Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

• This topic has 274 replies, 34 voices, and was last updated 14 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 275 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

@07Ex wrote:

Eu cred ca problema cu actualii jucatori este urmatoarea: nici unul din jucatori nu joaca pentru culorile clubului, ci pentru ei insisi si interesele lor personale.

Eu nu cred ca e o problema. In tot fotbalul de performanta, jucatorii joaca numai pentru interesele personale, care sint de regula traduse in bani (indiferent de ce declara pe ici pe colo). Sigur, cu foarte putine exceptii. Si daca vrem performanta, trebuie sa ne obisnuim cu idea..

Problema pe care o vad eu este ca jucatorii nu isi fac treaba pentru care sint platiti atunci cind intra pe teren. Pe de alta parte, atit timp cit se prefac doar ca isi fac treaba, or sa stea la noi mult si bine pentru ca nu o sa dea nimeni doi bani pe ei…

ultrasro
    Member

Liga a II-a

Etapa a 16-a – 21 noiembrie (în loc de 24 noiembrie)
    Etapa a 17-a – 24 noiembrie (în loc de 1 decembrie)
    Etapa a 18-a – 1 decembrie (în loc de 8 decembrie)
    Etapa a 19-a – 8 decembrie (în loc e 15 decembrie)

cameliu
    Member

Se pare ca primele etape din retur se vor juca in decembrie…
    Cine intelege judecata FRF? Mai bine in decembrie decit la sfarsit de mai… O fi vremea mai buna!

Ori Stanga si Curelea vor fi atacantii nationalei la campionatul european si are Piturca nevoie de ei de la inceputul lui mai… 😆 😆 😆

ultrasro
    Member

Piturca Nostradamus …. mai stii? :)

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

Cine intelege judecata FRF? Mai bine in decembrie decit la sfarsit de mai… O fi vremea mai buna!

Nici eu nu am inteles niciodata dece programeaza etape din retur in toamna. Ce, nu exista atatea saptamani primavara in care sa puna o intermediara, mai ales ca suntem in liga a II-a si mai nimeni nu este convocat la nationala. Dumnezeu sa-i inteleaga!

mkg
    Member

Intodeauna va exista un bou care va fi insarcinat cu programarile in calendar dar care nu va sti starea terenurilor celor ce joaca in ligile inferioare .
    Pe noi deocamdata ca si pe toti ceilalti din ligile inferioare nu ne intereseaza programul nationalei si nici campionatul european . Noi am dori un singur lucru: Sa promovam ! Cum poti juca iarna pe frig in mocirlele ligii a 2 a cand s-ar putea juca mai bine primavara mai pe cald si cand ar da firul ierbii???
    Tara asta se urneste greu cu atatea lesturi in posturi de conducere ! Va mai trece multa apa pe Dambovita pana vom avea oameni specializati pe posturi de manageri nu pseudo-manageri multi dintre ei cu metehne comunisto-perestroikiste. Imbecili cu diploma .Si acum nu ma refer doar la fotbal…din pacate!!!

cameliu
    Member

Acum deviez de la subiect dar pentru mine exemplul maestriei federale a fost acum vreo 4-5 ani cand in semifinalele Cupei Ro s-a calificat o echipa de B. Si baietzasii au facut 2 urne. In una echipa de B in alta cele 3 de A… Ce sa te astepti la mai mult…

mkg
    Member

@cameliu wrote:

Acum deviez de la subiect dar pentru mine exemplul maestriei federale a fost acum vreo 4-5 ani cand in semifinalele Cupei Ro s-a calificat o echipa de B. Si baietzasii au facut 2 urne. In una echipa de B in alta cele 3 de A… Ce sa te astepti la mai mult…

Cu adevarat “pitoreasca ” situatie dar…Nu ma mira acest lucru fiindca in materie de penibil noi romanii suntem CREATORII prin excelenta .
    Stie cumva cineva vreo adresa unde sa putem gasi prognoze ale vremii pentru urmatoarele doua luni ?Nu de alta dar sa stim daca venim cu sania la meciuri in decembrie .
    Eu sper totusi sa prindem vreme buna pe sfarsit de an (sa fie ca anul trecut )
    Oricum am stat si am reflectat si chiar de ar fi sa fie vreme rea si terenuri mocirloase ,noi avem inceputul de retur in Bucuresti asa ca sper sa avem terenuri practicabile iar aceasta decalare sa devina un avantaj pentru noi

ashone
    Member

@ultrasro wrote:

Liga a II-a

sper sa iesim cu bine din triunghiul bremudelelor petrolu-brasov-otopeni 😈

Andrei
    Member
    ashone wrote:
    ultrasro wrote:
    Liga a II-a

sper sa iesim cu bine din triunghiul bremudelelor petrolu-brasov-otopeni 😈

Daca pui si botosaniu’ la socoteala triunghiul asta e patrulater 💡

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Liga a II-a

ah, din pacate, nu voi putea fi prezent la meciul din 1 Decembrie;
    voi face plaja la vreo 30 grade C si voi urmari meciul pe net sau pe SAT.
    eu le urez BAFTA de pe-acum !!!

Zibling
    Member

@dragos wrote:

Si de ce vii sa te lauzi pe aici?

dragos
    Member

@Zibling wrote:

@dragos wrote:

Si de ce vii sa te lauzi pe aici?

doar mentionam ca nu voi putea fi prezent la meci……voi fi lipsa la apel.
    hihi 😆 😆

cameliu
    Member

@cameliu wrote:

Se pare ca primele etape din retur se vor juca in decembrie…

Ori Stanga si Curelea vor fi atacantii nationalei la campionatul european si are Piturca nevoie de ei de la inceputul lui mai… 😆 😆 😆

Alba e neagra si neagra alba…
    acum ferefeii au hotarait ca mai bine se joaca returul la anu!
    Insa trebuie vazut ca poate mai fac ceva sedinte si mai modifica schimbarea… 😆 😳 😆
    Daca nu oricum vor modifica schimbarea!

07Ex
    Keymaster

Eu sunt de parere ca pentru noi este mai bine sa jucam in primavara. Poate peste iarna mai ia Siman niste intariri, eventual un portar, poate se vor reface si Balan si Varga, poate poate …

In plus vad ca Dinamo II sunt pe val si parca vad ca ne-ar bate in Regie daca am juca cu ei acum. La Brasov nu vad cum am putea sa nu pierdem asa ca probabil ca vom termina pe 7 sau 8 turul.

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 275 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.