Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2006-2007

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 260 total)
  • Author

?iman spune c? a pl?tit toate datoriile

Patronul Vasile ?iman a declarat, mar?i, c? a pl?tit toate datoriile grup?rii Sportul Studen?esc ?i a men?ionat c? în cursul zilei de ast?zi va depune toate actele necesare pentru returnarea licen?ei.

?iman: “Suntem în procedur? de returnare a licen?ei. Înc? nu s-a luat nicio hot?râre. Am pl?tit toate datoriile, nu aveam treab? cu Comitetul Executiv ?i de aceea nu am venit de diminea??. Ne-am f?cut o cerere la comisia de licen?iere pentru returnarea licen?ei, iar Comitetul Executiv nu are treab? cu asta. O s? depunem ast?zi toate actele. Noi suntem în A, poate ei s? decid? altceva, dar la ora actual? suntem în A”.

IMI ESTE TEAMA CA ESTE PREA TARZIU. NU STIU DE NE VOR MAI LUA IN CONSIDERARE. CU ATAT MAI MULT CU CAT AM INTELES CA ACEA COMISIE DE MIERCURI NU SE MAI REUNESTE.

Giani
    Member

Ca suporteri avem o singura modalitate fireasca de a ajuta clubul: achizitia de bilete sau abonamente la meciuri si, evident, prezenta pe stadion. Orice alte incercari in acest sens sunt anormale si nerealiste: la cati suporteri suntem, ar trebui sa cotizam fiecare cu cate 10.000 E ca sa acoperim datoria clubului fata de fisc. Iti permiti? ca eu nu.

Giani
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

IMI ESTE TEAMA CA ESTE PREA TARZIU. NU STIU DE NE VOR MAI LUA IN CONSIDERARE. CU ATAT MAI MULT CU CAT AM INTELES CA ACEA COMISIE DE MIERCURI NU SE MAI REUNESTE.

Conform stirilor Realitatea TV de astazi (am urmarit fluxul de stiri pana la ora 14.30, apoi am facut pasi spre birou) Dragomir a declarat la sedinta CPEx ca Sportul este deja retrogradata. Dupa plecarea lui Capo, a aparut Siman cu documentele doveditoare, iar cauza va fi judecata maine, in cadrul comsiei de licentiere a FRF, in regim de urgenta.

Sper sa nu ne mai traga si maine cacealmaua, ca acum trei ani.

Giani
    Member

Multi au vrut-o candva si pe Ingrid Bergmann, dar numai Roberto Rossellini a avut succes.

07Ex
    Keymaster

@roland wrote:

Dupa site-ul Gsp nu figuram in cele 2 grupe ale div.B. Marti 25.07.2006 ora 13.
    Poate e de bine!

De unde si pana unde? Figuram in seria I alaturi de Petrolul, FCM Bacau, FC Brasov, etc.

Am inteles de la Ovidiu ca Siman ar fi platit si ca toata ziua a stat la frf cu hartiile care atesta acest lucru. Cica ar fi stat degeaba, nimeni n-a vrut sa inregistreze aceste hartii. E ora 16.50 si tot nimic.
    E clar, e foarte rea intentie.

Am inteles de la Ovidiu ca Siman ar fi platit si ca toata ziua a stat la frf cu hartiile care atesta acest lucru. Cica ar fi stat degeaba, nimeni n-a vrut sa inregistreze aceste hartii. E ora 16.50 si tot nimic.
    E clar, e foarte rea intentie.

“Orice smecher are viitor de fraier!”

Este normal ca nu vor sa primeasc actele! Dupa ce Siman si presa i-au cam tocat in ultimele zile acum ei se razbuna. Toata aceasta licenta a devenit o telenovela. Eu nu-l inteleg pe Siman ce de a platit acum si nu Vineri ! El vrea sa arate ca aia de la FRF sunt incompetenti. Oricum asta stie toata lumea! Singuri care pierd sunt jucatorii. Sa vedem cine o sa cada de “fraier” is acest game pana la urma.

Am vorbit acum la telefon cu Ovidiu, care e la sediul frf si mi-a zis urmatoarele: datoriile s-au platit, ramanem in divizia B si nici banii din drepturile de televizare nu-i mai vedem.

Extraordinar! Curat!

Am vorbit acum la telefon cu Ovidiu, care e la sediul frf si mi-a zis urmatoarele: datoriile s-au platit, ramanem in divizia B si nici banii din drepturile de televizare nu-i mai vedem.

Extraordinar! Curat!

Daca vom juca in B si Siman se crede moral ar trebui sa plece de la echipa! Au vrut aia de la FRF si Liga sa picam si ne-au picat … cu ajutorul lui Siman.

dragos
    Member

vom avea grupa grea in B alaturi de petrolul (care s-a batut pana in ultima etapa la promovare), forex bv, fc otopeni.

depinde cine mai ramane la echipa………

sunt suparat pe Siman. prin faptul ca a platit in al 18-lea ceas a dovedit ca putea sa o faca mai repede si sa nu genereze isteria asta.
    de frf si lpf nici nu mai zic.

Asta e. Eu unul m-am resemnat. Jucam in B si voi merge la fiecare meci, indiferent cu ce formula de echipa vom juca.

P.S. Tatal meu, rapidist dealtfel, ma consoleaza: Va batem sambata!

07Ex
    Keymaster

Pana la urma vad ca decizia e sa jucam in B. Mare pacat ca dupa un sezon de exceptie am fost retrogradati din prostia lui Siman. Si macar daca nu ar fi dat banii, dar i-a dat si in B tot am ajuns. Nu inteleg dece nu i-a dat mai devreme. 😥

Coco
    Member

http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=124044
    Prunea zice in acest articol ca Comisia de Apel si de Licentiere nu se vor mai reunii maine
    Si ca asteapta o hartie oficiala de la UEFA

07Ex
    Keymaster

Ce sa mai vorbim … ca la noi la nimeni. Siman asta e mare incapatanat.

Dupa cum am spus in alt topic siman a platit dar cei de la federatie au refuzat inregistrarea actelor care dovedesc ca Sportul nu mai are nici o datorie din anul 2005 la bugetul de stat, in alta ordine de idei Dragomir spunea ca in caz de retrogradare Sportul nu va mai incasa nici un ban dindrepturile TV din seonul 2005/2006… Parerea mea este ca Siman ar fi mare prost in cazul in care echipa este retrogradata sa nu isi recupereze banii inzeciti in instanta.

vis-a-vis de ce declara urechiatul de purunea, o sa va spuna Giani si Ovdiu ce fel de reactii a avut acest individ pentru ca la un anumit punct au asistat si ei la acest balamuc, in alta oridine de idei a uitat sa precizeze ca defapt maine dimineata comisiile se intrunesc inainte sa se deschida registratura, deci oricum ei asta au si dorit mai ales ca se stia ca siman urma sa vina azi cu actele necesare….. Ma opresc aici cu comentariile

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 260 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.