Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 275 total)
  • Author
    MarcAntoniu
    Member

Cati KM alearga, in medie, la Antrenament, un jucator de la SPORTUL STUDENTESC ? (exclus portarul)
    Se mai uita vreun jucator” prin abecedarul fotbalului, prin fisa postului sau ceva reguli de baza pentru fiecare post si zona terenului in care se afla 😯 fotbalistul” ?
    De cate SUTE de ori se repeta o schema” la Antrenamentele echipei ?
    Cati KM alearga fiecare student titular” intr-un meci ?
    Cati titulari” isi pot spune la sfarsitul jocului ca, si-au acoperit fisa postului” ?
    De cate ZECI de ori au incercat jucatorii, in cursul partidei, vreuna din schemele repetate la antrenament ? De cate ori au reusit vreo schema intr-un joc ?
    La SPORTUL STUDENTESC mai exista PLACEREA DE A JUCA FOTBAL ?
    Sau a ramas doar un SERVICI PLICTISITOR unde fotbalistii” vin sa caute CEARTA cu adversarii, cu arbitrii ori cu spectatorii ?

Zibling
    Member

Valeu, Marc, dar bine ai mai spus-o. Ai fi surprins cate raspunsuri de “Nu” ai primi la intrebarile tale. Cred ca explicatiile teoretice le cam trec jucatorilor prin cap ca acceleratul si nu ramane nimic. Nu am vazut scheme noi, loviturile libere se executa haotic, portarii se comporta diferit meci de meci, capitanii se schimba ca ciorapii (ba Tibi, ba Seca, ba Varga, ba Ferfelea). PE scurt, o echipa fara “idei de joc”. Trist! 😥

dragos
    Member

BUN VENIT KUKI !!!
    sper sa-i tii la respect, pe acesti copii obraznici si LENESI !!!!!

rapid19pancu
    Member

eu sper ca ne vom reveni..dar cine stie… 😥

silvinho
    Member

se produc cumva fulare cu sportu sau tricouri ??? sambata avem cu bacau acasa la ce ora ???

07Ex
    Keymaster

In primul rand “bun venit pe forum” silvinho.

In al doilea rand iti sugerez sa cauti pe forum inainte de a posta. Referitor la intrebarea ta despre fulare, raspuns poti gasi aici: http://www.sportulstudentesc.com/forum/viewtopic.php?t=1012

Cat despre meciul de sambata acasa cu Bacaul, inca nu stim la ce ora se va juca, dar cand aflam vom posta pe subforumul actualei editii de campionat.

07Ex
    Keymaster

M-am uitat pe programul turului de campionat la meciurile pe care le mai avem de jucat, si trebuie sa recunosc ca in afara de meciul cu FCM Campina, toate celelalte meciuri sunt de foc.

Sambata la Modelu ne asteapta un meci foarte dificil in compania singurei echipe care a batut pe FC Brasov.

Etapa urmatoare avem acasa meci cu Campina care trebuie castigat.

In ultimele 3 etape, insa, jucam la Botosani, acasa cu Petrolul si la Brasov. Parerea mea este ca meciul cu Petrolul este cel mai accesibil dintre aceste 3 ultime meciuri. Nu stiu cum va aborda M. Mihail ultimele meciuri si cat de mult ii va putea mobiliza pe baieti, dar daca ar fi sa pronostichez acum rezultatele meciurilor cu FC Botosani si FC Brasov, eu nu cred ca vom putea sa ne intoarcem cu puncte de acolo.

ultrasro
    Member

Daca echipa ramane in verva ca acum va spun eu ca terminam turul pe 2 la 5 puncte de FCM Brasov!!!

Zibling
    Member

Ovidiu, optimistul nostru de serviciu.

Tavi
    Member

@07Ex wrote:

Etapa urmatoare avem acasa meci cu Campina care trebuie castigat.

… si inca la scor. Avem de luat o revansa morala pentru ce am patit in primavara acolo. Ultrasro si Zibling stiu ce spun!

Zibling
    Member

Revansa morala e putin spus 😥

mkg
    Member

Ei da domnilor, sunt meciuri incarcate dar asta datorita faptului ca am revenit in carti pentru promovare si sa fiu cinstit daca aceste meciuri s-ar fi jucat in liga lui mitica noi nu le mai consideram atat de deosebite .
    Deci daca vrem ceva anul acesta , ar trebui sa terminam fara puncte pierdute .
    Ca sa folosesc un citat celebru:” Nu poti sa zbori cu vulturii si sa dormi in cotetul de gaini “
    HAI SPORTUL STUDENTESC acum este momentul nostru!!!

dragos
    Member

important, este ca, REGIA TRAIESTE si RESPIRA AER CURAT !!!!!!!!!!!!

mkg
    Member

Eu cred ca staff-ul administrativ si patronul echipei vor trebui sa aiba in vedere daca doresc realizarea performantei in Regie trei prioritati :
    1 Aducerea unui portar care sa dea siguranta apararii
    2. Aducerea unui jucator de ultima pasa, un jucator de creatie care sa se elibereze prin dribling si sa stie sa serveasca varfurile
    3.Gasirea unui lider adevarat in echipa ,capabil sa adune intreg grupul in jurul sau .Grup care va trebui sa il respecte si sa creada orbeste in el
    Pana acum in spiritul clubului a fost gasit doar antrenorul.Trebuie sa recunosc imprevizibil cum este patronul echipei de aceasta data a nimerit la fix nevoia echipei.

07Ex
    Keymaster

@mkg wrote:

3.Gasirea unui lider adevarat in echipa ,capabil sa adune intreg grupul in jurul sau .Grup care va trebui sa il respecte si sa creada orbeste in el.

Si eu, ca si tine, cred ca ne lipseste un lider adevarat la echipa, si sunt de parere ca nu am avut un asa lider de la plecarea lui Lazar. El era liderul echipei in vestiar si pe teren.

Eu cred ca problema cu actualii jucatori este urmatoarea: nici unul din jucatori nu joaca pentru culorile clubului, ci pentru ei insisi si interesele lor personale.

Jucatorii tineri joaca cat se se afirme, ca pe urma sa aiba posibilitatea sa plece la echipe mai mari cu salarii mai bune. Dece ar sta la noi pe salarii mici cand pot juca la echipe cu care sa aibe turnee in strainatate, sa castige campionate si cupe, samd.

Jucatorii in varsta precum Ciobi si Irimia au venit la noi ca nu au unde juca altundeva, iar aici de bine de rau sunt lideri ai echipei si jucatorii ii privesc cu respect. Daca ar juca la Rapid sau Steaua (asta daca ar fi primiti acolo) ar face tusa, asa ca mai bine la noi pe bani mai putini dar macar jucand meci de meci decat sa faca tusa mai stiu eu unde.

Asta vad eu problema la echipa noastra. Ar fi frumos insa daca ar veni si la noi un jucator care chiar sa vrea sa joace pentru acest club, pentru culorile clubului, pentru a face performanta la club. Poate din juniorii nostri se va gasi unul care chiar sa vrea sa faca performanta la acest club, dar avand in vedere politica clubului de a vinde jucatori nu vad cum ar vrea cineva sa stea la echipa sa faca performanta.

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 275 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.