Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 275 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Dragos, pana atunci mai sunt 4 luni pline de speranta. Ca asta cica nu moare…

Dragos Chiva
    Member

@stefan wrote:

Deci avem sau nu sanse de promovare? Daca Brasovul are prima sansa in grupa si noi am facut 1-1, nu-i chiar rau!?

Nu stiu de ce tot creditati Brasovul cu prima sansa.Inaintea meciului, ideea asta a aparut ca o parere personala a unora dintre noi.Dupa prestatia Sportului din amicalul de Sambata-recunosc, sub asteptari- vad ca incepeti sa credeti cu adevarat in ea. Voi chiar considerati ca Brasovul a avut o prestatie de divizionara A in meciul de Sambata? Jocul lor incalcit si supraaglomerat- chiar daca a beneficiat de trei ocazii in repriza secunda- vi s-a parut ca este macar la nivelul Gloriei Buzau din campionatul trecut?Eu consider ca macar din punctul de vedere al calitatii jocului prestat in sezonul trecut in Regie, Bacaul este o candidata serioasa la promovare.Despre Progresul nu stim nimic dar stim ca vine cu dorinta de revenire in A si au un lot care are macar experienta unor jocuri mai importante decat noi. Nu cred ca este cazul sa vedem in Brasov o candidata la promovare inaintea inceperii campionatului. Si mai cred ca echipa noastra joaca din ce in ce mai putin din fotbalul ofensiv si dinamic cu care ne-a obisnuit.

dragos
    Member

vom vedea dupa primele meciuri ce echipe sunt hotarate sa prinda “liga 1”
    eu cred, ca FARA UN JUCATOR “EXPERIMENTAT”, suntem departe……..
    uitati-va la gloria buzau cu “mosii” BUNICA si VIOARA si exemplele pot continua.
    intr-o echipa nu se poate doar cu tinerete si entuziasm, trebuie si experienta si “acel ceva” pentru a strange echipa in jurul tau.

Ultras
    Member

Sambata de la ora 11.00 Sportul disputa inca un amical in Regie, cu FC Arges. Locul si ora de intalnire sunt cunoscute… 9,30 la Nicu 😈

Ultras
    Member

Referitor la meciul cu Petrolul cateva precizari… Dupa lupte seculare in sfarsit si-a dat seama si un antrenor al Sportului cum trebuie sa joace in fata… Stanga impins, si din spate au venit pe culoare Ciubotariu si Curelea… Gazarii nici nu si-au dat seama ce i-a lovit… sau de ce s-au lovit… Stanga a fost de nerecunoscut pentru colegii lui, care si-au cam inghitit mistourile dupa meciul asta… Sper sa vedem aceasi aseyare si sambata

07Ex
    Keymaster

Acest rezultat ne da sperante pentru promovare. Nu ma asteptam chiar sa maturam cu Petrolul, insa imi pare bine ca am facut un rezultat bun. Sper sa jucam din ce in ce mai bine si sa avem aceleasi rezultate bune si in campionat.

Zibling
    Member

Da, frumos rezultatul cu Petrolul. Si, si mai frumos a fost faptul ca au dat goluri cei mai ofensivi 3 jucatori din lotul nostru. Asta denota ca au inceput sa-si dea seama de rolul lor in teren.

Sper sa fac si eu un efort si sa vin maine in Regie sa vedem meciul amical cu FC Arges.

ashone
    Member

intreb si eu ca sa ma bag in seama p-aici: vad un varga in echipa…e ala care il stiu eu? ca parca era pe la timisoara…mersi

Ultras
    Member

A baut pisica otet? 😈 La Timisoara a plecat Ratiu, iar celalalt Varga, Norbert, care a fost si el la noi pentru zece minute, joaca la UTA…

Giani
    Member

@Ultras wrote:

Sambata de la ora 11.00 Sportul disputa inca un amical in Regie, cu FC Arges. Locul si ora de intalnire sunt cunoscute… 9,30 la Nicu 😈

Nu stiu daca voi putea veni… sa vad cum merge trenul. Si daca e sa vin, ma intorc repejor in Ploiesti.

ashone
    Member

@Ultras wrote:

A baut pisica otet? 😈 La Timisoara a plecat Ratiu, iar celalalt Varga, Norbert, care a fost si el la noi pentru zece minute, joaca la UTA…

sorry, o sa las naibii bautura….varga era dat in presa ca pleaca la rapid nu la timisoara cum gresit am afirmat eu. deci a ramas in continuare la noi. e bine atunci …rupem tot!

adi
    Member

inteleg de la ovidiu (caruia i-a spus florin) ca azi am luat-o cu 1-0 in amicalul cu fc arges in regie; se pare ca argesenii au jucat prea bine cu noi, iar noi am avut o bara prin ferfelea.
    astept si eu mai multe informatii.

Dragos Chiva
    Member

@adi wrote:

inteleg de la ovidiu (caruia i-a spus florin) ca azi am luat-o cu 1-0 in amicalul cu fc arges in regie; se pare ca argesenii au jucat prea bine cu noi, iar noi am avut o bara prin ferfelea.
    astept si eu mai multe informatii.

Adi, fiindca mi le-am notat, iata care au fost punctele principale ale meciului de astazi, pe scurt(imi cer scuze dar nu mi-am notat minutele):
    -repriza I a debutat cu o pofta de joc a Sportului. Dupa cum mergeau lucrurile credeam ca deschidem scorul rapid.N-a fost sa fie asa.
    -Ferfelea a sutat din careul mare din pozitie centrala, portarul era batut dar mingea a lovit stalpul din stanga.
    -Tot Ferfelea a sutat tot din pozitie centrala de la aproximativ 14 metri puternic dar peste poarta
    -a venit apoi golul oaspetilor, centrare de pe extrema dreapta la intalnire in careul de sase metri, cei doi fundasi centrali ai Sportului(nu au jucat Secareanu nici Patrichi) Dedu era unul dintre ei iar celallat cred ca era Ghinga s-au jenat reciproc si impreuna l-au jenat pe portarul Popescu.Atacantul oaspete a marcat dintre ei trei.
    -cateva minute mai tarziu un mijlocas de la FC Arges a sutat foarte tare de la aproximativ 25 de metri iar mingea a trecut la o palma de vinclul portii noastre.
    -urmeaza un sut al unui mijlocas de la noi- cred ca tot Ferfelea care si-a respectat cartea de vizita impreuna cu Varga – este deviat printr-o bolta si cade exact in spatele transversalei, peste portarul oaspetilor prins de faza in preajma limitei careului mic.
    -urmeaza o patrundere a lui Varga care lasa pe drum cativa adversari, intra si 2-3 metri in careu si este impins din lateral.Se decide fault dar nu in careu bineinteles ci la doi metri inafara lui!!!
    -ultima faza notabila ii are pe oaspeti in atac pe stanga, fundasul lateral al Sportului este intors printr-o fenta, centrare de pe linia de fund in coltul careului mic, atacantul oaspete ajunge primul dar suteaza defectuos ratand o ocazie mai mare decat cea din care s-a marcat golul.
    -in repriza a II-a Varga executa o lovitura libera din pozitie centrala , distanta aproximativ 25 de metri, sutul este extrem de puternic si este scapat de portar printre picioare, dar se intoarce si o prinde la mai putin de jumatate de metru de linia portii.
    -urmeaza un sut al lui Tarnacop de pe partea stanga din careul mare in unghi de 45 de grade aproximativ 15 metri distanta de poarta, sut extrem de puternic dar imediat in spatele stalpului stang al portii.
    -este apoi randul lui Ciupe sa trimita o bomba din miscare de la aproximativ 25 de metri pozitie centrala, boxata de portarul oaspete.
    -ultima ocazie apartine oaspetilor care din 6 metri suteaza in pieptul portarului nostru care a urmarit bine centrarea laterala- venita in careul sau din nou printre doi fundasi centrali dezorientati- si a inchis unghiul atacantului.
    Argesenii ne-au dat o replica mai buna decat brasovenii, au jucat la ofsaid asa cum joaca o echipa care se respecta in divizia A, au jucat simplu dar eficient.Stanga a pierdut mai mult de 90% dintre duelurile aeriene cu fundasul central argesan care era cu aproximativ 15 centimetrii mai scund decat el.Fundasii centrali ai Sportului in lipsa de inspiratie au jucat mult prea mult cu pase inapoi catre portarul nostru.

adi
    Member

Dragos, multumesc pentru informatiile foarte detaliate.

07Ex
    Keymaster

Dupa parerea mea rezultatul cu FC Arges si faptul ca am pierdut nu prea are importanta atat timp cat antrenorul ruleaza jucatorii si gaseste formule de joc care sa corespunda cu ceea ce vrea el de la echipa.

Ce va fi important va fi sa castigam meciurile oficiale care vor incepe intr-o saptamana.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 275 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.