Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 275 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Joi s-a jucat cu FC Predeal iar scorul a fost 1-1, golul nostru fiind marcat de Ferfelea.

Da spurcati astia de la federatie chiar nu vor sa ne mai dea pace, ce rahat vor, sa ne desfintam, sa iasa public si sa zica daca au curaj, dar cred ca e lipsa totala de cojones in federatie sunt numai muieri, S-au gandit ei ca defapt drepturile de televizarea sunt ale lor, probabil ca si terenul din Regie este al lor, probabil ca si noi suporterii care mergem pe stadioane suntem ai lor. L-am adaugat si pe lolut lupescu pe lista persoanelor pe care atunci cand o sa le vad pe strada ii scuip in ochi. Toata lumea spune ca am scapat de comunisti in ’89 dupa cate se vede e doar o iluzie.

MarcAntoniu
    Member

In viziunea FRF in liga II si liga III este mai cald decat in liga I..?
    As fii vrut sa prind un meci in Regie cat sunt in vacanta si uite asa poate nu am sa-l vad nici macar la televizor pentru ca nu vrea LupescuFRF..?
    Poate ca, nu vor sa apara in direct cu unele arbitraje !?
    … Poate SIMAN va gasi o cale de mediere in beneficiul suporterilor echipei SPORTUL STUDENTESC ?

dragos
    Member

sper sa continuam panta ascendenta (intalnita in meciurile amicale) si in cele oficiale………altminteri, este = O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ultras
    Member

Sâmbătă, 11 august, în Regie, Sportul va disputa un meci amical cu FC Brasov, cu incepere de la ora 11.00. Se anunta un meci interesant asa ca ar fi bine sa ne facem incalzirea pentru noul sezon. De la 9.30 la Nicu, ce ziceti, e bine? 😈

Zibling
    Member

Eu cu Ovidiu cred ca vom merge la un fotbal in Tineretului intre 9:00-11:00 si apoi aterizam imediat in Regie.

Ultras
    Member

Eu o sa fac niste halbere in Nicu de la 9.00 la 11.00 si apoi aselinez in Regie 😈

ultrasro
    Member

Eu cred ca ajung direct la Nicu, lenea e mare :)

adi
    Member

Cateva randuri despre amicalul de azi – Sportul FC Brasov 1-1 (Ciobotariu min. 1 – ? min 60 – aproximativ):
    in 70 minute eu nu-mi aduc aminte de vreun sut sanatos spre poarta adversarilor, sau de mai mult de 5 pase inainte sau mai mult de cateva iesiri cu mingea la picior din jumatatea proprie. pe scurt, eu unul nu am fost multumit de jocul echipei, fiind de mai multe ori in pericol sa adorm.
    Jocul a fost presarat cu duritati si cu fragmentari inutile.
    La noi au jucat titulari Popescu, Secareanu, Varga, Curelea, Ciobotariu, Ferfelea, Ghinga, Cazan, Oae; ulterior au mai intrat portarul Niculescu si jucatorii de camp Stanga, Costin Gheorghe, Tarnacop, Dedu, Nicola. Am uitat vreo cativa jucatori, scuze.
    Balan a intrat doar in pauza sa dea cateva suturi; interesant ca tricoul cu nr. 10 a fost preluat de Varga de la Balan – sa fie oare un semn ca s-a terminat cu Tibi in Regie ?

07Ex
    Keymaster

Adi, multam mult pentru relatarea despre meci. Pe mine rezultatul de egalitate nu prea ma intereseaza. Ce nu-mi place insa este faptul ca ai nostri nu prea au jucat mare lucru. Asta este ingrijorator deoarece FC Brasov este una din candidatele la promovare.

Ce folos ca am castigat cu InterGaz sau Chiajna daca nu suntem in stare sa jucam ca lumea cu FC Brasov.

adi
    Member

Sincer, in cele 70 minute pe care le-am vazut din meci, Brasovul a fost calare pe ai nostri. E adevarat, nici ei n-au excelat, dar mijlocul lor a fost cu o clasa peste al nostru, creand mai multe ocazii, inclusiv faze fixe.
    Cineva zicea ca astazi ne-am testat apararea; macar sa fie asta un castig, desi ma indoiesc.

dragos
    Member

bRASOVUL ramane principala candidata la promo !!!!
    ramane de vazut cum vom aborda noi sezonul……..

Zibling
    Member

Foarte slaba prestatia sportistilor nostri in meciul amical cu FC Brasov. Imi pare rau ca am pierdut golul nostru, deoarece am ajuns la meci prin min. 23. Insa, foarte putine faze de poarta reusite, iar brasovenii au fost calare in repriza a doua aproape non-stop. :?

stefan
    Member

Deci avem sau nu sanse de promovare? Daca Brasovul are prima sansa in grupa si noi am facut 1-1, nu-i chiar rau!?

dragos
    Member

@stefan wrote:

Deci avem sau nu sanse de promovare? Daca Brasovul are prima sansa in grupa si noi am facut 1-1, nu-i chiar rau!?

am facut 1-1 cu ei, intr-un meci amical si jucat la noi acas’…….. nu stiu daca vom putea scoate un egal la ei acas’……….

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 275 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.