Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 275 total)
  • Author
    cameliu
    Member

black@white1916 in topicul asta poti posta ce vrei ca doar e de discutii…
    Mai sus era vorba de topicul Stiri din presa, care devenise de discutii…
    Ceea ce e de inteles din 2 motive: “abunda” presa de stiri cu noi… calitatea unor articole e “de te doare capul”…

ashone
    Member

@07Ex wrote:

Revin din nou cu rugamintea de a NU posta discutii referitoare la sezonul actual pe thread-ul de stiri. De data asta cei care au postat unde nu trebuie sunt ashone, Dragos Chiva, si ultrasro.

m-am amendat singur cu un bax de bere…da daca vreau sa fac propunerea ca pe 23 cind se trage beul sa fim la nicu la un gratar sa disecam sansele, unde trebuie sa pun? 🙄 🙄

@cameliu wrote:

black@white1916 in topicul asta poti posta ce vrei ca doar e de discutii…
    Mai sus era vorba de topicul Stiri din presa, care devenise de discutii…
    Ceea ce e de inteles din 2 motive: “abunda” presa de stiri cu noi… calitatea unor articole e “de te doare capul”…

AHAAAAAA…….. !

Iata ce “atent” sunt ! 😆

07Ex
    Keymaster

@ashone wrote:

da daca vreau sa fac propunerea ca pe 23 cind se trage beul sa fim la nicu la un gratar sa disecam sansele, unde trebuie sa pun? 🙄 🙄

Poti sa pui asta aici. Acest thread este pentru orice fel de discutii referitoare la actualul sezon. 😉

Dupa tragerea la sorti a programului nu vreau sa par fatalist dar cred ca sansele noastre de promovare sunt in jur de 10%. Cu majoritatea echipelor cu pretentii jucam in tur acasa ceea ce inseamna ca in retur, judecand si dupa cum am jucat anul trecul in deplasarea, este clar ca suntem mancati. Sper din tot sufletul sa ma insel.

Dragos Chiva
    Member

@cristiansportul wrote:

Dupa tragerea la sorti a programului nu vreau sa par fatalist dar cred ca sansele noastre de promovare sunt in jur de 10%. Cu majoritatea echipelor cu pretentii jucam in tur acasa ceea ce inseamna ca in retur, judecand si dupa cum am jucat anul trecul in deplasarea, este clar ca suntem mancati. Sper din tot sufletul sa ma insel.

Ai postat undeva programul turului?Poate o faci fiindca sunt unii dintre noi care nu l-au aflat inca.Asta bineinteles daca o faci asta seara, fiindca maine vom afla toti din presa. Numai ca vei avea mai putini parteneri de discutie daca asteptam pana atunci.

07Ex
    Keymaster

@Dragos Chiva wrote:

Ai postat undeva programul turului?Poate o faci fiindca sunt unii dintre noi care nu l-au aflat inca.Asta bineinteles daca o faci asta seara, fiindca maine vom afla toti din presa. Numai ca vei avea mai putini parteneri de discutie daca asteptam pana atunci.

Dragos, citeste mai jos si vei afla care este programul turului. Cameliu a postat asta acum vreo 4-5 ore. 😉

Am vrut sa il pozstez de pe Prospost dar nu am reusit sa il copiez asa ca m-am lasat pagubas.

ovidiu
    Member

Iar incep sa ma plictisesc dupa stirile din presa: plecarea lui Balan si varga.
    Hai ca Balan ar mai merge – are 26 de ani – o varsta la care, am aflat, ca nu prea se mai joaca in Regie, dar Varga …
    Nu ca nu m-ar bucura plecarea lui. Oare de ce nu a fost lasat sa e faca … chelner?
    Nimic de zis. E foarte bun si fotbalist. Dar … caracterul? Exista?

In rest vaz ca jucatori noi nu s-au prea adus si se mizeaza pe acelasi lot. Ba mai mult cei ce au fost imprumutati vor ramane imprumutati, sau chiar vanduti.
    Sper ca se mizeaza pe faptul ca lotul ramas sa “lupte cu ardoare” pentru promovare.

Va fi greu. Foarte greu. Sa promovam. Cel putin din punctul meu de vedere. Poate conducerea sa spuna orice: “Vai, cum sa nu ne gandim la promovare? Este obiectivul nostru principal.”. Se va vedea in teren. In meciurile jucate. Si in speranta tinerilor jucatori de a implini varsta de 25 de ani pentru a putea pleca la alte echipe. Si, va rog sa ma credeti, ca se poate pleca si din divizia B. Bani sa iasa.

Cred ca Siman nu prea vrea altceva. Bine ar fi sa ma contrazica.

Se apropie inceperea unui nou sezon. Poate va fi mult mai bun decat cel incheiat.
    Spun aceste lucruri de la 400 km distanta de Regie. In speranta ca Sportul Studentesc va promova.

07Ex
    Keymaster

Eu unul nu am nimic impotriva ca Balan si Varga sa plece din Regie, ba chiar mi-ar face placere daca ar pleca. Sunt sigur ca daca vor ramane la echipa vor face tot felul de fite cum ca nu vor sa joace in B, cum ca antrenorul e nu stiu cum, cum ca ceilalti jucatori nu pun osul, samd.

Din punctul meu de vedere as vrea sa plece amandoi si sa ne lase in pace.

De promovat, eu sunt de parere ca NU vom promova, si asta din doua motive:

1. Jucatorii pe care ii avem in lot nu au experienta si calitatile necesare sa promoveze echipa. Chiar daca Balan si Varga raman la echipa, eu nu vad cum am promova. In afara de ei doi si poate alti 3-4 jucatori, ceilalti sunt prea tineri si prea nu au experienta necesara, iar cum Siman vad ca nu aduce intariri, nu vad cum am putea promova cu jucatorii pe care-i avem.

2. De asemenea, sunt de parere ca Siman si actuala conducere nu vrea promovarea, cel putin nu anul asta. Dece? Asa cum a mai fost spus pe acest forum (parca de ashone), in Liga I trebuie sa avem nocturna, trebuie ca stadionul sa indeplineasca nu stiu cate cerinte, ca sa nu mai vb de mafia care exista in Liga I si unde Siman stie bine ca nu este dorit. In plus, daca am promova, Siman ar trebui sa dea mult mai multi bani din buzunar pentru a mentine echipa in prima liga. Asa in Liga a IIa mai vinde niste jucatori, mai capata niste bani, dar de cheltuit nu cheltuieste atat cat ar cheltui in Liga I.

Asta este parerea mea. Eu sper sa ma insel, dar va spun ca ceva ceva imi spune ca anul asta nu vom promova. Prea este liniste si pace la noi. Prea nu vad ca se agita nimeni. Nu vedeti ca noi suntem una din putinele echipe care nu facem turneu in strainatate. Alta data mergeam macar in Turcia, dar acum nu. Nici macar amicale nu prea am avut, jucatori nu au venit. Cum sa promovam cu aceeasi echipa care in sezonul trecut pierdea cu cinci si sase la zero?

ashone
    Member

mi-au dat prin cap si mie prin cap argumentele astea care atirna greu in balanta promovarii…sir cel putin o judeca la rece exact cum trebuie. pro-uri nu prea avem, contre sint destule. da eu am zis-o cu nocturna…e scoasa de duru care era incintat de cum se muncea la darapanatura aia de stadion al u clujului care promova da n-avea de unde. 2008 e de cotitura cu modificarile cerute din cite zicea el de uefa. am mai avut eu dreptati d-astea pe forum si toate au fost in defavoarea noastra. cea mai mare a fost aia cu retrogradarea cind am zis ca sile nu da nimic si ne-am vazut de la 11 pa stadion.cu razvan si vama la brasov eu zic ca locul 1 e cam acontat. daca tulcea nu a schimbat echipa, devine si ea un pic de sperietoare. otopeni, modelu sint genul de echipe care pot face surprize oricind. petrolul, anul trecut s-a trezit tirziu, dar ei se anunta an de an la promovare.

dragos
    Member

brasovul si gazarii vor promova…..mi-as dori sa ma insel, insa nu prea vad cum.
    din pacate, suntem saraci si nu avem bani pentru turnee de pregatire externe (recent, m-am intors din turcia si TEMPERATURILE sunt CU MULT SUB CELE DE LA NOI), achizitii de jucatori etc etc
    in max. 3 ani TOATE echipele din liga 1 TREBUIE SA AIBA NOCTURNA (eu nu-l vad pe hagi tudose sa faca asa ceva)…..
    din pacate, nu OBISNUIM a fi modesti si ne multumim cu putin !!!!!!!!!!!!!
    deh, pana cand VOM AVEA un investitor potent si cu DORINTA de CRESTERE A CLUBULUI, trebuie sa ramanem modesti !!!!

cameliu
    Member

@dragos wrote:

brasovul si gazarii vor promova…..

eu zic ca una din cele de mai sus si bacaul.
    bacaul spre deosebire de brasov si petrolul au si echipa!
    nu uitati ca anul trecut au inceput cu -8 puncte si au gatat cu vreo 5 pct mai mult ca noi…

dragos
    Member

@cameliu wrote:

@dragos wrote:

brasovul si gazarii vor promova…..

eu zic ca una din cele de mai sus si bacaul.
    bacaul spre deosebire de brasov si petrolul au si echipa!
    nu uitati ca anul trecut au inceput cu -8 puncte si au gatat cu vreo 5 pct mai mult ca noi…

ai dreptate !!!
    au echipa tanara, dornica de afirmare si joaca de 2-3 ani impreuna.

dragos
    Member

@ashone wrote:

da eu am zis-o cu nocturna…

ai dreptate, Ashule…..
    vom veni la stadion ca minerii – cu lampase !!!! hihihi
    problema, este ca, vom fi putini si nu vom avea multi luxi !!!! deh. 😳

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 275 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.