Discutii referitoare la sezonul 2009 – 2010

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2009 – 2010

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 205 total)
  • Author

0-0 cu Dunarea Giurgiu, Varga printre cei care au jucat ptr noi, cam trist ca nu am reusit mai mult.
    Sperante de 2 lei pentru sezonul urmator.
    Nici Dinita, nu ne vede printre pretendentele la promovare.

sircos
    Member

@cristiansportul wrote:

cam trist ca nu am reusit mai mult.

bine ca nu si-a rupt vreunu piciorul ! #-o

Amical cu scântei la Giurgiu

Dunărea Giurgiu a primit sâmbătă vizita “Găştii Nebune” într-o întâlnire ce s-a dorit a fi o ultimă verificare pentru ambele formaţii înainte de startul noului sezon. Jocul nu a lăsat deloc impresia unui meci amical, fiind presărat cu destule momente tensionate.

Prima repriză a fost săracă în faze de poartă, jucătorii remarcându-se mai mult la capitolul angajament, fiecare minge fiind disputată cu multă determinare, ceea ce a dus la fragmentarea jocului. Gazdele au dominat steril, fără să îl pună la încercare pe tânărul portar Viciu, în timp ce studenţii au avut câteva incursiuni periculoase. Cele mai mari ocazii le-au ratat cele două vârfuri împinse, Iordache şi, respectiv, Curelea, la capătul unor acţiuni identice. Lansare în adâncime şi finalizare din unghi cu piciorul stâng, mingea trecând însă mult pe lângă poartă. Cu trei minute înainte de finalul reprizei a avut loc cel mai neplăcut eveniment. Fundaşul Damian, în urma unui clinci, i-a aplicat lui Ciupe un cap în gură, trimitându-şi adversarul la pământ. La solicitarea lui Marin Barbu, antrenorul gazdelor, arbitrul i-a trimis la cabine pe ambii jucători.

De la cabine alb-negrii au ieşit mai hotărâţi să înscrie şi în primele 20 de minute şi-au împins adversarii în propriul careu. Dacian Varga nu s-a prea evidenţiat în prima parte, însă după pauză a făcut pe partea dreaptă a atacului bucureştenilor un adevărat spectacol, cu numere de virtuozitate tehnică şi incursiuni în viteză care au pus în dificultate apărarea Dunării. Tiberiu Bălan, celălalt campion din lotul oaspeţilor, nu a apucat să joace decât 20 de minute, fiind schimbat de antrenorul Florin Motoc, din dorinţa de a nu risca o accidentare, jocul rămânând în continuare încins, dovadă numărul mare de cartonaşe galbene arătate de arbitru. Cea mai mare ocazie a meciului s-a consemnat îm minutul 80, când Ferfelea, servit perfect de Cazan, a şutat plasat de la 16 metri, însă mingea a întâlnit stâlpul din dreapta portarului Popa, rămas spectator.

Până la final niciuna dintre echipe nu a reuşit să marcheze, astfel că partida s-a încheiat cu scorul de 0-0. În prima etapă a sezonului 2009-2010, Dunărea Giurgiu va întâlni sâmbătă viitoare, pe teren propriu, Farul Constanţa, în timp ce Sportul Studenţesc se va deplasa la Chiajna pentru a da piept cu Concordia, într-una dintre cele mai interesante partide ale rundei inaugurale.

Dunărea Giurgiu: Neagu – Tatarciuc, Şanţmare, Ciocârlan, Damian – Bucă – Cojenel, Ochia, Ivaşcă – M. Stan, Iordache. Antrenorul Marin Barbu a rulat pe parcursul partidei tot lotul avut la dispoziţie, fiind nevoit să facă schimbări încă din prima repriză, începând cu căpitanul Ciocârlan, accidentat în urma unei intrări prin alunecare a lui Curelea.

Sportul Studenţesc (prima repriză): Viciu – Ciupe, Patrichi, Lung, Farmache – Varga, Irimia, Cruceru, Ferfelea – Postolache, Curelea.

Sportul Studenţesc (repriza secundă): Viciu (Popescu ’70) – Farmache (Cioranu ’60), Patrichi (Nicola ’60), Secăreanu, Rusu – Varga (Cazan ’78), Ghinga, Lungu, Ferfelea – Nae, Bălan (Costin Gheorghe ’60)

Antrenor: Florin Motroc

stiti cumva daca doar sport.ro va transmite liga 2 la tv? sau mai sunt si alte televiziuni..?

07Ex
    Keymaster

@Constantin Secareanu wrote:

stiti cumva daca doar sport.ro va transmite liga 2 la tv? sau mai sunt si alte televiziuni..?

Habar n-am dar stii cumva daca sport.ro sau alte site-uri pe internet vor transmite meciurile noastre in direct. M-am gandit ca, desi sunt in concediu, poate ma scol devreme sa ma “uit” la meciuri pe internet.

cameliu
    Member

Cine e satul de Shtoia la TV are alternativa de a urmari stelutza 2 in liga 2 la sport.ro.
    Enjoy!

07Ex
    Keymaster

Am uitat sa intreb ce se intampla cu echipele care s-au retras sau s-au mutat din liga a II-a. Sa inteleg ca Gloria Buzau s-a retras 100% si CS Otopeni a revenit in seria I? Ce alte modificari s-au facut in seria noastra?

nici cei de la frf nu ar stii sa iti raspunda…

07Ex
    Keymaster

Asa ceva doar la noi in Romania am mai vazut. Eu am modificat aici pe site pagina cu echipele cu care vom juca anul asta acum o saptamana, sperand sa nu mai trebuiasca s-o mai modific pana la anu’. Vad ca m-am inselat.

Cum este insa posibil asa ceva? Nu exista penalizari pentru echipele care se retrag? Am citit ca cica Gloria s-ar retrage din liga a II-a si s-ar fi inscris in liga a III-a cu echipa a II-a. Cum de este posibil asa ceva? Dupa parerea mea este strigator la cer ce se intampla acolo, dar vad ca nimeni nu se autosesizeaza.

In fine, bine ca nu jucam in prima etapa cu Gloria Buzau ca atunci ar fi fost interesant de vazut cu cine vom juca. Asa macar stim ca jucam cu Concordia.

Bogdanos
    Member

Va salut , sunt nou pe forum si am ales sa Iubesc Sportul! Sunt stelist de mic copil , si ultras in peluza nord a stelei , insa am ales sa fac parte din galeria sportului , deoarece sunt satul de superioritatea asa – ziselor brigazi si dornic sa merg la meci sa incurajez o echipa frumoasa , CURATA , care a trait si traieste doar din fotbal! Sunt dispus sa ajut galeria cu tot ce pot , sa vin la meciuri ori de cate ori am ocazia si timpul disponibil , sunt dispus sa incep o noua dragoste , trecand Steaua pe planul secund! Toti cei care vor sa tina legatura cu mine ma pot contacta la id-ul de YM zorro_bogdan! Dorinta mea este , desi sportul nu are o galerie numeroasa si foarte multi fani la meciuri , sa contribui la infiintarea unui grup de “studenti” care sa mearga meci de meci pe stadion , sa incurajeze echipa , indiferent in ce liga joaca aceasta! Premiza mea este “Sunt prostii mei si merg cu ei pana la capat!” ! M-am indragostit de Sportul in sezonul in care Dan Petrescu era antrenor in regie si Sportul a pus ceva problemei Stelei in castigarea titlului , urmand apoi sa fie retrogradata!

Cu stima

Iubeste Sportul!

cameliu
    Member

Selymes e noul nostru antrenor!!!! @-) @-) @-) @-) @-)

E si asta o incercare!
    Sa speram ca (mai) reusita!!!

07Ex
    Keymaster

@Bogdanos wrote:

Va salut , sunt nou pe forum si am ales sa Iubesc Sportul! Sunt stelist de mic copil , si ultras in peluza nord a stelei , insa am ales sa fac parte din galeria sportului , deoarece sunt satul de superioritatea asa – ziselor brigazi si dornic sa merg la meci sa incurajez o echipa frumoasa , CURATA , care a trait si traieste doar din fotbal!

Bun venit printre noi Bogdan! Te asteptam alaturi de noi pe stadion la peluza sud. :D

cameliu
    Member

Concluziile intersezonului: am avut vreo 7 antrenori acum e Tibor Selymes, am avut vreo 7 portari acum suntem Viciu’osi… Vom mai vedea…

Oricum la speranta avem dreptul!

Zibling
    Member

@Bogdanos wrote:

Va salut , sunt nou pe forum si am ales sa Iubesc Sportul! Sunt stelist de mic copil , si ultras in peluza nord a stelei , insa am ales sa fac parte din galeria sportului , deoarece sunt satul de superioritatea asa – ziselor brigazi si dornic sa merg la meci sa incurajez o echipa frumoasa , CURATA , care a trait si traieste doar din fotbal!

Salut, Bogdanos, si bine ai venit printre noi. Tu esti cumva Bogdan32 din Hattrick, care ma tot intreba unde gaseste un tricou original cu Sportul Studentesc? Daca da, nu aveai cumva un job in Africa? Daca nu, poate te vedem maine la prima ta deplasare din acest sezon… aproape la periferia Bucurestiului, in Chiajna.

dragos
    Member

posturile TV care vor transmite meciuri din liga a-2-a sunt: sport..ro si sport klub.
    Bafta Tibi (tibor selymes) :ymhug: :ymhug: :ymhug:

Sper ca domnul Selymes sa reuseasca sa ii schimbe, dar din cate am vazut in primul meci cam greu.
    In plus tov curelea marele nostru capitan are din cate se pare un caracter infect si nici nu prea se mai omoara cu fotbalul.
    Si poate reuseste sa il invete cineva sa dea cu capul in minge, am vazut alti mult mai mici ca varsta si ca inaltime(Pato) care stiu sa dea cu partea aia a corpului care impiedica ploaia sa ii curga in gat.
    Slabe sanse sa scapam de mediocritate anul asta, din pacate generatia actuala de la Sportul in mare parte pare a fi ratata. (Sper sa ma insel totusi)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 205 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.