Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2008 – 2009

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 261 total)
  • Author
    adi
    Member

La cat de prost joaca multi din echipa, ar trebui platiti in monede, conform modelului de aici: http://www.capital.ro/articol/215-kg-de-monezi-pentru-plata-unei-facturi-110573.html
    Vi-l imaginati pe Varga prin cluburi carand un sac de monede pentru plata consumatiei ? 😆

catalita75
    Member

salut si bine v-am gasit. eu zic sa nu ne mai gandim la promovare multi ani de acum inainte, iar daca din greseala vom promova sigur nu o sa primim licenta. cred ca suntem singura echipa fara obiective. la noi in ultimii ani obiectivul a fost ca echipa sa joace frumos, obiectiv care de altfel in ultimii 2 ani nu a fost indeplinit.

ramos
    Member

Am informatii certe ca se incepe intr-o luna constructia nocturnei.

Zibling
    Member

@ramos wrote:

… in ce oras si pe ce stadion?

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

@ramos wrote:

Hahaha, marfa! Eu unul nu vad dece am avea nocturna daca jucam la matineu.

imi cer scuze de acest mesaj….daca aveti firme sau ceva si vreti sa va faceti reclama pe siteul meu http://buxon.co.cc/million-hits-page/…va stau la dispozitie…multumesc..si imi cer scuze de mesaj ca e deplasat..dar am nevoie :D

ashone
    Member

@07Ex wrote:

@Zibling wrote:

@ramos wrote:

Hahaha, marfa! Eu unul nu vad dece am avea nocturna daca jucam la matineu.

ei! cum de ce?
    sa vaza mai bine cotofan pa zi-lumina! 😈 poate asa invata sa dea in ea cum trebuie…pentru binele echipei eu vreu nopturna de zi! sa se stie !eu sint pentru!

ramos
    Member

Sportul Studenţesc, proiect marca AC Milan
    În sezonul 2005/2006, Sportul Stundenţesc scria adevărate pagini de istorie, reuşind, pentru doar câteva etape, să urce pe cea mai înaltă treaptă a clasamentului Ligii I, în faţa euro-fantasticelor Steaua şi Rapid. După cum ştim, a urmat un scandal puţin spus dubios, în urma căruia gruparea din Regie a fost retrogradată la matineu, eşalon secund în care bucureştenii încă se alfă şi acum.

Cu toate acestea, speranţe există pentru fanii „găştii nebune”. Noul antrenor secund al studenţilor a venit cu o idee interesantă, pentru formarea unei echipe puternice, care să atace revenirea în prima divizie a ţării noastre. După ce a pus umărul, ca asistent al lui Liviu Ciobotariu, la promovarea Otopeniului în Liga I, Gabriel Manu a luat calea Bucureştiului, semnând cu gruparea din Regie.

„Sunt cel mai tânăr antrenor român care promovează în prima divizie şi sunt foarte mândru de ceea ce am realizat. Nu ne-au dat mulţi şanse de reuşită, mai ales că eram doi antrenori tineri. Ciobi are 37 de ani, eu 26, dar uite că am reuşit să strângem jucătorii în jurul nostru şi am făcut o echipă în adevăratul sens al cuvântului. Cu toate acestea, nu am mai continuat la Otopeni, dar nu din vina noastră, pentru că noi am aşteptat un telefon de la cei din club…telefon care nu a mai venit. Aşa că ne-am văzut de treburile noastre. Am vorbit cu cei de la Internaţional Piteşti şi trebuia să mergem acolo. Din păcate însă, eu nu m-a înţeles cu cei din conducere şi nu am putut să accept ceea ce mi-au oferit ei, aşa că am renunţat astfel şi la colaborarea cu Liviu”, a declarat Gabriel Manu pentru cotidianul Click.

În cele din urmă, tehnicianul de doar 26 de ani a acceptat oferta Sportului Studenţesc. Perfecţionist din fire, Manu învaţă de la cei mai buni şi intenţionează să pună în Regie bazele unui proiect unic în ţara noastră. „Sunt în permanent contact cu şeful centrului de copii şi juniori de la Milan. Acesta chiar mi-a propus să mă duc la ei. Ţinem mereu legătura”, explică secundul „găştii nebune”. La capitolul antrenori, Manu are doi idoli, Marcelo Lippi şi Jose Mourinho, în timp ce din Liga I are un mare favorit: „Andone este superantrenor! Îl cunosc de foarte mulţi ani şi ştiu cum vede fotbalul”.

Zibling
    Member

Ok, avem antrenor secund. Bravo! Dar, antrenor principal cand ne luam si noi, sau Siman se tot va ascune din 5 in 5 etape dupa o noua “tentativa de antrenor” ?

dragos
    Member

@Zibling wrote:

@ramos wrote:

tare replica. 8)
    se pare ca, vacanta ti-a adus gustul bunei dispozitii. 😆
    revenind la nocturna, pe mine ma lasa rece, atata timp cat echipa se zbate in anonimat…..

dragos
    Member

@ramos wrote:

Sportul Studenţesc, proiect marca AC Milan
    „Sunt cel mai tânăr antrenor român care promovează în prima divizie şi sunt foarte mândru de ceea ce am realizat. Nu ne-au dat mulţi şanse de reuşită, mai ales că eram doi antrenori tineri. Ciobi are 37 de ani, eu 26, dar uite că am reuşit să strângem jucătorii în jurul nostru şi am făcut o echipă în adevăratul sens al cuvântului. Cu toate acestea, nu am mai continuat la Otopeni, dar nu din vina noastră, pentru că noi am aşteptat un telefon de la cei din club…telefon care nu a mai venit. Aşa că ne-am văzut de treburile noastre. Am vorbit cu cei de la Internaţional Piteşti şi trebuia să mergem acolo. Din păcate însă, eu nu m-a înţeles cu cei din conducere şi nu am putut să accept ceea ce mi-au oferit ei, aşa că am renunţat astfel şi la colaborarea cu Liviu”, a declarat Gabriel Manu pentru cotidianul Click.

În cele din urmă, tehnicianul de doar 26 de ani a acceptat oferta Sportului Studenţesc.

intreb retoric, oare de ce sile nu a ofertat cei doi antrenori, care au promovat Otopeniul: Liviu + Gabriel ???
    nu ar fi fost logic sa continue impreuna ???
    mai ales ca si la nivelul bancii tehnice trebuie sa existe o similitudine.
    probabil, sile vrea sa-l vada pe Liviu cum va promova cu International pentru a se convinge de calitatile antrenorului, sau cine stie, va incerca sa-l ia din iarna, in cazul in care va da satisfactie la Pitesti…….offfff, offffff incurcate sunt caile Domnului.

bogdyany
    Member

Bai asa ceva nu se poate Siman asta nu face nimika pt echipa 😥 avem nevoie de atacanti si de 2, 3 jucatori cu experienta si el nu face nimika, vorba lu Marius Nebunu merita batut , zici ca nu vrea sa promoveze. 👿

pai nici nu vrea sa promoveze..obiectivul lui este mentinerea in divizia b, obiectiv indeplinit ultimele 2 sezoane…din pacate pentru noi sustinatorii

bogdyany
    Member

Sa plece de la echipa atunci taraste numele si culorile clubului in mocirla diviziei B

dragos
    Member

@catalita75 wrote:

salut si bine v-am gasit. eu zic sa nu ne mai gandim la promovare multi ani de acum inainte, iar daca din greseala vom promova sigur nu o sa primim licenta. cred ca suntem singura echipa fara obiective. la noi in ultimii ani obiectivul a fost ca echipa sa joace frumos, obiectiv care de altfel in ultimii 2 ani nu a fost indeplinit.

bine spus….trist, dar adevarat.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 261 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.