti sacalii din fotbal Siman e autorl principal al retrogradii! daca platea banii problema nu exista! Ai c…. ca Gigi Becali nu platesti nu fii corect ca o b… toti te asteapta la cotitura cand ai jucatori valorosi!

Ultras
    Member

Vorbesti prostii. Jucatorii au contract si nu are nici o legatura daca Sportul are licenta sau nu. Greseala lui Siman e ca nu a vazut ca Sportul este tinta si nu s-a pregatit din timp. Acum singurele cai de atac sunt apel la Comitetul executiv federal si in, caz de respingere, Tribunalul de Arbitraj Sportiv. Dar trebuie sa se miste repede.

Ma bucur ca sunt oameni care vad problema realist. Siman trebuia sa inceapa sa-si plateasca datoriile. Din presa reiese ca Jiul a primit licenta pentru ca a inceput sa plateasca. Simplu, asta ar fi trebuit sa faca si Siman, sa le dea mult mai putine motive celor de la comisii si comisioare sa o retrogradeze pe Sportul.

Banii pe Cruceru ar fi trebuit sa-i vireze direct la stat. Sa dea dovada de bunavointa si nu de incapatanare.

Daca incepea sa vireze banii, oricum dar sa inceapa, situatia era alta, rahatii aia nu primeau apa la moara. probabil gaseau altceva, dar macar nu-i ajutam.

cameliu
    Member

@Ultras wrote:

Vorbesti prostii. Jucatorii au contract si nu are nici o legatura daca Sportul are licenta sau nu. Greseala lui Siman e ca nu a vazut ca Sportul este tinta si nu s-a pregatit din timp. Acum singurele cai de atac sunt apel la Comitetul executiv federal si in, caz de respingere, Tribunalul de Arbitraj Sportiv. Dar trebuie sa se miste repede.

Nu cred ca mai e nici o solutie au si aia de la frf mindria lor de borfashi! Pina acum insa nu a fost dat un comunicat oficial! Insa ieri s-a specificat ca sentinta e definitiva!
    Gresala lui Siman e ca s-a certat cu ei. I-o fi si injurat… Simota le-a vorbit doar frumos si cu datorie mai mare ca a lui siman a luat licentza. Daca Siman zicea, da platesc si eu dragilor federali, eram in Liga 1…

Insa comportamentul nu e prevazut totusi in manualul de licentiere. S-a judecat oricum diferetiat …

Cu totul de acord. Nu vreau sa stiu ce-i in sufletul jucatorilor. Cum pot ei sa aiba incredere intr-un manager care-i lasa prada unor nemernici? Si ne suparam cand citim in presa ca jucatorii nu sunt deloc atasati de acest club. nu e normal?

Raman, cu incapatanare, la parerea ca Siman trebuia sa prevada tot acest monstruos scenariu si sa inceapa sa-si plateasca din datorii.
    Acum clubul plateste pretul incapatanarii lui. Cand stii ca nu ai spatele si puterea lui Steaua, Rapid sau Dinamo, nu faci pipi impotriva vantului. Incerci sa gasesti alte iesiri. Siman s-a cam udat pe pantaloni acum. Din pacate nu doar el ci si cei care-i stateau in spate si credeau in el.

E evident ca s-a judecat diferentiat dar asta nu schimba cu nimic situatia Sportului. In cel mai bun caz o retrogradeaza si pe Jiul.
    Adica lucrurile se pot schimba doar in sensul asta, sa fie ambele judecate cu aceeasi masura: sa pice.
    Intelegeti ce vreau sa spun?
    Primul scenariu posibil era sa favorizeze amandoua echipele, si atunci Siman ori ar fi trebuit sa inceapa sa plateasca ori sa vorbeasca frumos, sau scenariul doi, judecata dreapta pentru amandoua, adica liga secunda.
    Corect?

cameliu
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Primul scenariu posibil era sa favorizeze amandoua echipele, si atunci Siman ori ar fi trebuit sa inceapa sa plateasca ori sa vorbeasca frumos, sau scenariul doi, judecata dreapta pentru amandoua, adica liga secunda.
    Corect?

Da insa a fost scenariul 3…

Cf regulamentului daca Sportul nu mai e club profesionist contractele devin nule! asa stiu eu ! poate gresesc! in Italia daca, clubul retrogradeaza din elte cauze decat cele sportive jucatorii devin liberi de contract la cerere! cauza neprimirii licentei e faptul ca vor sa ne imparta jucatorii

Ar fi un adevarat dezastru!!!!

Giani
    Member

Nu as crede. Si chiar daca ar fi asa, jucatorii au caracter, nu cred ca si-ar rezilia prea multi contractele.

Giani
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

E evident ca s-a judecat diferentiat dar asta nu schimba cu nimic situatia Sportului. In cel mai bun caz o retrogradeaza si pe Jiul.
    Adica lucrurile se pot schimba doar in sensul asta, sa fie ambele judecate cu aceeasi masura: sa pice.
    Intelegeti ce vreau sa spun?
    Corect?

Corect Dane. Dar in cazul asta ar trebui retrogradate toate cele 15 echipe care au datorii la buget. Iar datoria lui Siman fata de buget a scazut de la 1.5 M EUR la 350 K, deci cum adica nu a platit? Eu unul nu pricep. Oi fi eu inginer, dar logica asta matematizata ma depaseste.

Giani
    Member

Vi se pare mai corect sa dea pe nimic jucatori de Nationala ca sa rezolve problema unui abuz evident? Cu Miorite nu mai merge, este timpul sa devenim mai “americani”, adica sa luam pusca si sa le strigam “Get off my property”. Si eventual sa tintim primul foc direct in chestia aia vida, numita capatana.

Ultras
    Member

e vorba de datorii acumulate in 2005…

Giani
    Member

@Ultras wrote:

e vorba de datorii acumulate in 2005…

Thanks. Dar oricum criteriul este irelevant si decizia abuziva.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 260 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.