Discutii referitoare la sezonul 2009 – 2010

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2009 – 2010

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 205 total)
  • Author
    cameliu
    Member

S-ar putea sa ne ajunga si un egal la Giurgiu. Sa presupunem ca etapa viitoare noi batem cu 2-0 si Petrolul cu 2-0. Ne-am pastra un avans de 3 goluri. Avem mai multe goluri marcate, si asta ar insemna ca Petrolul ar trebui sa bata cu 4-0 la Branesti daca am face noi egal.

Mai e insa si penultima etapa si sper sa promovam deja simbata viitoare. Trebuie sa batem Buzaul, si cred ca Petrolul nu vor bate Chiajna… Sau cel putin etapa viitoare sper sa mai castigam un gol, 2 fata de Petrolul. Atunci sigur am promova si cu egal la Giurgiu.
    Om vedea!

dragos
    Member

branestiul castiga a-N-a oara cu un 11m……penibil, buzarineeeeeee !!!
    mda, au acontat stadionul din buzau pentru jocurile de-acasa…….
    sper, sa nu faca multi purici in liga 1…..sa fie ca, otopeniul: 1 sezon si atat.

giurgiu nu ne va incurca in ultima etapa……vom castiga la limita.
    in ultima etapa din tur le-am scandat giurgiuvenilor: dunarea nu uita, la giurgiu vom promova.

PS: Rachita a vrut sa sara gardul la vreo 2 suporteri care il tot injurau si a fost trimis, de arbitru, in tribuna…..
    s-a repetat istoria: in urma cu 4 ani si tot la giurgiu, petrolul remiza si pierdea promovarea. =)) :))
    sper sa ramana la fel pana la final.

din cate stiu eu , giurgiul este satelitul astrei ploiesti si are tot interesul sa promoveze sportul in dauna petrolului :D:D:D

cameliu
    Member

La meciul Petrolul-Chiajna, antrenorul Concordiei va fi Dinita…

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

Trebuie sa batem Buzaul, si cred ca Petrolul nu vor bate Chiajna

Vad ca Bumbescu a fost demis de la Chiajna, asa ca nu stiu daca Concordia va pune probleme Petrolului etapa viitoare. Sa vedem. Eu sper ca Petrolul sa piarda sau sa faca egal la Chiajna, dar nu prea ii vad pe cei de la Concordia zbatandu-se prea mult, si in fond nici n-au dece.

Tavi
    Member

@07Ex wrote:

Vad ca Bumbescu a fost demis de la Chiajna, asa ca nu stiu daca Concordia va pune probleme Petrolului etapa viitoare. Sa vedem. Eu sper ca Petrolul sa piarda sau sa faca egal la Chiajna, dar nu prea ii vad pe cei de la Concordia zbatandu-se prea mult, si in fond nici n-au dece.

Asa e! N-au de ce. Dar nu trebuie sa ne mai uitam la altii pt ca avem avantajul de doua puncte. Ne mai trebuie doua victorii si promovam. Restul sa se zbata cat or vrea. Foarte periculoase ambele meciuri prin prisma faptului ca manjii Sportului se cred deja promovati. Poate o reusi Tibi sa-i aduca la sol … ca sa nu dea rasol L-)

cameliu
    Member

Trebuie sa fim foarte atenti la cele 2 meciuri ramase. Dupa injuraturile intre Petrolul si Branesti acum se schimba politica.

Managerul general al Petrolului l-a felicitat, telefonic, pe Ilie Stan pentru succesul Victoriei Branesti in B1.

Petrolul spera in continuare, motiv pentru care in ultimele doua runde jucatorii (foto Daniel Chirita si Oprita) pregatiti de Valeriu Rachita cauta toate cele sase puncte puse in joc. “Atat timp cat mai avem matematic sanse la promovare ramanem concentrati suta la suta. Noi trebuie sa invingem atat acasa, pe Concordia, cat si in deplasare, pe Victoria Branesti, iar apoi sa asteptam un eventual pas gresit al Sportului” a precizat Rachita inaintea primului antrenament din aceasta saptamana al “gazarilor”. Tehnicianul “lupilor galbeni” a tinut sa il felicite, telefonic, pe Ilie Stan, antrenorul Victoriei Branesti, pentru promovarea pe prima scena fotbalistica a tarii. “L-am sunat pe Ilie sa-l felicit pentru performanta facuta la Branesti. De asemenea, i-am urat succes in prima liga” a precizat Rachita.

Tavi
    Member

Opaaa! Asteapta un pas gresit … interesant. Poate da Branestiul la pachet si meciul de acasa si influenta la Gloria Bz?! Mai pune si Petrolul umarul la arbitrul meciului nostru cu bz-ul … si … Doamne fereste!

Daca nu sunt concentrati baietii … poa’ sa iasa tare urat! Sau poate nu :)

dragos
    Member

mda, este posibil ca, buzaul sa ne puna “bete in roate”, insa TOTUL depinde NUMAI de NOI (concentrare, joc, inteligenta s.a.m.d.)
    haideti, baieti sunteti la 180 min de potul cel mare (1 milion de euro pentru promovare)

07Ex
    Keymaster

Eu zic ca daca e sa facem un pas gresit il vom face la Giurgiu, nu acasa cu Buzaul. Nu vad cum ne-ar putea pune Buzaul bete-n roate, decat daca umbla la arbitrii. Pe urma nici meciul cu Giurgiu nu prea-l vad dificil, deoarece Dunarea e satelitul Astrei, si dat fiind faptul ca Astra si Petrolul se urasc, nu prea-i vad pe Giurgiu batandu-ne doar ca sa-i vada pe Petrolul promovati. :D

dar sa nu uitam ca ne permitem si un egal intr-unul dintre aceste 2 meciuri…ca nu vad petrolul sa bata la multe goluri si pe chiajna si pe branesti

Tavi
    Member

Hai mai, lasati povestile! Batem tot si basta!!
    Lasa-ti pacalicii sa-si faca ganduri … sa nu doarma bine :ymdevil:

dragos
    Member

dupa 4 sezoane a venit (zicem noi) si randul nostru sa promovam.
    oare care au fost echipele care au promovat in anii precedenti ??
    brasov, tulcea (care a vandut locul), otopeni, ceahlaul, fcm ploiesti, buzaul….mai sunt ?

07Ex
    Keymaster

Brasovul inca mai e in liga I, si vad ca o duce chiar bine. CSM Ploiesti s-a transformat in Astra si vad ca si ei inca sunt in liga I. Celelalte echipe au promovat si au retrogradat, unele, precum Buzaul a ajuns in C.

Cat despre stirea postata de Cameliu, referitor la Varga si la Balan transferandu-se la Dinamo iar Siman ajungand presedinte executiv la Dinamo, eu cred ca asta e doar zvon. Nu-l vad eu pe Siman transferand pe cei doi jucatori, mai ales acum cand Sportul este aproape sa promoveze in liga I. Daca-i vinde pe Varga si pe Balan, cu ce jucatori va aborda meciurile de la anu’?

In privinta stirii cum ca Siman ar putea ajunge presedinte executiv la Dinamo, iar nu vad cum ar putea sa se-ndeplineasca lucrul asta. Nu-l vad pe Siman plecand de la Sportul, unde are putere absoluta la Dinamo, unde ar deveni doar un mascarici. Asta cel putin e parerea mea.

dragos
    Member

eu vroiam sa intreb daca mai sunt si alte echipe care au promovat in anii precedenti din seria noastra ?

in privinta lui siman sunt curios sa vad cum va aborda el promovarea: oare isi va dori sa faca performanta ?
    va intari echipa cu alti jucatori ? va face modernizari la stadion (deh, normele uefa), in cazul in care ne vom mentine (sper) in liga 1 ?

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 205 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.