Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

• This topic has 274 replies, 34 voices, and was last updated 14 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 256 through 270 (of 275 total)
  • Author
    Ultras
    Member

@dragos wrote:

aceasta echipa cacacioasa, nu merita niciun spectator……RAMANETI ACASA, NU MAI MERGETI LA STADION !!!!
    nu vrem sa fim masochisti, destul ca, jucatorii SUNT !!!!!
    Nu are rost sa va stricati zilele de week-end, vizionand o gluma de meci !!!!
    traiti-va viata intr-un mod mai placut !!!!!
    TREBUIE sa intram in cartea recordurilor, ca ECHIPA FARA NICIUN SPECTATOR !!!!!

Opinia ta. Parerea mea ca tu nu esti suporter, ci doar un spectator… Fara suparare si fara patima. Pe de alta parte ai dreptate. Chiar sunt masochist si, de cate ori imi voi putea face timp, am sa merg la meciuri, acasa si in deplasare, indiferent de liga in care evoluează echipa…

Dupa primele 4 etape din retur stau si ma gandesc daca Eduard Badescu a fost de vina pentru rezultatele proaste sau daca nu cumva jucatorii ar fi trebuit dati afara.

Vad ca pe rand Badescu, Kuki, si acum Falub nu sunt in stare sa castige meciuri cu echipa asta, si incep sa cred ca vina nu este a lor ci a jucatorilor.

Voi ce parere aveti?
    Dupa primele 4 etape din retur stau si ma gandesc daca Eduard Badescu a fost de vina pentru rezultatele proaste sau daca nu cumva jucatorii ar fi trebuit dati afara.

Vad ca pe rand Badescu, Kuki, si acum Falub nu sunt in stare sa castige meciuri cu echipa asta, si incep sa cred ca vina nu este a lor ci a jucatorilor.

Voi ce parere aveti?

Am observat si eu de mai mult timp acest fapt, dar nu cred ca mai poate fi remediat la timp. Poate la vara, dar la cat de mult ii pasa lui sile nici atunci nu cred ca se va remedia.

dragos
    Member

@Ultras wrote:

@dragos wrote:

aceasta echipa cacacioasa, nu merita niciun spectator……RAMANETI ACASA, NU MAI MERGETI LA STADION !!!!

Opinia ta. Parerea mea ca tu nu esti suporter, ci doar un spectator… Fara suparare si fara patima. Pe de alta parte ai dreptate. Chiar sunt masochist si, de cate ori imi voi putea face timp, am sa merg la meciuri, acasa si in deplasare, indiferent de liga in care evoluează echipa…

este parerea ta si timpul tau.
    sa fii sanatos !!!!!

mkg
    Member

Trebuie sa recunosc in primul rand ca sunt si eu doar spectator .
    Faptul ca tin cu echipa aceasta din 1978 si faptul ca am si jucat fotbal in acest club (este adevarat ca doar la pitici )
    nu ma indreptatesc sa ma numesc suporter al acestei echipe . Inteleg ca suporterii sunt doar aceia care fac parte din galerie si vin la toate meciurile echipei sau aproape la toate. Eu unul veneam cand mi se facea dor de Regie si de jocul echipei .
    Acum voi veni foarte rar fiindca desi Regia este neschimbata ,mediocritatea actualului lot este predominanta in sufletul meu .
    Acum un an mi se parea ca echipa nu vrea dar acum am inceput sa cred ca echipa nu poate sa joace fotbal de calitate .
    In afara acestui lucru ,au mai inceput sa se si schimbe antrenorii ca lenjeria intima la acest club.
    Concluzie :Cred ca ne asteapta ani grei de esalon secund daca nu vom avea idei tactice coerente si lot intarit valoric .
    Cu alte cuvinte sa se hotarasca Siman la un antrenor si sa intareasca lotul ca numai scapam din B.
    Dar il vedeti voi sa plateasca bine un antrenor bun si sa scoata si bani ca sa intareasca lotul ?Bineinteles intrebare retorica !

ultrasro
    Member

Am rugamintea ca un moderator sa editeze cuvintele scatologice ;) evident folosite de Dragos ….

ovidiu
    Member

Nu stiu cum sa ma numesc. Spectator … nu. Distanta fata de echipa ma cam impiedica acest lucru.
    Sustinator nu din aceleasi motive.
    Totusi suporter sau mai bine zis un iubitor al echipei.
    Nu sunt deloc entuziasmat de aceste rezultate, chiar daca s-a mai trecut prin asa ceva in erioada ’97 -2001, parca.
    Nu-mi place deloc atitudinea jucatorilor, ce se intampla pe teren si cu atat mai putin ceea ce se-ntampla la club.
    Cred ca SImanu e depasit de situatie si nu mai stie ce sa faca. Va trece, cred, mult timp pana echipa sa-si revina.

Dar cu toate astea aceasta echipa va fi iubita de mine. Voi continua sa sufar (acum destul de mult) si poate, cu timpul, sa ma bucur cand va fi cazul.

Pot spune ca-i invidiez pe cei ce sunt alaturi de ea atat in Regie cat si in deplasarile ce le face echipa.
    Nu trebuie parasita. Oricum sunt ai nostrii.

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Am rugamintea ca un moderator sa editeze cuvintele scatologice ;) evident folosite de Dragos ….

nu-ti este rusine, bah scamatorule, sa te adresezi (intr-un mesaj anterior) astfel: “ce plm” ????
    pai, eu nu ti-am vorbit vreodata asa…..
    eu inteleg ca, esti nervos cu nervii, dar invectivele denota spirit de rigola……parca ai facultate, nu ???

dragos
    Member

@Ultras wrote:

@dragos wrote:

daca eu sunt spectator, si tu esti suporter, crezi ca ai vreun titlu de glorie, vreo diploma etc ???
    hai sa fim seriosi.
    ar fi bine ca, aceasta echipa sa aibe stadionul PLIN DE SPECTATORI, decat de 1 suporter……. 😆

Giani
    Member

@ultrasro wrote:

Si totusi “coprologia” face parte din limba romana. Vezi Arghezi. Consider ca replicile aparent vulgare pot sta linistite pe forum cat timp nu lezeaza emintatea vreunui cititor sau a unei persoane terte. A spune ca avem o echipa de kkt nu mi se pare o jignire, ci mai degraba o trista constatare, conforma realitatii.

dragos
    Member

@Giani wrote:

@ultrasro wrote:

A spune ca avem o echipa de kkt nu mi se pare o jignire, ci mai degraba o trista constatare, conforma realitatii.

ai spus un lucru simplu si real.
    danke!!

07Ex
    Keymaster

Am citit stirea postata de CIPIKA referitoare la Ştefan Nanu, si nu am inteles dece a fost postata aici pana cand nu am citit propozitia referitoare la M. Marian. Felicitari lui Kuki. Pacat ca nu-l avem noi antrenor la echipa, deoarece cred ca ar fi fost mai bun decat Falub.

CIPIKA
    Member

Si eu ma bucur pt MM si sper sa faca treaba buna sa fie ca o palma data lui Siman

Giani
    Member

@CIPIKA wrote:

Si eu ma bucur pt MM si sper sa faca treaba buna sa fie ca o palma data lui Siman

Bine zis. Cat a fost Kuki antrenor am avut o serie de 8 meciuri fara infrangere; ca un geniu neinteles, Siman l-a dat afara in pauza din iarna si l-a adus pe Falub, care a bifat o serie de sapte meciuri fara victorie. Si cum la Giurgiu avem sanse minime de a pierde la o diferenta mai mica de doua goluri, performanta lui Kuki va fi “egalata” de aceea a lui Falub. Nu am idee ce se intampla in capul lui Siman, dar in mod cert neuronii se plictisesc copios.

Ultras
    Member

@dragos wrote:

@Ultras wrote:

@dragos wrote:

daca eu sunt spectator, si tu esti suporter, crezi ca ai vreun titlu de glorie, vreo diploma etc ???
    hai sa fim seriosi.
    ar fi bine ca, aceasta echipa sa aibe stadionul PLIN DE SPECTATORI, decat de 1 suporter……. 😆

Din partea mea stadionul poate sa fie gol sau plin nu ma prea intereseaza acest aspect. La altceva m-am referit. Infieram cu manie proletara folosirea unor refulari pe post de argumente. Sambata, chiar daca stiam ca nu o sa imi faca niciun fel de placere tot am venit la stadion…

07Ex
    Keymaster

Continui sa fiu foarte surprins de rezultatele din seria noastra dupa etapa a 28-a. Daca rezultatul de la Brasov il pun pe seama relaxarii echipei gazda, care este deja promovata, nu pot intelege cum Inter Gaz bate la scor la Otopeni sau cum de-odata cei de la Foscani s-au trezit sa castige acasa, si inca cu Delta. Si scorul de la Ploiesti nu mi se pare un pic dubios, dar hai sa zicem ca Petrolul s-a vazut deja ramasa in B.

Viewing 15 posts - 256 through 270 (of 275 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.