Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 275 total)
  • Author
    dragos
    Member

bine, ca se termina acest tur……in iarna se aud “zvonuri de intariri”:
    portar, axul central: fundas central, mijlocas central si un varf.
    vedem……..

07Ex
    Keymaster

Eu unul zic ca pentru noi amanarea etapelor 18-19 va fi de bun augur. Cred ca Dinamo II ne-ar fi batut lejer in Regie pe cand asa cel putin speram ca in primavara sa avem o sansa.

razvanR
    Member

Anul trecut la finalul turului aveam 28 de puncte si eram pe locul 5 la 3 puncte de locul 2 si 4 de locul 1.

Acum avem 26 de puncte si suntem la 9 puncte de locul 2 si la 20 de puncte de locul 1 !

2006 – 5. Sportul Stud.17 8 4 5 17-22 28
    2007 – 7. Sportul Stud.17 7 5 5 20-22 26

Pentru cei care spun ca FC Brasov este super echipa cum n-a fost alta in Divizia B (am inmpresia ca astia cumpara si comentatorii, am observat opinii partinitoare la mai multe meciuri):

In 2003/2004 cu Dan Petrescu pe Banca dupa 17 etape era Sportul Studentesc era neinvinsa si avea golaveraj +49 !
    Azi FC Brasov are o infrangere si golaveraj +36 (e adevarat ca are un punct mai mult)

Brasov 2007 : 17 15 1 1 44 – 8 46
    Sportul 2003 : 17 14 3 0 54 – 5 45

franz_kafka
    Member

Sincer, e mai bine in B, decat sa ne facem rau singuri, vrand sa promovam in A! Nu ai cum sa rezisti in A, unde totul este de vanzare, daca nu te apuci sa cumperi arbitrii, jucatori, suporteri, frf-isti sau lpf-isti.
    Desigur, daca vrei pur si simplu sa nu retrogradezi, pt ca daca vrei sa te afli pe podium, e necesar sa cumperi si bunicii arbitrului, parintii jucatorului, fratii suporterilor si sotiile / amantele frf-istilor sau lpf-istilor!
    CFR imi lasase o imprese f buna si credeam ca a venit ziua insanatosirii fotbalului romanesc, dupa o indelungata perioada de boala! Dar se pare ca m-am inselat groaznic! CFR e la fel ca SDR si merita la fel de mult ca si aceste echipe sa ia campionatul!
    Primul semn: bodyguardul presed CFR bate un gardian public la Vaslui, iar I. Muresan minte ca un ticalos, ca sa-si dezvinovateasca paroasa maimuta bipeda!
    Al doilea semn: meciul de la Bistrita, care se adauga altor arbitraje tendentioase in priv carora am crezut ca sunt doar intamplari!
    Imi amintesc de pretentiile unora, mai mult sau mai putin intelectuale, potrivit carora Ardealul reprezinta coloana vertebrala, dpdv al moralitatii, a societatii romanesti (tineti minte dupa ce Brasovul a promovat intr-un sezon, nu-mi amintesc exact care anume, suporterii au afisat un banner pe care scria: Aici este Transilvania, arbitrati corect!). Doamne fereste, sa fie CFR Cluj un etalon in acest sens, deoarece inseamna ca societatea romaneasca sufera grav de spondiloza!
    De abia acum imi dau seama cat de naiv a fost V. Siman (inclusiv eu si, probabil, multi dintre dvs), care nu doar ca nu cumpara nimic ca sa nu retrogradeze SS, dar mai vroia sa ia si titlul!

Multumesc SS, pt ca nu ma faci sa-mi fie rusine ca-ti sunt suporter! Si, fireste, in calitate de suporter trebuie sa-ti suport toate, inclusiv rezultate gen 0-5 cu Prefabricate Modelu sau 0-4 cu Concordia Chiajna!

dragos
    Member

Intamplator am avut, azi, prilejul sa discut cu un oficial (nu vreau sa-i divulg numele, da’ persoana importanta) si vreau sa va dau vesti “proaspete”:
    – Mihail Marian s-ar putea sa ne lase, intrucat sunt neintelegeri intre el si sile;
    – “noul” antrenor, care deja s-a asezat la masa de negocieri cu sile, este
    nimeni altul decat…….. renumitul, valorosul – FALUB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    huoooooooooooooo !!!!
    – unul dintre subiectele ce au “racit relatiile” dintre Sile si Marian, il constituie PADURET, care se antreneaza cu echipa si pe care Marian si-l doreste legitimat la echipa, insa Sile nu.
    – Paduret arata o mare pofta de joc (ca in vremurile lui bune) si chiar s-a integrat bine in echipa, fiind dispus sa revina alaturi de baieti – este parerea oficialului;
    – din pacate, NU am achizitionat nimic, ci avem in probe 3 tineri (talentati) de 19 ani de la Oradea sau Satu Mare;
    – Varga, Balan, Secareanu vor pleca in aceasta iarna sau cel tarziu la vara
    Siman umbla cu ofertele de Sarbatori, insa NICIUN club din romanica nu doreste sa ofere, in special, pe Balan atat cat cere sile;
    – pretul tinerilor jucatori (anonimi) a crescut pe piata, iar sile nu este dispus sa ofere 100k usd/euro pe un junior, in timp ce, pe Balan, “marile” cluburi din liga 1, NU ofera mai mult de cateva sute de mii usd/euro (pana intr-un milion);
    -“SIMAN nu-si doreste performanta; el este DOAR UN SAMSAR” !!!! (am incheiat citatul);
    – problema nocturnei, momentan, ramane o himera…ca si PROMOVAREA, dealtfel !!
    – in conditiile in care cativa jucatori de baza vor parasi “Regia” in aceasta iarna sau cel tarziu la vara, iar la echipa se vor aduce doar tineri lipsiti de experienta, SPORTUL VA INCERCA PROMOVAREA abia DUPA 2-3 ani, cand se va forma UN NUCLEU SOLID de jucatori……este de parere oficialul;
    – am fi putut fi virtuali promovati, insa Sile nu a acceptat propunerea venita de la un alt oficial………a ramas (vorba lu’ ‘nea Iliescu) sarac si cinstit !! – si este mai bine asa, parerea mea.
    – lotul se va reuni pe data de 07.01.2008;
    – echipa va pleca la munte pentru 2 saptamani si, ulterior, poate in turcia.

SARBATORI FERICITE si SA FITI IUBITI !!!
    in ANUL 2008 putem dormi linistiti !!!

PS: Va voi tine la curent cu alte stiri din aceeasi sursa.

Zibling
    Member

Vesti triste, dar previzibile, datorita prelungitei ere de domnie a lui Vasile Siman. De Falub auzisem eu ceva, la fel si de neintelegerile dintre Cucchi si “the only boss”.

Problema este Paduret, care vad ca dupa ce a dezbinat cuplul Jiji Becali-Victor Piturca, va dezbina si cuplul Siman-M.Marian. Ce draci are baiatul asta? Are tatuat nr. 666 pe fund, ii pute gura cand vorbeste sau de ce nu-l plac patronii??? Eu as vrea sa i se dea o sansa si daca va juca precum Ciobi – out! Bine, si lui Ciobi trebuie sa i se explice ca ceea ce joaca el nu e fotbal! (un atacant da goluri, nu coate-n gura si alearga sau da directive, daca mai e si capitan)

Ce mai faceti baieti?..
    se aude de un transfer ceva..?macar unul..?…si in al2lea rand..un revelion placut si un an 2008 cu mai multe bucurii pt noi si in special multa sanatate..si apoi promovam si noi..:D:)…la multi ani..

cameliu
    Member

Ce stiti de stirea publicata de Prosport???

FALUB O VA PREGATI PE SPORTUL
    Luni, 7 Ianuarie 2008

LIGA A II-A Ex-antrenorul echipei Universitatea Cluj a ajuns la un acord cu echipa bucuresteana. “Ne-am înteles pentru urmatoarele sase luni, cu posibilitatea de prelungire pentru înca doi ani”, a zis Falub pentru http://www.citynews.ro.

Adrian Falub a promovat în sezonul 2006-2007 cu Universitatea Cluj în prima divizie, dar mai apoi a plecat dupa 10 etape, acumulând numai trei puncte.

Sportul Studentesc este la finalul turului pe locul sapte în Liga a II-a, la noua puncte de CS Otopeni, formatia aflata pe pozitia secunda.

adso
    Member
    Zibling
    Member

Este unul din acele zvonuri care devin repede realitate. Siman cand vrea un antrenor il si obtine, pacat ca nu l-am auzit sa-si doreasca jucatori prea des.

Echipei actuale a Sportului Studentesc ii trebuie stabilitate, iar daca Falub nu va prinde finalul returului pe banca noastra tehnica, atunci este iar o greseala a managementului clubului.

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Echipei actuale a Sportului Studentesc ii trebuie stabilitate, iar daca Falub nu va prinde finalul returului pe banca noastra tehnica, atunci este iar o greseala a managementului clubului.

Poate nu prinde nici inceputu’ returului… da’ sfarsitu’…
    E deja al 3-lea sezonu asta, urmeaza 4-5… :D :D :D
    De promovat sigur, in cincinalul viitor…

07Ex
    Keymaster

Dar stie cineva dece a plecat Kuki? Am citit prin decembrie ca parca ar fi fost neantelegeri intre Siman si Kuki, dar asta era dintr-o sursa neoficiala. Stie cineva ceva oficial?

Tavi
    Member

Am senzatia ca mergem incet dar sigur catre C. Eram optimist la inceputul actualei editii de campionat in ceea ce priveste ramanerea in B. Acum nu mai sunt asa de sigur :(

Eu zic ca nu e bne ca va ganditi la C…treaba nu sta chiar asa…nici chiar de divizia c….eu zic k ne vom bate la promovare pana la capat..cu toate ca avem sanse mici…abia a trecut jumate din camp..cum ei au luat avans..asa putem noi recupera..;)..ne trebuie neaparat o victorie pe 8 martie la otopeni..sau macar egal..sper ca va face treaba buna Falub..k este tanar si poate stie sa-i motiveze mai bne pe jucatori

dragos
    Member

din pacate, sursa mea oficiala din cadrul clubului a avut dreptate…..mi-as fi dorit contrariul.
    SIMAN ramane un diletant in materie de fotbal 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    Simane pentru a face PERFORMANTA, trebuie CONTINUITATE (atat la nivelul conducerii tehnice, cat si la nivelul jucatorilor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ce, am spus un lucru nou ???? 😆 😆
    ex: Arsenal il are pe A.Wenger de peste 10 ani !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Falub a fost un jucator mediocru, iar in antrenorat este, inca junior.
    oricum, nu are “stofa” si inima pt. Sportul.
    siman se comporta ca un dictator – la primele “contre” aparute, el prefera sa schimbe antrenorul, in loc sa gaseasca rezolvarea.
    el incearca “n” antrenori, doar pentru mentinerea echipei in “B”. atat. NU-si doreste performanta (promovarea).

simane vei culege ceea ce semeni !!!!!!!! tic-tac; tic-tac; tic-tac.

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 275 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.