Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 261 total)
  • Author
    CIPIKA
    Member

Am vazut ca din lotul largit a lui Falub nu fac parte nici Farcasani nici Tarnacop….sunt accidentati sau chiar nu aveam nevoie de doi jucatori tineri care promiteu multe???

dragos
    Member

pana acum, bilantul “amicalelor” ne este favorabil.
    bine ar fi sa ne intarim lotul cu juniori dornici de afirmare.

cameliu
    Member

Se pare ca in pregatiri batem la foc automat echipe de pluton din primele divizii din Rusia, Bulgaria, samd…
    E drept ca meciurile astea nu-s relevante, dar totusi cred ca jucam altceva decat ce jucam la noi in B. Intrebarea e oare de ce?
    Incercand sa raspund gandul imi zboara iar la ce scria fiul lui Badescu…

Pe de alta parte inteleg si jucatorii, ca acum joaca de rup pamantul, doar, doar i-o vedea vreun rusnac mai instarit…

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Pe de alta parte inteleg si jucatorii, ca acum joaca de rup pamantul, doar, doar i-o vedea vreun rusnac mai instarit…

mare adevar ai spus.

dragos
    Member

bine, ca acest “dus rece (0-6)” a venit in “amicale”……sper, sa nu fie si in oficiale.

cameliu
    Member

Greu va fi returul asta. Nu mai retrogradeaza doar o echipa, ci doua!
    Asta pt ca echipa Lotus Felix, stiintata in Bacau in tur, s-a rocarit acum in Bucuresti.
    Deci unul din adversarii nostri e acum Stiinta Rocar! 😮 =)) @-) Chestii d-astea numa la noi …

Zibling
    Member

Foarte frumos! Adica echipa isi va disputa meciurile pe stadionul Rocar sau unde? Ca ceva-ceva am auzit si eu despre manevra asta.

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Foarte frumos! Adica echipa isi va disputa meciurile pe stadionul Rocar sau unde? Ca ceva-ceva am auzit si eu despre manevra asta.

Cred ca pe Rocar! Insa metamorfoza asta e un fenomen…

rocaru e la 2 pasi de mine :D o sa-i urmaresc in caz ca joaca acasa in timp ce joaca ss in deplasare

cameliu
    Member

Pai “s-a schimbat modificarea” si struto-camila a devenit crocodil si trebuie sa joace la Roman!

Numele tre sa fie ceva de genul: Luceafarul Lotus Baile Felix Stiinta Bacau Rocar Roman

Ultras
    Member

Ai uitat un Bucuresti dupa Rocar… :o)

si anefs …rocarul era si cu anefs :ymcowboy:

Tavi
    Member

Dom’ne, adevaru’ e ca nu ne plictisim deloc in tara asta .. iar eu care credeam ca le-am vazut pe toate :ymsick:

ovidiu
    Member

Mda, incepe.

Sa speram ca se va reface o echipa ce va recapata placerea de a juca fotbal. Macar atat.
    Ca despre promovare … … cand o vrea Dumnezeu, ca din interiorul clubului nu prea vad sa o vrea cineva.
    Nu prea speram eu ca se va incerca ceva in acest retur, dar, dupa cum merg lucrurile, va fi greu si in sezonul urmator sa se incerce ceva.

Au plecat 2 jucatori grei au venit mai multi tineri. Bineinteles si ei cu speranta de a pleca (probabil cat mai repede) spre echipe de liga I.
    Au revenit si alte nume ce au incercat prin alte parti, dar cine stie cu ce chef de a juca fotbal la Sportul. Oricum au sansa de a intra pe teren.
    In pregatiri au fost rezultate bune si mai putin bune, incercandu-se mai multe formule de echipa.
    Imi doresc ca Falub sa se tina de cuvant si sa faca rezultate bune cu toti adversarii, asta ca sa nu trecem prin emotiile apropierii de un loc retrogradant.

Dorinta mea este, ca cei ce sunt, sa redescopere placerea de a juca fotbal (precum se-ntampla odata – nu chiar asa demult).

Mda, incepe … …

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Greu va fi returul asta. Nu mai retrogradeaza doar o echipa, ci doua!
    Asta pt ca echipa Lotus Felix, stiintata in Bacau in tur, s-a rocarit acum in Bucuresti.
    Deci unul din adversarii nostri e acum Stiinta Rocar! 😮 =)) @-) Chestii d-astea numa la noi …

asadar, echipa desfiintata la finalul turului, se “reincarca” la inceputul returului. :)) :)) :)) =)) =)) =))
    mda, traim in Romanica si asta ne ocupa tot timpul. :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 261 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.