Discutii referitoare la sezonul 2009 – 2010

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2009 – 2010

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 205 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Mda, probabil ca pe diverse ar fi mai indicat sa discutam despre acest subiect, insa m-am gandit sa-l las pentru acum aici. Daca lumea va continua sa discute despre asta, poate fac un subiect separat si-l mut pe diverse.

In alta ordine de idei, vroiam sa va intreb daca ati vazut povestea cu portile terenului de la Rm. Sarat. M-am uitat prin ziare si nu mi-a venit sa cred. Cum naiba de a fost omologat stadionul cand portile erau mai mici? Si ce m-a amuzat a fost cand am vazut pozele cu santurile de 10cm pe care le facusera aia. N-am inteles cu ce ar fi ajutat santurile respective. Nu e ca si cum mingea ar fi intrat mai usor in poarta, ba din contra. Daca mingea s-ar fi lovit de partea din spate a santului ar fi sarit inapoi in teren, in loc sa intre in poarta. Vai ce dobitoci!!!

Ma intreb insa de unde au stiut aia de la Snagov ca portile erau mai mici. Cineva trebuie sa le fi vandut pontul.

probabil ca iti dai si seama….adica esti obisnuit cu ele jucand atatea meciuri…si totusi nu erau cu 1 cm , 2…erau cu mai multi cm mai mica :) si iti sare in ochi…cel putin asa cred eu

dragos
    Member

Avem Sarbatori Fericite (si Promovabile) dupa multi ani !!!! :ymparty: :ymparty: :ymapplause: :ymapplause:
    eu cred, ca o “nuca tare” in retur va fi si Sageata Stejaru…….

dragos
    Member

Returul incepe pe 27 Feb 2010

bogdyany
    Member

va dau niste vesti proaste:echipa nu va promova pt ca dl Siman nu doreste acest lucru avand datorii foarte mari !Va incerca sa mai vanda cativa jucatori profitand de situatia actuala a echipei in clasament iar daca nu va reusi viitorul echipei nu suna prea bine.Probabil ca nu stiti dar majoritatea angajatilor nu au carte de munca lucru ce a fost dezvaluit de cativa ! Stiu ca o sa ma injurati foarte multi dar retineti acest mesaj adevarat(aceste informatii provin de la oameni din interiorul clubului)si mai discutam dupa primele 5 etape din retur!Sarbatori Fericite!!!!!!

Daca ce spui este adevarat atunci Selymes nu va face pui la noi, nu cred ca ar vrea sa isi rateze o cariera promitatoare de antrenor. Totusi sper sa nu ai dreptate.

bagi raca intre noi sa ne destabilizezi :)) :)) …glumesc…sper sa nu ai dreptate cu ce spui…sper sa nu ai dreptate…oricum multumim de informatii
    @bogdyany wrote:

va dau niste vesti proaste:echipa nu va promova pt ca dl Siman nu doreste acest lucru avand datorii foarte mari !Va incerca sa mai vanda cativa jucatori profitand de situatia actuala a echipei in clasament iar daca nu va reusi viitorul echipei nu suna prea bine.Probabil ca nu stiti dar majoritatea angajatilor nu au carte de munca lucru ce a fost dezvaluit de cativa ! Stiu ca o sa ma injurati foarte multi dar retineti acest mesaj adevarat(aceste informatii provin de la oameni din interiorul clubului)si mai discutam dupa primele 5 etape din retur!Sarbatori Fericite!!!!!!

ultrasro
    Member

Ramane de vazut, adevarul e posibil sa fie pe undeva la mijloc!

dragos
    Member

daca nu se doreste promovarea, atunci Selymes ar putea pleca oricand…..doar daca vrea sa continue pana la finele acestui campionat; si apoi……..
    nu il vad sa ramana la o echipa fara ambitii…..nu este “stilul” sau.

Eu zic ca daca Siman ar impune acest lucru,ar fi chiar fraierul fraierilor.Pey ganditi-va,chiar daca sa spunem ca nu am avea banii sa jucam in Liga I,nu ar fi mai profitabil pentru patron sa ii lase pe baieti sa-si faca jocul si sa dea tot ce e mai bun pe teren pentru a ocupa un loc promovabil? In primul rand, cota jucatorilor ar creste si mai mult decat cea din prezent,putand sa ii vanda cu un pret mult mai avantajos pentru portofelul lui;in al doilea rand,ar putea sa vanda acel loc altei echipe,mai cu bani pana sa afle acestea ca de fapt Sportul nu va putea sa se sustina in primul esalon,cum ar fi Farul,Stejarul chiar si Petrolul,desi cei din urma se confrunta in ultimul timp cu grave probleme financiare.

In felul acesta macar am castiga cativa lei si nu am pierde mai nimic,in comparatie cu varianta lui bogdy,unde am iesi cu siguranta in minus la toate capitolele,si sportiv si financiar.Desi eu inca sper din tot sufletul sa nu fie cazul niciuneia dintre variante;vreau sa vad Sportul neaparat jucand in Liga I si nadajduiesc ca Siman sa nu imi fure visul acesta :(

07Ex
    Keymaster

Stie cineva dece a renuntat Dan Petrescu la Unirea Urziceni si dece a decis sa antreneze tocmai o echipa din liga a II-a rusa? Mi se pare ciudata mutarea.

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Stie cineva dece a renuntat Dan Petrescu la Unirea Urziceni si dece a decis sa antreneze tocmai o echipa din liga a II-a rusa? Mi se pare ciudata mutarea.

Money, money, money…

dragos
    Member

@07Ex wrote:

din 3 motive, se pare :
    – contract de 1 mil usd sau euro pe an + 1.5 mil usd sau euro la semnarea contactului
    – bucsaru nu-i poate asigura intarirea lotului cu cativa jucatori;
    – pentru Varga & Balan, bucsaru nu doreste sa plateasca suma ceruta de siman.

06.09.2003 Unirea Uriziceni – Sportul Studentesc 0-2(0-1) 😮 Ce vremuri, intre timp noi ne-am zbatut intre a si mai mult b si ei au reusit sa ia un campionat. :(( :(( :(( :(( :((

dragos
    Member

si eu am auzit ca, s-a lasat de GSP/TV etc, insa nu stiam ca, s-a apucat de managementul unei echipe.
    maine-poimaine il vom vedea si pe Andrei Vochin pe banca sau dece nu, la conducerea unei echipe……..vorba aceea, toba de carte este.
    pai ce, numai Prodanca sa conduca pe FC Snagov ?? :)) =))
    vom vedea rezultatele lu’ Buzarin…..

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 205 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.