Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 275 total)
  • Author
    dragos
    Member

@07Ex wrote:

Dar stie cineva dece a plecat Kuki? Am citit prin decembrie ca parca ar fi fost neantelegeri intre Siman si Kuki, dar asta era dintr-o sursa neoficiala. Stie cineva ceva oficial?

din ceea ce stiam, discutiile privind legitimarea lui Paduret.
    dar voi cere mai multe detalii.

dragos
    Member

@cameliu wrote:

@Zibling wrote:

Echipei actuale a Sportului Studentesc ii trebuie stabilitate, iar daca Falub nu va prinde finalul returului pe banca noastra tehnica, atunci este iar o greseala a managementului clubului.

Poate nu prinde nici inceputu’ returului… da’ sfarsitu’…
    E deja al 3-lea sezonu asta, urmeaza 4-5… :D :D :D
    De promovat sigur, in cincinalul viitor…

Cameliu, nu-ti face iluzii privind promovarea…..ea ramane o himera.
    peste 2-3 sezoane putem vorbi despre acest lucru.

cameliu
    Member

Pai Dragos, daca citesti exact ce am scris eu, tu esti chiar mai optimist ca mine!!! :D :D :D

@dragos wrote:

@cameliu wrote:

@Zibling wrote:

Echipei actuale a Sportului Studentesc ii trebuie stabilitate, iar daca Falub nu va prinde finalul returului pe banca noastra tehnica, atunci este iar o greseala a managementului clubului.

Poate nu prinde nici inceputu’ returului… da’ sfarsitu’…
    E deja al 3-lea sezonu asta, urmeaza 4-5… :D :D :D
    De promovat sigur, in cincinalul viitor…

Cameliu, nu-ti face iluzii privind promovarea…..ea ramane o himera.
    peste 2-3 sezoane putem vorbi despre acest lucru.

Giani
    Member

Din surse neoficiale, Siman nu l-a mai dorit pe Kuki pentru ca fostul (din pacate) antrenor i-a permis lui Paduret sa se antreneze in Regie. Mai mult, Kuki ar fi dorit sa readuca inca de acum o serie de jucatori tineri si talentati, imprumutati prin diverse coclauri (un fundas lateral stanga, vreo doi atacanti…) pana la vara, intentie care, odata relizata, ar fi usurat substantial bugetul clubului (sau, ma rog, al stim noi cui). Dovada in plus ca in Regie nu se doreste, cel putin la nivel de conducere, performanta, ci rularea unor sume cat mai importante.

07Ex
    Keymaster

Aha, acum am inteles. Deci la mijloc sunt tot banii pe care Siman nu i-ar fi incasat daca Kuki ar fi adus parte din jucatorii imprumutati inapoi in Regie. Makes sense!

CIPIKA
    Member

Cu tot respectul pt ce a facu MM PT Sportul sa nu uitam ca din 9 meciuri a strans 13 puncte iar Badescu din 7 meciuri a strans 10 puncte asa ca….
    S-al lasam pana la sfarsitul returului si dupa aceea s-al judecam
    MULTA BAFTA FALUB

Giani
    Member

Caz, din pacate asta este realitatea. Nu avem fundas lateral stanga, dar Tarnacop se intoxica la doi kilometri de groapa de gunoi. Si chiar e o groapa ordinara, complet necontrolata, nicidecum un depozit in sensul legal al cuvantului. Nu prea avem decat un singur varf autentic, Curelea, intre timp alti doi atacanti, Pauna si Farcasanu, joaca prin Dumnezeu mai stie ce coclauri ale ligii a treia. Chiar nu poti miza la infinit pe forta lui Andrei Stanga, cat timp nu ai idee, ca antrenor, pe ce post il pozitionezi.Ori Andrei trebuie sa joace in acelasi meci si fundas central, si atacant, cam greu pentru un jucator de gabaritul lui. Si te mai miri cand greseste cu Petrolul, dar sa nu uitam ca de la un anumit nivel in sus (cam 1.90 m si 90 kg) jucatorul nu mai poate alerga de asa maniera incat sa acopere tot terenul, si atunci ii dai o sarcina clara. Este ceea ce nu s-a facut in cazul lui Stanga; a fost pozitionat varf, dar trebuie sa se si retraga in 6 metri ca sa acopere faza defensiva, ceea ce nu este normal. Mai bine il lasi ultim fundas si trimiti un varf tehnic, gen Pauna sau Farcasanu. Dar de unde sa ii iei? ca Siman i-a imprumutat. Sunt curios ce va face cu purcoiul de euroi luati pe Mazilu :D, ma intreb daca o plati macar datoriile la fisc.

Zibling
    Member

Dar, tu crezi ca a primit efectiv vreun ban in urma plecarii lui Mazilu la Dnepr? Tu n-ai citit ce s-a scris in presa: cica nici macar banii de pe transferul initial Mazilu+Lazar nu i-a platit Copos lui Siman? 👿

Ciudate modalitati de executare a contractelor mai au romansii nostri. Altul in locul lui Siman ii dadea in gat pe rapidisti si veneau gramada in B cum am patit-o noi cu “cazul Maxim”. :(

dragos
    Member

vreun portar nu vine la noi ??? caci “bisonul” nostru e……….
    apropos, de meciurile amicale – nu tre’ sa ne surprinda daca vom “incasa” numai infrangeri……….bine, ar fi ca, in oficiale sa fie tocmai invers. vorba aceea” vrabia…….

Am avut vreun amical pana acum sau vreu transfer?..nu stiu absolut nimic:|..spunetimi si mie va rog:D…

dragos
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

Am avut vreun amical pana acum sau vreu transfer?..nu stiu absolut nimic:|..spunetimi si mie va rog:D…

citeste topicul: STIRI DIN PRESA – Sezon 2007-2008 !!!!

Cand avem urmatorul amical?…am vazut si eu ce transferuri avem in vizor si prevad un viitor apropiat sumbru:(…

07Ex
    Keymaster

Din moment ce acest subiect nu mai are nici o legatura cu Falub, l-am mutat pe topicul de discutii.

ultrasro
    Member

Sportul Studentesc a jucat joi 31.01.2008 cu Locomotiv Tbilisi, locul 10 in liga a doua din Georgia

Tibi Balan a deschis scorul in min 10. Fiecare echipa a jucat cate 45 minute. Am luat gol in min 81 dintr-un sut puternic din marginea careului mare. Se putea bate la scor azi echipa reusind sa creeze destule ocazii mari de a marca.

R1: Popescu Irimia Papp Patriche Dedu Ferfelea Postolache Varga Gheorghe Balan si Curelea
    R2: Niculescu Oae Lungu Gardos Cazan Lungu Micas Ciupe Nicola Ciubotariu Stanga

07Ex
    Keymaster

Imi pare bine ca am jucat inca un amical, dar nu prea vad cum sa avem sanse la promovare cu echipa pe care o avem. In privinta noilor achizitii, vad ca sunt doar 3 nume noi la echipa, Papp, Gardos, si Micas. Stie cineva daca acestia vin de la juniori sau de la alte echipe? Eu unul nu am auzit de ei pana acum.

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 275 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.