Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 261 total)
  • Author
    ashone
    Member

care sinteti mai in tema ca mine, va rog spuneti-mi daca din 2009 se face o seria unica de B cum este zvonul. daca da, cu cite echipe? e cam importanta chestia asta…daca se face o singura serie obiectivul ar fi clasarea in pe un loc 4-9, ca sa raminem in bussiness…

ovidiu
    Member

@ashone wrote:

care sinteti mai in tema ca mine, va rog spuneti-mi daca din 2009 se face o seria unica de B cum este zvonul. daca da, cu cite echipe? e cam importanta chestia asta…daca se face o singura serie obiectivul ar fi clasarea in pe un loc 4-9, ca sa raminem in bussiness…

Am auzit si eu de chestia asta dar nu sunt 100% sigur.
    Oricum daca nu se produc schimbari majore ne va fi destul de greu sa ocupam un loc de ramanere in B.

Astept si eu un raspuns de la cei ce cunosc mai amanuntit chestia.

razvan
    Member

Pare să fie un plan mai de termen lung. Ar urma să fie o singură serie, începând cu sezonul 2011-2012, iar mai târziu şi în C să scadă drastic numărul de serii, până la două. Ar fi 18-20 de echipe în seria unică. O să fie greu, dar mai avem două sezoane până atunci…
    http://www.sport365.ro/Mircea_Sandu_Ligile_a_II_a_si_a_III_a_restructurate_din_2011_2012-n49237.html

dragos
    Member

fratilor, se vede treaba ca, fara investitii/conducere/jucatori etc.etc. poti intra la “morisca” si te poti rostogoli pana departe……
    pana in momentul de fata, (fara modificari in componenta lotului, bancii tehnice etc), daca obiectivul noului sezon ar fi mentinerea in liga secunda, inseamna ca ar fi o realizare…….oricum, daca mai erau cateva etape in acest sezon, intram in zona “rosie”.

maine…echipa unde joc eu TONUS CLUB….avem meci cu sportul studentesc…este meci pentru locurile 3-4 pe bucuresti…si in finala mare se intalnesc fc national – steaua…..sunt destul de buni la 92 sportul..dar au pierdut cu national pe finalul meciului…

Tavi
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

maine…echipa unde joc eu TONUS CLUB….avem meci cu sportul studentesc…este meci pentru locurile 3-4 pe bucuresti…si in finala mare se intalnesc fc national – steaua…..sunt destul de buni la 92 sportul..dar au pierdut cu national pe finalul meciului…

Detalii? 🙄

ne-au batut cu 4 1…dar nu au jucat cine stie ce…si au luat locul 3 pe bucuresti :)..primul la luat steaua 2 nationalul…

Giani
    Member

Seca, sigur nu ai facut blat in finala mica? 😈

dragos
    Member

vreau sa comentez putin pe marginea atitudinii lui sile fata de KIKI: din pacate, SILE se dovedeste (inca o data !!!, vezi cazurile: Rusu, Cruceru, Musteata, Dinita, Paunescu, A.Dumitru etc.) un om fara CUVANT si SUFLET etc.
    daca Kiki va ramane “fortat” la sportul, cu siguranta, nu va dori sa mai joace niciun minut pentru echipa.
    va ramane forever, doar un SAMSAR, avar dupa bani (sta-i-ar in gat !!).

Zibling
    Member

Un samsar este un om care prin definitie fare bani si are arta comertului, insa Vasile Siman nu intruneste aceste caracteristici, el doar e zgarcit si incapabil. A ajuns clubul intr-o stare deplorabila, iar el nu stie deloc sa-si motiveze jucatorii.

dragos
    Member

Sandu si Cojocnean s-au intors la Timisoara.
    de altfel, “ex-sportistii” au migrat pe unde au putut: Stanca (Pandurii); Chihaia, S.Radoi si Cruceru (destinatii necunoscute); V.Negru (Otopeni); Iovita (Otelul);

Radu Dobrin
    Member

Cojocnean nici nu era chiar foarte rau….pe de alta parte, la cum juca restul echipei, banuiesc ca si mama facea fata cu brio…

07Ex
    Keymaster

In stirea postata azi de Cameliu scrie ca Sportul a invins nationala U17 cu 3-0 in a 3-lea meci amical al verii. Pai care a fost al doilea, ca primul a fost cel cu Rapid?

adso
    Member

@07Ex wrote:

In stirea postata azi de Cameliu scrie ca Sportul a invins nationala U17 cu 3-0 in a 3-lea meci amical al verii. Pai care a fost al doilea, ca primul a fost cel cu Rapid?

mai conteaza?
    in amicale joaca ei bine, dar cand incepe campionatu … :|

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 261 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.