Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

• This topic has 274 replies, 34 voices, and was last updated 14 years ago by 07Ex.
Viewing 5 posts - 271 through 275 (of 275 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Incep jocurile de culise, momentele in care o mana spala pe cealalta si invers…

CIPIKA
    Member

Ce se intamapla cu Secareani(jucatorul)de nu mai joaca si cel nou venit de la Chiajna ca nu l-am vazut deloc?

07Ex
    Keymaster

Vad ca in ultima vreme este o liniste totala pe forum.

Ma uitam pe subforumul meciurilor de anul asta, si cum in toamna, subiectele fiecarui meci erau vizitate in medie de 1000-2000 de vizitatori, iar cele din primavara sunt vizitate doar de 300-400 de vizitatori.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Vad ca in ultima vreme este o liniste totala pe forum.

Ma uitam pe subforumul meciurilor de anul asta, si cum in toamna, subiectele fiecarui meci erau vizitate in medie de 1000-2000 de vizitatori, iar cele din primavara sunt vizitate doar de 300-400 de vizitatori.

sezonul fiind aproape incheiat, toata lumea asteapta revirimentul echipei, probabil, in sezonul urmator.

parerea mea este ca, lipsa vizitatorilor se datoreaza in principal echipei (locul ocupat in clasament, jocul prestat, lipsa valorilor etc.etc).
    sa nu uitam ca, in sezonul in care ne-am batut pentru locul 1, chiar tu Caz, ai sesizat o afluenta mare de vizitatori, manati de dorinta de a descoperi frumusetea acestei echipe, ce tulbura peisajul cenusiu al fotbalului romanesc.
    asadar, succesul echipei atrage suporteri/vizitatori/admiratori/spectatori etc, insa si reversul este posibil.

07Ex
    Keymaster

Incet incet ajungem si la final de sezon, un sezon care-l consider cel mai prost din ultimii 10 ani, daca nu mai mult. In 97-98 cand am retrogradat, din atunci divizia A, am avut mai putine puncte decat avem acum, dar parca stiind ca eram deja retrogradati nu eram atat de amarat cum sunt acum, vazand ca nu suntem retrogradati dar jucatorii nu joaca nimic. In plus, acel meci cu Steaua din penultima etapa m-a facut sa cred ca speranta in echipa exista. Daca au reusit atunci un 1-1 cu Steaua, eram sigur ca in B isi vor reveni si vor promova, daca nu intr-un an, in doi ani sigur. Si asa s-a si intamplat.

Acum insa ce ma amaraste este faptul ca, asa cum am mai spus-o, echipa a jucat prost anul asta, dar spre deosebire de editia 97-98 cand macar la sfarsit jucatorii au aratat ca daca vor sa se bata de la egal la egal cu Steaua, pot s-o faca, in editia 07-08, jucatorii nu au aratat ca ar putea sa faca nimic mai mult decat au facut in actualul sezon. In plus, conducerea clubului nu pare sa vrea nici ea mai mult decat s-a vrut anul asta, iar lucrul asta ma face sa cred ca vor trece ani multi pana cand vom vedea din nou liga I.

Ma uit cu stupoare la sumele vehiculate de echipele din liga I, la jucatorii pe care ii au unele echipe, la banii pe care cluburile le investesc si ma intreb, noi, cu banii pe care ii investeste Siman, cand ne vom putea permite sa jucam de la egal la egal cu aceste echipe? Si aici nu ma refer la echipe precum Steaua, Dinamo, sau Rapid, care stim cu totii ca au bani sa investeasca. Ma refer la cluburi precum CFR Cluj, FC Vaslui, Poli Timisoara, Unirea Urziceni, FC Brasov, etc. Uitati-va ce investitii fac aceste cluburi si ce “investitii” am facut noi. Uitati-va ce jucatori si antrenori au aceste echipe si ce jucatori si antrenori a adus Siman.

Hai ca inchei aici deoarece cu cat scriu mai mult cu atat ma amarasc mai mult. Sper ca la toamna sa se schimbe ceva, dar nu pre sunt increzator deloc.

Viewing 5 posts - 271 through 275 (of 275 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.