Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 275 total)
  • Author
    Tavi
    Member

la Sportul a venit atunci de gura lui Mircea Lucescu ca ia zis ca o sa faca el echipa mare in regie dupa ce termina cu nationala

hagi nu ia in calcul nici un moment regia … de ce? pt ca el e REGE si n-are ce cauta in periferia forbalului

@07Ex
    : daca hagi are relatii sa se faca presedinte de club sau pe administratie ceva da’ decat sa vina antrenor mai bine ramane Edi … isi face mana pe noi (daca nu picam in C, e bine!) da’ macar intelege si el cu ce se mananca ciorba asta romaneasca ……….

edyn.grosu
    Member

ma bag si eu ca atacant ca sa nu alerg mult..:))

07Ex
    Keymaster

@edyn.grosu wrote:

ma bag si eu ca atacant ca sa nu alerg mult..:))

Dupa ce l-am vazut pe Cezar intrand pe forum dupa atata timp, te vad si pe tine ca ai intrat. Bine ai re-venit Edyn.

Giani
    Member

Sau pe Nicu :D.

Acum ca ne-a Edi s-a dus pe meleaguri mai fericite sa vedem cine vine.
    La meciul cu Tulcea in tribuna a doua era Mircea Rednic si chiar l-am vazut luand cateva notite, acum nu cred ca sunt sanse prea mari sa vina la noi dar nu se stie nici o data poate devineo fita romaneasca sa iei o echipa de divizia B si sa o promovezi in A, cam ce face Razvan Lucescu la FC Brasov.

Vin si eu ca fundas, cu toate ca o sa fie cam greu sa il tin pe Andrei Stanga. 😆 😆 😆

07Ex
    Keymaster

Multescu a renuntat la KAHRAMANMARAS
    Luni, 24 Septembrie 2007

Tehnicianul român Gheorghe Multescu a fost nevoit sa paraseasca banca tehnica a echipei turce Kahramanmarasspor, din liga a treia, din cauza problemelor legate de obtinerea cetateniei. “Federatia a avertizat clubul ca, deoarece sunt strain, nu pot fi angajat la un club din 2.Lig (n.r. – 2.Lig este al treilea esalon, primul fiind Superlig, iar al doilea 1.Lig). Formalitatile pentru ca eu sa obtin cetatenia turca nu s-au încheiat. De aceea este imposibil sa ramân”, a declarat Multescu. (ProSport)

Sunt curios daca va reveni Multescu antrenor la echipa.

Ultras
    Member

Nicu ar avea rezultate peste Badescu… si sunt sigur ca fitzosii nu ar avea tupeu sa cracneasca… din motive diverse… 😈

edyn.grosu
    Member

e adevarat ca nu am mai scris de mult dar am intrat tot timpul si am urmarit subiectele importante:)))
    plus ca mai vorbesc cu baietii la meciuri(cele de acasa)

Giani
    Member

Caz, hai sa fim seriosi. Ai vazut ce retur “spectaculos” a reusit Multescu sezonul trecut? Nu am nimic cu el, pentru ca tot sub comanda lui am fost la un pas de paradisul european, dar in absenta celor doi co-leaderi ai echipei, Stancioiu si Lazar (sau invers, daca vreti) nu a mai avut pic de autoritate asupra jucatorilor. La noi ar trebui sa vina un Halagian, care dupa fiecare meci sa le dea palme peste ceafa celor care au gresit. Rednic ar fi mai potrivit, cand nu este presat face minuni.

Giani
    Member

@cristiansportul wrote:

Vin si eu ca fundas, cu toate ca o sa fie cam greu sa il tin pe Andrei Stanga. 😆 😆 😆

De Andrei ma ocup eu, daca nu l-or pune portar :D.

07Ex
    Keymaster

Giani, la ora actuala il prefer pe Multescu in locul lui Badescu deoarece dintre cei doi macar Multescu a aratat ca stie meserie. De venit, eu nu cred ca mai vine la noi in conditiile actuale. Poate daca am avea un lot mai valoros, sau daca Varga si ceilalti magari din vestiar ar fi plecat intre timp, dar asa nu prea-l vad venind.

Sper insa ca Siman sa faca o alegere buna pentru echipa si sa nu se gandeasca doar la bani si sa ia un antrenor anonim doar ca este ieftin.

07Ex
    Keymaster

Dupa rezultatele de azi, sunt foarte curios cum Dinamo II a castigat la scor la Tulcea. Tare mi-e teama ca Delta a pierdut voit acest meci ca sa-i ajute un pic pe Dinamo II sa nu retrogradeze. Altfel nu-mi explic cum o echipa care nu a castigat nici un meci in 6 etape reuseste sa castige la scor in deplasare la Tulcea.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Dupa rezultatele de azi, sunt foarte curios cum Dinamo II a castigat la scor la Tulcea. Tare mi-e teama ca Delta a pierdut voit acest meci ca sa-i ajute un pic pe Dinamo II sa nu retrogradeze. Altfel nu-mi explic cum o echipa care nu a castigat nici un meci in 6 etape reuseste sa castige la scor in deplasare la Tulcea.

este intr-adevar, o enigma !!!
    oare pescarii aveau nevoie de bani pentru echipamente noi ????!!!!

E clar faptul ca cei de la tulcea au lasat-o mai moale cu catelusi mici, aveau si ei nevoie de o gura de oxigen, tulcea nevoie prea mare de puncte nu avea pentru ca le-a luat cu noi, probabil ca aveau si ei nevoie de niste banuti si s-au lasat.
    Daca am fi adeptii teoriei conspiratiei am putea crede ca noi le-am dat pouncte tulcenilor pentru ca ei sa ii ajute pe catelusi , ei ajutadu-ne pe noi in prima etapa. 😆 😆 😆

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 275 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.