Discutii referitoare la sezonul 2010 – 2011

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I Discutii referitoare la sezonul 2010 – 2011

Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 355 total)
  • Author
    sircos
    Member

hello eduardo :)

@Eduardo wrote:

i would buy a jersey of sportul for him. Is there any online shop or possibility to buy a jersey in the internet? And does anyone know if you could wright at the back of the jersey his name (Leo) and a number (69).

when you find the online shop, please give us a shout. we are looking for it since many years ago :))
    so, no chance, mate :|

@dragos wrote:

oare chiar nu mai sunt talente in regie ? sau lumea evita regia pt “tratamentele” pecuniare si/sau “umane” la care sunt supusi tinerii jucatori ?
    raspunsul il gasiti voi.

Hai sa nu exageram acum si sa facem tot felul de teorii ale conspiratiei.Aici nu vorbim de 6-7 luni de cand au inceput problemele la noi, ci de tineri jucatori pregatiti de clubul nostru de ani de zile.Pur si simplu nu mai exista valoare in fotbalul romanesc de la cel mai mic la cel mai mare.Ne laudam ca ne-am calificat cu nationala de U-17 la Europene,desi de-abia am reusit sa trecem de formatii ca Ungaria sau Israel,care nu spun nimic din punct de vedere fotbalistic in acest moment pe plan international.Este pandemie de non-talent.

ultrasro
    Member

@Eduardo wrote:

Hey Guys,
    i´m from Germany and my written romanian is not very good so i try it in english.
    My dad is from Romania and he is a very big Sportul fan. He watches every match of the “Gasca nebuna” ;) .
    So i thought i would be a great birthday present for him, if i would buy a jersey of sportul for him. Is there any online shop or possibility to buy a jersey in the internet? And does anyone know if you could wright at the back of the jersey his name (Leo) and a number (69).

Thanks for answering ;)

Gross shirt can be ordered here:
    http://www.prodirectsoccer.com/products/Puma-Teamwear-Vencida-Short-Sleeve-Game-Shirt-White-Black-19154.aspx
    Then somewhere you can order using branding logo that appears on the club’s website. The logo is printed in his heart and chest OMNIASIG sponsor logo appears in black. On the back print the name and number you want.

Sigla vectoriala
    http://www.fcsportulstudentesc.ro/files/sportul_studentesc_vectoreng.cdr

dragos
    Member

fac calcule si imi da cu virgula…..nu stiu unde putem castiga ?
    – cu urziseni – clar 3 pcte;
    – cu tg mures – min 1
    – cu pandurii – min 1
    – cu brasov – min 1

@dragos wrote:

– cu tg mures – min 1
    – cu pandurii – min 1
    – cu brasov – min 1

in giulesti

@Constantin Secareanu wrote:

in giulesti

Ar fi frumos,insa putin probabil,mai ales ca patronii sunt inruditi si nu m-ar mira ca Siman sa ii faca un mic favor voalat lui Copos,asa ca intre fin si nas.Oricum,Rapidul e in forma,chiar daca s-ar juca exclusiv pe teren,tot nu vad cum am putea obtine ceva.

dragos
    Member

@dragos wrote:

– cu tg mures – min 1
    – cu pandurii – min 1
    – cu brasov – min 1

in giulesti

doar sa se stinga lumina de 2x =))

dragos
    Member

daca as fi in locul lui Multescu (si daca as ramane pana la finalul returului), le-as preda jucatorilor la antrenamente doar o singura lectie: cum trebuie sa mentii rezultatul (fiind in avantaj) pana la final ??? :D

07Ex
    Keymaster

Dupa parerea mea mentinerea rezultatului trebuie facuta intr-un singur fel … trebie ca echipa sa atace, nu sa se apere.

dragos
    Member

ar fi frumos sa avem un final de sezon pozitiv (cu puncte)……sa fim si noi, o data in acest sezon, revelatia returului ;)

07Ex
    Keymaster

M-am uitat peste rezultatele din ultimele sezoane, si am vazut ca noi cam tot timpul am jucat mai bine in retur decat in tur. La fel s-a intamplat si anul asta.

In alta ordine de idei, dupa victoria de ieri cu Rapid am facut 20p, cu 1p mai mult decat in sezonul 97-98, atunci cand am retrogradat pentru prima data dupa 25 de ani. Sincer nu am crezut ca vom face 20p sezonul asta, dar acum daca tot am ajuns la cota 20, sper sa ajungem si la cota 25 si sa realizam baremul.

dragos
    Member

baremu’ il vor realiza baietii….sunt si ei convinsi de acest lucru.
    nici eu nu credeam ca, echipa isi va reveni, ca vom lega 2 succese consecutive, ca vom realiza baremu’, ca vom redescoperi placerea jocului, insa ANTRENORUL (care trebuie sa fie si un bun psiholog) face TOTI BANII (jucatorii sunt aceeasi) !!!

@dragos wrote:

baremu’ il vor realiza baietii….sunt si ei convinsi de acest lucru.
    nici eu nu credeam ca, echipa isi va reveni, ca vom lega 2 succese consecutive, ca vom realiza baremu’, ca vom redescoperi placerea jocului, insa ANTRENORUL (care trebuie sa fie si un bun psiholog) face TOTI BANII (jucatorii sunt aceeasi) !!!

Jucatorii in primul rand sunt mai putin :p dupa plecarile lui Postolache si Cazan,ceea ce face din performanta lui Multescu una si mai demna de laudat.

@dragos wrote:

– cu tg mures – min 1
    – cu pandurii – min 1
    – cu brasov – min 1

in giulesti

a zis bine in giulesti asta care a zis :ymblushing: :))

07Ex
    Keymaster

M-am uitat la clasament ca sa vad cam ce sanse am avea de a ramane in liga I, si desi matematic inca mai avem sanse, practic eu nu vad cum n-am putea salva.

Daca am castiga toate meciurile care au mai ramas am termina cu 35p (20p acum + 15p din cele 5 meciuri ramase). Singurele echipe pe care le-am putea devansa ar fi Pandurii sau Gloria Bistrita.
    Pandurii au 34p, deci le-ar mai trebui 2p ca sa termine deasupra noastra. Gloria are 32p deci le-ar trebui inca 4p.

Pandurii mai au de jucat:
    Rapid (a) – sa zicem 0p
    Tg. Mures (d) tot 0p
    U Cluj (a) – imprevizibil meci … poate bate Clujul sau poate iese egal (!)
    Brasov (d) – sa zicem 0p
    Vaslui (a) – daca Vaslui va fi angrenata in lupta pentru in loc de UEFA, poate bate la Tg. Jiu

Gloria mai are de jucat:
    Steaua (d) – 0p
    Gaz Metan (a) – 1p (sper ca Gazul sa faca macar un egal la Bistrita)
    CFR Cluj (d) – 0p
    U Cluj (a) – daca U Cluj joaca bine poate fac egal (!)
    Branesti (d) – imprevizibil meci, dar nu vad Gloria castigand la Branesti decat daca trantesc Branestiul meciul

In consecinta, imi dau seama ca foarte mult vom depinde de U Cluj si de rezultatele pe care le vor avea Clujenii cu Pandurii si Gloria. Pe celelalte trei echipe de pe locurile retrogradabile nu le vad capabile sa termine deasupra noastra in clasament.

Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 355 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.