Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 260 total)
  • Author

Din cate stiu eu contract are si jucatorul din divizia C, doar atat ca probabil vor fi jucatori de lux in divizia B. Daca ne vor retrograda pana la urma in locul lui Siman as pastra tot lotul si as castiga cupa romaniei ca sa vada mafia din fotbalul romanesc ca tot mai putem lua ceva.

O alta problema sunt banii din drepturile de televizare!!! Sportul va primi pentru locul4 cum e corect sau pt locul 15! la mafiotii din Romania orice e posibil! Oricum Siman nu are forta sa tina actualul lot in Divizia B! Cat priveste caracterul sunt de acord sunt jucatori de caracter dar nu pot sta pe contracte mici!!! Uite si la Juventus in afara celor batrani nu ramane nimeni! Cruceru a plecat gartis ca i s-a terminat contractul!!! Nu i s-a oferit nimic nici o marire de salariu??? Acum imi pare si mai rau ca nu am mers in UEFA! Eram in Uefa nu ne mai retargeau licenta ca se faceau de bacanie, Oricum eu as paria ca daca vom fi retrogradati-mai exista o mica portita de scapare, si jucatorii vor fi decalarati liberi si asta inseamna practic sfarsitul de club profesionist al unei echipe de 90 de ani!

Daca acest lucru se intampla, Prunea e un om mort!

da si cel din C are contract dar conditia e sa nu retrogradeze extrasportiv! Cand o firma da faliment salariatii sunt liberi! Ca atare aproape sigur in cazul retrogradarii jucatorii devin liberi la cerere! Sportul nefiind club profesionist trebuie sa renegocieze contractele!

crys41
    Member

Intr-o secventa din timpul reprizei a doua a meciului de supercupa, l-am vazut pe Siman langa nasu’ Mircea Sandu. Sa fie de bun augur? Imi parea relaxat.

Nu erau chiar unul langa celalalt. Daca ar fi fost chiar unul langa celalalt, da, puteam face speculatii. asa, poate fi doar o intamplare.
    Poate Siman il sfideaza cu seninatate.

Ultras
    Member

Prunea spune prostii si poate fi actionat atat la Comisia de Disciplina, cat si in instanta civila pentru ce a spus. Fara sa riscam sanctiuni din partea FRF. Si-a depasit atributiilele de oficial. A uitat handicapatul ca nu mai este lider de sindicat. Oricum, regulamentul nostru nu prevede asa ceva, atata timp cat contractele sunt platite…

Asta este insa trebuie sa dovedim ca suntem uniti si sa luam atitudine de cele intamplate nu doar aici.

ultrasro
    Member

Ne vedem maine in fata sediului LPF?

La ora 12 sau 13?

Eu zic sa ne vedem maine acolo.

Telefonul meu este 0740180236

Giani
    Member

Urechila ar merita dat in judecata, eventual si inchis pe termen lung pentru prostie. Demonstreaza ca meciul cu Suedia din 1994 nu a fost un accident, omul asta chiar nu gandeste. Ce pacat ca prostia nu este fapta penala.

Giani
    Member

@ultrasro wrote:

Ne vedem maine in fata sediului LPF?

La ora 12 sau 13?

Eu zic sa ne vedem maine acolo.

Telefonul meu este 0740180236

Vin cu o conditie: daca aduci cu tine si o mitraliera cu disc.

Dragos Chiva
    Member

Stimati colegi de suferinta, atunci cand lucrurile merg prost la echipa, gasim imediat vinovatul.Nu vi se pare ca va pripiti cand il gasiti de data asta vinovat pe Siman? Usor, usor, cuvinte de genul “nu avem spate ca s,d,r” va intra in vocabular si bineinteles, cine nu a inteles ca nu avem acest “spate”, este vinovatul ,in speta Siman.Credeam ca suntem in secolul 21 cand, chiar si in campionatul Romaniei, nu ar mai trebui sa fie necesar “sa ai spate”.Daca totusi lucrurile intuite de unii suporteri ai Sportului chiar sunt necesare inca, adica sa ai “spate”, atunci va intreb si eu la ce bun sa ne mai dorim sa evoluam intr-un astfel de campionat, ca sa ne tavalim si noi cat mai mult in namol?

Nu am vazut scris clar aici faptul ca banii totusi vor trebui platiti. e vorba de impozite pe salarii!, CAS-uri etc! Siman nu are bani acum! Sportul Studentesc traieste din vanzari de jucatori si drepturi TV. Apropo s-a facut vreun audit la club vreodata? ar mai fi o solutie: suporterii sa imprumute clubul cu bani! 400 de suporteri 1000 de euro fiecare, se fac banii! Indiferent de cate proteste s-ar organiza banii terbuie platiti sau trebuiau pt ca e vorba de 2005!!! plus ca fiecare zi aduce penalizari! Odata platiti banii se stinge cauza ca atare avem licenta!!!

Giani
    Member

Dragos, e drept ca Siman a gresit. A gresit ca a avut in el DEMNITATE, a gresit cand a refuzat sa pupe rahatii care ne conduc si a preferat sa le dea ceea ce merita (adica sa ii antreneze cu 6-12 litri de apa spre o bine-meritata canalizare), a gresit ca nu s-a lasat calcat in picioare de toti parvenitii si le-a dat peste boturile lor cele jegoase (un gest inutil, si-a murdarit mana degeaba, sper sa fi avut suficient sapun ca sa se spele). Pentru ca un rahat, precum prunea sau kuru (scuze, folosesc tastatura finlandeza, unde d si k sunt inversate :D) nu merita decat sa tragi apa peste el, nimic mai mult.

L-ati vazut pe duru ce mutra are: saracul este mult sub medie la IQ, are idei putine dar fixe. Se vede din figura lui cea unidirectionala (inregistrarea recomandata de Cameliu este elocventa) ca omul (daca i se poate spune asa) NU gandeste, el executa niste ordine si repeta ca papagalul ceea ce ii spun sefii. Un astfel de specimen ar trebui sa stea la azil, nicidecum in posturi decizionale. Sunt curios cine i-a spus ce trebuie sa faca, daca aflam asta decapitam tot ce misca prin FRF.

Giani
    Member

@mihalcescu cezar wrote:

Nu am vazut scris clar aici faptul ca banii totusi vor trebui platiti. e vorba de impozite pe salarii!, CAS-uri etc! Siman nu are bani acum! Sportul Studentesc traieste din vanzari de jucatori si drepturi TV. Apropo s-a facut vreun audit la club vreodata? ar mai fi o solutie: suporterii sa imprumute clubul cu bani! 400 de suporteri 1000 de euro fiecare, se fac banii! Indiferent de cate proteste s-ar organiza banii terbuie platiti sau trebuiau pt ca e vorba de 2005!!! plus ca fiecare zi aduce penalizari! Odata platiti banii se stinge cauza ca atare avem licenta!!!

Daca dai tu si cota mea, agree; pentru ca eu nu dispun in acest moment nici macar de 100 E ca sa imi cumpar abonament la tren.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 260 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.