Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2007-2008

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 275 total)
  • Author
    sircos
    Member

Unirea Urziceni i-a propus lui Viorel Moldovan postul de director sportiv

Fostul oficial al FC Rapid, Viorel Moldovan, a declarat, luni, agenţiei Mediafax, că a primit o ofertă de a prelua funcţia de director sportiv al clubului Unirea Urziceni, propunere pe care o consideră “interesantă”.

“S-ar putea să fiu noul director sportiv al celor de la Urziceni, e o ofertă interesantă, dar deocamdată nu mă grăbesc. Trebuie să mai discut cu cei de acolo. În principiu eu ştiu ce vor de la mine, dar mai trebuie vorbit. Oricum, eu mai am şi alte vartiante, nu e o problemă”, a spus fostul atacant.

Moldovan susţine că poate lucra foarte bine cu preşedintele clubului Unirea Urziceni, Mihai Stoica, deşi au fost angajaţi la cluburi rivale. “Eu pot colabora foarte bine cu Mihai, n-am nicio problemă. N-are nicio importanţă că el a fost la Steaua, iar eu la Rapid. Ce a fost, a fost, la Urziceni e alt club. Eu mă bucur că la Urziceni se poate lucra. Este un staf tânăr, cu altă viziune şi altă mentalitate. Dacă voi accepta, sunt sigur că totul va fi în ordine”, a precizat Moldovan.

Fostul atacant spune este tentat şi de meseria de antrenor, dar nu vrea să accepte chiar orice ofertă. “Am ceva oferte şi de antrenor, dar din Divizia B. Deocamdată nu mă interesează. În primul rând că nu vreau chiar orice şi în al doilea rând a început deja campionatul. Nu mă grăbesc. Acum nu o să accept orice doar de dragul de a mă duce undeva”, a explicat Moldovan.

dragos
    Member

s-au terminat antrenorii din romania, de ne facem iluzii despre venirea lui moldovan ???
    lasa-l sa stea in costum si nu in trening (in iarba)….
    pai, sunt SUPER ANTRENORI care nu au angajamente in prezent, iar sportul, din pacate, sta la mana unui incepator (badescu)… 😆 😆 😆

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@CIPIKA wrote:

eu nu prea inteleg politica clubului dupa ce ca nu prea erau jucatori la echipa acum au mai plecat si din ei la alte echipe imprumutati
    ce noi nu aveam nevoie de ei??? 😥

CIPIKA, bine ai venit printre noi. Din pacate politica clubului este de neanteles pana si pentru noi. Nici noi suporterii nu intelegem ce vrea Siman sa faca din aceasta echipa. Ca si tine, si noi credem ca avem nevoie de ceva jucatori cu experienta, dar Siman a decis sa nu aduca pe nimeni. In schimb a vandut si a imprumutat tot ce a putut.

Dumnezeu sa-l inteleaga ce vrea de la echipa asta.

doar siman stie ce vrea – SCOALA de FOTBAL si sursa de talente pentru cluburile cu bani !!!!!

ovidiu
    Member

Dupa primele trei meciuri oficiale incep sa cred ca vom avea o perioada mai lunga de divizia b. Asta si dupa experimentele din sezonul trecut.
    Experimentele vaz eu continua.
    Badescu antrenor. Nu stiu pe unde l-a gasit Simanu si cred ca antrenoru’ o face pentru acumularea de experienta si nu pentru multi bani, ceea ce ii convine celui numit anterior.
    Chiar daca nu au venit jucatori speram ca s-au sudat relatiile de joc intre cei existenti. Mai ales in linia de mijloc. Nu e asa. deloc. In afara de Ferfelea nu prea vad nici un jucator pe acolo, iar relatiile lipsesc cu desavarsire. Pase simple gresite, incete, ce ajung mai repede la adversari decat la coechipieri.
    Despre aparare si portar s-a vazut ce era de vazut. Panica, agitatie, frica, neintelegeri. Chiar si antrenorul face experiente. Cazul Cazan. Firav, mititel, chiar fricos cate odata. Poate capata incredere in el, in timp, poate se pierde. Ramane de vazut. Lipsesc Dedu si chiar Ciupe. Oae poate fi folosit oricand in linia de mijloc. De portar avem nevoie. Gafe copilaresti, de 2 bani.
    In schimb in cele doua meciuri ce le vazui la tembelizor mi-au placut golurile. Toate 4.
    Ma bucura pofta de joc a lui Varga. Sper s-o tina cat mai mult asa. M-am mirat ca a fost schimbat in meciul cu otopenii, dar … experimente.
    Mai bun ar fi Curelea langa Varga, iar Ciubotariu ar putea intra prin minutele 60 – 70.
    Despre Stanga deocamdata nu prea pot sa zic nimic. L-am vazut foarte putin. Mi-a facut impresia ca si coechipierii sunt cam speriati de el, sau de ce va face, nu numai adversarii. Cred ca mai are mult de muncit. Din cate aud, citesc, ar putea deveni un foarte bun jucator. Sa speram.

Cam asta este. Sper sa n-am drepate si sa putem promova in acest sezon, dar este foarte necesar a se renunta la experimente si a inchega o echipa in care relatiile de joc sa functioneze si aerele (gen Ciubotariu) sa dispara.

07Ex
    Keymaster

Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva ce anume fac directorii tehnici si cei sportivi? Vad ca Moldovan a fost numit director sportiv la Urziceni.

Sichitiu, care trebuia sa vina antrenor la noi, vad ca este director tehnic la Rapid.

Ce fac astia domnilor? Care este de fapt jobul lor?

ashone
    Member

sa fim seriosi cu ardei umplut ala de moldovan..

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva ce anume fac directorii tehnici si cei sportivi? Vad ca Moldovan a fost numit director sportiv la Urziceni.

Sichitiu, care trebuia sa vina antrenor la noi, vad ca este director tehnic la Rapid.

Ce fac astia domnilor? Care este de fapt jobul lor?

probabil, directorul tehnic este un fel de super-vizor al antrenorului principal……deh, “ciugulesc” si ei niste bani de la club……

MarcAntoniu
    Member

Sa-i zica cineva lui Siman si lui Badescu sa caute, sa aduca un PORTAR de valoare, la Sportul Studentesc !!
    8) Sansele de promovare ar creste semnificativ.

dragos
    Member

@MarcAntoniu wrote:

Sa-i zica cineva lui Siman si lui Badescu sa caute, sa aduca un PORTAR de valoare, la Sportul Studentesc !!

ssss, sa nu te auda !!!!!!
    doar sa nu crezi ca, va baga mana in buzunar ???!!! 😆 😆 😆 😆
    GRATIS, daca ai vreo propunere de portar, se accepta……..

@dragos wrote:

@MarcAntoniu wrote:

ssss, sa nu te auda !!!!!!
    doar sa nu crezi ca, va baga mana in buzunar ???!!! 😆 😆 😆 😆
    GRATIS, daca ai vreo propunere de portar, se accepta……..

Era negrul acela haios de la Hilton (hotelul) sau era Athenee Palace ??…. 😆

ultrasro
    Member

Gata cu vaicareala … sambata mergem la galati… intalnirea la 06.30 la Nicu pentru imbarcare ;)

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Gata cu vaicareala … sambata mergem la galati… intalnirea la 06.30 la Nicu pentru imbarcare ;)

Ovidiule, daca as fi in tara as veni, dar asa … ma voi uita pe internet.

Giani
    Member

@ultrasro wrote:

@$#% Simane, iar ma scol la ore aberante ca sa merg la meci. Dar VIN (conjugare a verbului “a veni”, nu va ganditi la extractul de struguri).

dragos
    Member

@Giani wrote:

@ultrasro wrote:

@$#% Simane, iar ma scol la ore aberante ca sa merg la meci. Dar VIN (conjugare a verbului “a veni”, nu va ganditi la extractul de struguri).

crezi ca-l intereseaza pe sile, daca vreun suporter se trezeste dis-de-dimineata si insoteste echipa “afara” ???!!!
    eu nu cred……pe cuvant.

Giani
    Member

Asta nu imi interzice sa fac apel la precarele mele cunostinte de medicina, specializarea ginecologie, si toate la adresa mamei si nevestei lui.

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 275 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.