Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 261 total)
  • Author
    MarcAntoniu
    Member

Ultimul meci în deplasare de anul trecut l-a terminat Sportul în genunchi.
    Anul ăsta îl puteau câştiga pe ultimul cu două execuţii simple 😯
    Încă lipseşte seriozitatea şi constanţa în jocul echipei Sportul Studenţesc.
    În general obiectivul promovării a fost abordat cu prea multă aroganţă 😳
    Sper că, vacanţa va fi un sfetnic bun pentru alb-negrii.

FORZA SPORTUL STUDENŢESC !

07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

Siman: “Ne vom spala rufele in familie”

Vad eu gresit, sau in poza in care apare Siman, camasa lui este plina de transpiratie? 😆

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Vad eu gresit, sau in poza in care apare Siman, camasa lui este plina de transpiratie? 😆

Omu’ munceste din greu…

adi
    Member

@07Ex wrote:

Marfa ca acum s-a desfiintat si Prefab Modelu. E a doua echipa in 2 saptamani care se desfiinteaza si se retrage din campionat.

http://www.zf.ro/burse-fonduri-mutuale/omul-de-afaceri-petre-milut-renunta-la-circa-500-din-cei-700-de-salariati-ai-prefab-din-calarasi-3601976/

And the worst is yet to come …

Zibling
    Member

Adi, eu nu inteleg o chestie din “manevra” asta – eu stiam ca pt a beneficia de ajutorul de somaj, trebuie ca beneficiarul sa fi lucrat in ultimele 12 luni in mod constant, pe cand “manevra” asta din domeniul constructiilor inseamna ceva de genul 10 luni munca, 2 luni somaj, 10 luni munca, 2 luni somaj… Cum e?

adi
    Member

@ Andrei: Vezi detalii pe http://www.casoc.ro/index1.htm. Este o organizatie non-profit care acorda protectie sociala salariatilor societatilor membre din domeniul constructiilor, gestioneaza si multiplica fondurile depuse de acestea, avand caracteristicile unui fond de investitii.

dragos
    Member

referitor la interviul “antrenorului” F., nu pot sa nu comentez urmatoarele:
    – spunea ca echipei i-au lipsit ambitia si determinarea; intreb retoric: care este rolul unui antrenor ???
    doar sa stranga 22 insi si sa le dea o minge sa se joace vreo 2-3 ore ???
    alooo, breeee ‘nea “antrenoruleeee”, tocmai acesta este rolul tau: sa-ti motivezi elevii si sa-i pui bine in teren.
    – “mijlocul turului ne-a prins nepregatiti”
    off, nasol de tot – esti mare dobitoc, mare caracter. 😆 😆 😆 😆
    pai, tu ce pazeai ??? oile cumva ???
    sau si pe tine tre’ sa te pregateasca cineva ???!!!! 😆 😆 😆 😆
    sfatul meu: ia-ti vacanta vreo 10 ani, pregateste-te temeinic si apoi reincepi antrenoratul din liga a-4-a.

Zibling
    Member

Ce, ai innebunit, dragos? Pai, modelul lui Falub nu e ardeleanul Sabau (care a antrenat mai intai in Liga a III-a), ci machedonul Hagi (care a sarit direct la selectionata Romaniei)! 8)

dragos
    Member

asadar, criza loveste necrutator.
    sile se pare, ca nu mai poate vinde asa de usor…..basca, asa cum a mentionat si Curelea, jucatorii din ligiile inferioare NU mai prezinta interes.
    alooooo, sileeee, poate realizezi si tu (in ceasul al-12-lea !!!), ce bine era in liga 1 !!! 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    las’ ca, asa iti trebuie.

dragos
    Member

Falub spune ca, se gandeste la Promo, insa echipa este foarte departe de locurile fruntase, cu toate ca lotul de jucatori este valoros.
    sa-i vedem cum se misca in iarba, altminteri este usor sa dai declaratii.

Zibling
    Member

Cred ca declaratiile lui Falub sunt pt jucatori, sa le ridice moralul, si nu pt alte efecte in mass-media.

07Ex
    Keymaster

Ce ziceti de asta?

S-a desfiinţat Ştiinţa Bacău! Cine urmează?

După Forex Braşov şi Prefab Modelu, o a treia divizionara secundă din Seria I se retrage din campionat. Ştiinţa Bacău, formaţie înfiinţată de către municipalitate ca replică la FCM Bacău s-a dizolvat după o jumătate de an de existenţă.

Marţi noapte, la ora 23, primarul Bacăului a anunţat că nu va mai sprijini echipa, ceea ce, practic, a atras după sine desfiinţarea acesteia. Echipa tehnică a părăsit baza, antrenorul Octavian Grigore întorcându-se ieri la Ploieşti.

„Este adevărat că ne-am desfiinţat. Ne-a anunţat primarul că nu mai aderă la proiect şi, fără sprijinul primăriei, nu aveam cum să mai existăm. Nu aveam cum să am oferte de a antrena în altă parte, pentru că eu eram sub contract. Asta este, m-am întors acasă şi aştept să fiu contactat pentru a-mi continua munca în altă parte”, a spus Tavi Grigore. (Ciprian Radu)

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Marţi noapte, la ora 23, primarul Bacăului……….

asta e cioaca, sau…???
    oricum, insomniile dauneaza grav sanatatii !!!! 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

Radu Dobrin
    Member

@07Ex wrote:

Ce ziceti de asta?

Marţi noapte, la ora 23…

Poate la ora aia se inchid circiumile pe acolo 😆

cameliu
    Member

Daca se mai retrage una avem un retur linistit! 😆 😆 😆
    Sa vedeti voi bataie la varf intre 2-3 echipe pt locu’ promovabil.
    Pe unu oricum scrie Ceahlaul!

Daca nu mai cade nimeni multe echipe se vor prostitua, pt “lupta” la varf!

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 261 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.