Discutii referitoare la sezonul 2009 – 2010

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2009 – 2010

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 205 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

N-a fost sa fie, iar Victoria Branesti a castigat cu Dunarea Giurgiu.

M-am uitat la cele trei etape ramase, si stau sa ma gandesc ce se va intampla. Programul nostru si al celorlalte candidate la promovare este urmatorul:

Sportul Studentesc: Steaua II Bucuresti (d), Gloria Buzau (a), Dunarea Giurgiu (d)
    Victoria Branesti: Concordia Chiajna (d), Sageata Stejaru (d), Petrolul Ploiesti (a)
    Petrolul Ploiesti: Dunarea Giurgiu (d), Concordia Chiajna (a), Victoria Branesti (d)

E clar ca noi ar cam trebui sa castigam tot ca sa fim siguri de promovare, dar ma intreb daca Petrolul va reusi sa castige maximum de puncte in meciurile pe care le au ramase. Daca la Giurgiu poate ii vad castigand, nu prea ii vad castigand la Branesti (decat daca nu se joaca pe bune), iar acasa cu Concordia iar nu va fi usor.

Nici pe Branesti nu-i vad bine cu cele 2 deplasari la Chiajna si la Stejaru. Marfa ar fi daca Victoria ar pierde unul din jocuri si ar face egal in celalalt. In cazul asta ar acumula 68p inaintea ultimei etape. Daca Sportul si Petrolul ar castiga urmatoarele 2 meciuri s-ar ajunge ca inainte de ultima etapa toate trei echipele sa aibe 68p.

Ce s-ar intampla daca in ultima etapa Branesti va face egal cu Petrolul si noi vom face egal la Giurgiu si toate 3 echipele termina cu 69p? Cine promoveaza? Branesti ar avea avantajul meciurilor directe cu noi dar vor fi la egalitate cu Petrolul. Noi si Petrolul vom fi la egalitate la meciuri directe. Ca urmare promoveaza Branestiul si noi si Petrolul ne vom departaja la golaveraj?

eu zic si sper ca branestiul nu are cum sa bata in ambele meciuri din deplasare, totusi sunt meciuri grele…si va avea nevoie de victorie in ultima etapa…se va juca totul pe teren…din cele 3 echipe pot promova oricare…se joaca

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Ce s-ar intampla daca in ultima etapa Branesti va face egal cu Petrolul si noi vom face egal la Giurgiu si toate 3 echipele termina cu 69p?

Doamne fereste de o situatia de felul asta. Indiferent de cate puncte vor fi. In caz de egalitate in 3 se face clasament in 3! Si noi zburam automat cu 2 puncte din 12 posibile…
    Am zis asta deja dupa meciul cu Rm Sarat… Branestiul au deja 6, si petrolul 5, fara a pune la socoteala meciul din ultima etapa.

Daca terminam doar cu Petrolul la egalitate de puncte va decide golaverajul.

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

@07Ex wrote:

Ce s-ar intampla daca in ultima etapa Branesti va face egal cu Petrolul si noi vom face egal la Giurgiu si toate 3 echipele termina cu 69p?

Doamne fereste de o situatia de felul asta. Indiferent de cate puncte vor fi. In caz de egalitate in 3 se face clasament in 3! Si noi zburam automat cu 2 puncte din 12 posibile…
    Am zis asta deja dupa meciul cu Rm Sarat… Branestiul au deja 6, si petrolul 5, fara a pune la socoteala meciul din ultima etapa.

Daca terminam doar cu Petrolul la egalitate de puncte va decide golaverajul.

Un moment … calculez eu gresit sau, in caz de egalitate in 3, Branestiul au deja 7p (2 victorii cu noi si un egal cu Petrolul), Petrolul au 3p (doua egaluri cu noi si unul cu Branestiul), iar noi avem 2p (doua egaluri cu Petrolul si doua infrangeri cu Victoria)?

cameliu
    Member

Da!
    Credeam ca Petrolul a batut Branestii. Dar a foat 0-0 in tur.
    Oricum nu conteaza ca tot cu 2 puncte ramanem. Deci in clasamentul in 3 ultimii.

dragos
    Member

la giurgiu, am un “feeling” ca, petrolul se va “ineca” din nou….in urma cu cateva sezoane, petrolul pierdea promovarea (in ultima etapa si tot la giurgiu), iar galeria ploiesteana declansa razboiul cu oamenii de ordine, jucatori, antrenori etc.
    Ilie fa-ne o bucurie ;) :)

dragos
    Member

a propos de faptul, ca de la anu’ se va forma o singura serie…. brrrr, am vazut ce “batai” sunt in seria a-2-a.
    sper, sa nu avem vreodata ocazia sa jucam la Lupeni sau Motru @-) @-) :-w :-w

razvanR
    Member

Observ ca aceasta echipa, Victoria, este chiar mai rea decat Ceahlaul care avea nevoie de cate un penalty pe meci ca sa castige. Victoria Branesti are nevoie de cate 2 penalty-uri, vezi meciul cu noi si cel cu Giurgiu ! Incredibil ! Cu Steaua II a castigat dupa un offside de 3 metri, cu FC Botosani a castigat cu un penalty penibil, asta ca sa ma refer doar la cateva meciuri din retur. Va dati seama ca fara aceste puncte era acum sub Sageata Stejaru si FC Snagov. Nu stiu cine si de ce impinge aceasta echipa de la spate!

Vad ca Petrolul Ploiesti are 9 victorii la rand. Daca ar fi sa bata la Giurgiu si pe Chiajna ar fi 11 victorii consecutive. Petrolul este o echipa modesta, cu jucatori batrani (Pompiliu Stoica, Daniel Chirita, Oprita). Este ceva necurat si la Petrolul, care este departe de a fi o super-echipa care sa mature pe jos cu toti adversarii, cum ar arata aceste rezultate. De aceea nu cred ca va castiga si cu Giurgiu si cu Chiajna daca va juca corect.

Eu sper ca dupa urmatoarea etapa sa nu trebuiasca sa mai facem calcule; sper ca noi sa castigam iar Branesti sa piarda la Chiajna si Petrolul la Giurgiu! Daca se joaca pe teren este posibil, sper ca cele 2 echipe nu vor cumpara meciurile!

Noi trebuie sa castigam cele 3 meciuri ramase, si chiar daca matematic ar fi posibila si o varianta nefericita, NU SE POATE SA NU PROMOVAM!

eu pe branesti nici nu ii bag in seama….noi cu petrolul ne batem pt al 2 lea loc promovabil…nu m-ar incalzi cu nimic daca am fi pe 1….vreau doar sa intram in A !

dragos
    Member

si eu sunt de parere ca, branestiul este o echipa umflata – (cum era otopeni): promoveaza usor si tot asa de usor, anul viitor, retrogradeaza……
    ma intreb cine oare investeste acolo ? nu degeaba s-a dus buzarin acolo.
    oricum, sa vii din C in B si sa ai sanse mari sa ajungi in A….nu-i asa de usor ?
    am vazut un reportaj la tv cu baza de cantonament a echipei si mi s-a parut destul de moderna….

sa fie sanatosi si sa intre alaturi de noi in liga 1 :p mi-ar conveni :)

@dragos wrote:

a propos de faptul, ca de la anu’ se va forma o singura serie…. brrrr, am vazut ce “batai” sunt in seria a-2-a.
    sper, sa nu avem vreodata ocazia sa jucam la Lupeni sau Motru @-) @-) :-w :-w

Cred ca te inseli,pentru la anul in liga 2 se vor forma tot 2 serii,insa de data asta a cate 16 echipe.Era vorba la inceputul anului sa se schimbe decizia luata anul trecut cu privire la sezonul competitional 2010-2011 si sa implementeze o singura serie datorita numarului mare de echipe de liga secunda care abandoneaza,dar pare ca au renuntat la idee.Oricum,daca vom promova,nu va mai trebui sa ne facem griji de Motru sau Lupeni,ci alde Cluj,Steaua,Vaslui echipe, zic eu,mai periculoase.

07Ex
    Keymaster

Asa cum ma asteptam, Petrolul vad ca a facut doar egal la Giurgiu. Trebuia ei sa se incurce undeva. Victoria joaca maine la Chiajna, si sincer nu-i vad nici pe ei castigand in deplasare. Daca noi am castiga maine la Steaua II, am ajunge la 2p in fata Petrolului si “poate” la 2p in spatele Victoriei.

Cum Buzaul a retrogradat deja, cred ca etapa viitoare vom bate Gloria acasa, iar in ultima etapa si un egal la Giurgiu ar fi suficient. Important este insa sa castigam maine cu Steaua II.

ovidiu
    Member

Iata ca branestiul este la un pas sa castige la Chiajna.
    Meciul nu a mai fost televizat (oare de ce :ymdevil: ?) si marea echipa a branestiului conduce cu 1-0 din 11 m.
    Ce se mai leaga lucrurile :D .

07Ex
    Keymaster

Vad ca Branestiul a promovat in Liga I. Chiar ma intreb daca vor si juca in Liga I sau daca nu vor vinde locul, asa cum au facut-o si alte echipe in trecut. Daca nu vor vinde locul cred ca vor fi prima echipa de sat care sa joace in prima divizie.

Pacat insa ca au promovat deja, ca parca vad ca nu vor juca pe bune in ultima etapa, cu Petrolul, si ne vor obliga pe noi sa batem la Giurgiu. :(

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 205 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.