Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 261 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

De acord cu tine, sanse de promovare nu prea sunt. De ramas in liga a II-a eu cred ca putem ramane. Buzaul va intra in B cu penalizare. Otopeniul probabil ca tot cu penalizare intra. Farul si Poli vor fi cele care vor trage la promovare plus Petrolul sau FC Ploiesti sau amandoua, plus Tulcea, daca nu promoveaza anu’ asta.

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

Ediţia viitoare a Ligii a doua îşi va păstra formatul actual, primele modificări urmând să apara în sezonul 2010-2011, după cum urmează:

Liga I – 18 echipe din care vor retrograda 4;
    Liga II – două serii a câte 16 formaţii şi vor retrograda câte 3 din fiecare serie;
    Liga a III-a – şase serii a câte 16 echipe şi vor retrograda locurile 14, 15, 16, plus cele mai slabe trei locuri 13..

Mie imi pare bine ca se modifica structura ligii a II-a si ca vor fi numai 16 echipe, din care sa retrogradeze 3. Eu as fi fost de acord sa retrogradeze chiar 4, dar ma rog.

De asemenea imi pare bine ca in cativa ani se va ajunge la doar o serie in liga a II-a. Sper insa ca pana atunci noi sa fim in liga I, si deci sa nu ne intereseze ce se intampla in liga a II-a.

dragos
    Member

nu cred, ca tre’ sa ne facem iluzii pentru urmatorul sezon…..presimt, ca-l vom aborda in aceeasi nota; adica, iluzii, iluzii, iar in final, ne salvam de la retro…… =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :))

tata98
    Member

Daniele Massaro “structura pe care ne-o va pune la dispoziţie”. Care? Terenurile sintetice ale lui Tudorel Cristea si se plateste taxa pentru antrenament?
    “Directorul executiv al clubului Sportul Studenţesc a declarat: “Când puneţi la un loc muncă, talent şi suflet…” va doare sufletul ca a disparut o grupa cu mari talente? Ca ati adus un incapabil – un profesor de sport – si a distrus-o? Au mai ramas 3 (trei) copiii din vechea echipa. “Sportul Studenţesc, cel mai puternic centru de copii şi juniori din România” – atunci cand a fost seful centrului domnul Cornel Jurca “Vă aşteptăm pe toţi să vă înscrieţi copii” – de ce sa aveti copii agresati verbal?
    “Milan are nevoie de profesionişti – in incompetenta si delasare – şi, mai ales, avem nevoie de o grupare care investeşte în tineri, care crede în ei” – ce a investit Sportul in ei? Terenuri, echipamente platite de parinti. Au avut un preparator fizic care a plecat si el. MARE PIERDERE.
    P.S.
    Eu am plecat de 8 luni dar, ma intalnesc cu parinti care isi plang soarta. Am fost FORTAT sa plec. Am plans si plang ce s-a intamplat cu ei, o mare tragedie.
    Va recunoasteti aici domnule Soare si domnule Niculescu? Incompetenta + incompetenta. Ati distrus viata si copilaria acelei grupe de 1998. V-am spus de 2 ani de zile, n-ati luat nici o masura. Felicitari.

dragos
    Member

@tata98 wrote:

Daniele Massaro “structura pe care ne-o va pune la dispoziţie”. Care? Terenurile sintetice ale lui Tudorel Cristea si se plateste taxa pentru antrenament?
    “Milan are nevoie de profesionişti – in incompetenta si delasare – şi, mai ales, avem nevoie de o grupare care investeşte în tineri, care crede în ei” – ce a investit Sportul in ei? Terenuri, echipamente platite de parinti.

scuze pentru discutia off-topic, insa nu pot sa ma abtin sa nu intreb: daca, parintii platesc TOT, atunci clubul ce face pentru acesti copii/juniori etc ??

Zibling
    Member

Cica clubul vine cu know-how-ul :D

07Ex
    Keymaster

Am mutat posturile de mai sus pe topicul de discutii. Subiectul de stiri vreau sa-l las doar pentru stiri si nimic mai mult.

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Cica clubul vine cu know-how-ul :D

Mda probabil mai mult cu “how?” decat cu “know”…

07Ex
    Keymaster

Ce dubios mi se pare rezultatul de la Chiajna. Concordia nu a prea pierdut puncte acasa iar acum s-au gasit sa piarda tocmai cu Cetatea. /:)

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

EXCLUSIV: S-a desfiinţat LOTUS/ȘTIINȚA!!!

O informaţie de ultimă oră anunţă că hibridul Lotus Băile Felix fostă Ştiinţa Bacău s-a desfiinţat astăzi. Surse apropiate clubului susţin că în urmă cu puţin timp, jucătorii şi antrenorul Marian Pană au fost anunţaţi de către managerul Crainiciuc că nu vor mai juca mâine cu FC Ploieşti şi că sunt liberi să plece acasă. (Mihai Andrieş)

Nu inteleg dece se desfiinteaza cu doua etape inainte de final? Mai au de jucat doar 2 meciuri si pe urma se pot desfiinta la vara sau poate la vara gasesc un sponsor. Vai, vai … ca la noi la nimeni, zau!

cameliu
    Member

Oricum picau!
    De ce sa se mai chinuie 2 meciuri…

07Ex
    Keymaster

Pai daca se desfiinteaza tre’ s-o ia de la divizia onoare. Daca joaca meciurile ramase macar incep la anu’ din divizia C. Cel putin asa gandesc eu ca ar fi mai bine.

cameliu
    Member

Este inadmisibil la ce nivel a ajuns competitia in seria noastra…
    Dupa ce 4 au renuntat astfel incat nu mai retrogradeaza nimeni, o echipe ca FC Snagov isi permite sa nu mai faca o deplasare de vreo 500 km pina la Botosani… Asa pur si simplu, o neprezentare se admite, e week-end, pur si simplu stau poate la mici si bere…
    INADMISIBIL!

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Este inadmisibil la ce nivel a ajuns competitia in seria noastra…
    Dupa ce 4 au renuntat astfel incat nu mai retrogradeaza nimeni, o echipe ca FC Snagov isi permite sa nu mai faca o deplasare de vreo 500 km pina la Botosani… Asa pur si simplu, o neprezentare se admite, e week-end, pur si simplu stau poate la mici si bere…
    INADMISIBIL!

descultii de la tigareta snagov, ar trebui penalizati cu mai mult de 3 pcte, pecuniar si o etapa pierduta cu acelasi scor 0-3…
    sa le mai arda alta data de neprezentare. @-) :-w (-|
    dar legile lpf-ului sunt caldutze. :ymdevil:

cameliu
    Member

Ramanem cu consolarea ca echipa de acum 3-4 ani ramine un model pt altii:

http://www.liga2.ro/special/lazar-vreau-sa-fim-ca-sportul-de-pe-vremuri-4501678

Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 261 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.