Discutii referitoare la sezonul 2010 – 2011

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I Discutii referitoare la sezonul 2010 – 2011

Viewing 15 posts - 331 through 345 (of 355 total)
  • Author
    dragos
    Member

macar sa terminam prima sub linie…..poate “chestia” cu licenta neacordata altora etc.etc. ???
    cred, ca si noi avem probleme cu licenta…..oricum, din sezonul 2012-2013 conform directivelor UEFA, stadioanele trebuie sa aiba instalatie de incalzire a suprafetei de joc…..in regie ar fi de SF :)) =))

07Ex
    Keymaster

Ce bine era daca am fi castigat cu Tg. Mures. Si Pandurii si Gloria au pierdut etapa asta asa ca ne-am fi mai apropiat un pic de un loc ne retrogradabil.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Ce bine era daca am fi castigat cu Tg. Mures. Si Pandurii si Gloria au pierdut etapa asta asa ca ne-am fi mai apropiat un pic de un loc ne retrogradabil.

corect.
    ce bine daca jucatorii erau mai atenti/fresh/concentrati…….. :D

07Ex
    Keymaster

Dupa meciul de azi cu Clujul, noi si Victoria Branesti suntem matematic retrogradati. :D

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

Dupa meciul de azi cu Clujul, noi si Victoria Branesti suntem matematic retrogradati. :D

Noi eram deja inintea etapei asta, ca Bistrita erau oricum mai buni la meciurile directe si aveau 12 puncte in fata.

dragos
    Member

1. facem sau nu facem baremu’ ?
    asta ne framanta pe toti…….

2. cine ne va antrena in B ?
    solutii ar fi: Cartu, Panduru, Sumudica

07Ex
    Keymaster

Daca e sa fiu realist, eu zic ca baremul nu-l facem. In cel mai fericit caz facem un egal cu Brasovul, pierdem la Vaslui si batem Urziceniul … deci am termina cu 24p (la -1 fata de barem). Eu insa cred ca vom pierde cu Brasovul si la Vaslui si pe urma vom face un 0-0 italienesc cu Unirea … deci 21p (-4 fata de barem).

In privinta antrenorilor, eu doar sper sa nu vina Sumudica. Sunt satul peste cap de acest individ care pe fata a spus ca tine cu Rapidul si ca nu-l intereseaza de noi. Daca tine cu Rapidul sa se duca la ei. Noi nu avem nevoie de el.
    Pe Cartu nu-l vad venind la noi, deoarece in liga a II-a bancile de rezerve sunt din lemn, iar daca va vrea sa le sparga, asa cum a facut-o cand antrena la CFR, si-ar rupe picioarele.

dragos
    Member

in privinta baremului, cred, ca batem unirea si pierdem cu brasovul si vasluiul….deci, -2 in B.
    sper, totusi, sa fiu contrazis de echipa si sa realizam mai mult (adica 2 victorii)

Nu stiu ce atatea discutii pe baremul acesta….daca era -10 pct mai ziceam,dar asa,situatia nu e chiar atat de problematica.O victorie cu Urziceni,care mie mi se pare perfect realizabila, si eu zic ca este foarte bine,-2 puncte nu inseamna mai nimic in Liga II,plus ca nu stiu cat de mult se doreste sa obtinem imediat promavarea anul viitor,din moment ce patronul e dipus sa lase mai multi jucatori sa plece si astfel orice antrenor va veni,o sa trebuiasca sa inceapa aproape de la 0 cu alcatuirea primului 11.Probabil se va incerca omogenizarea lotului anul viitor ca peste 2 ani sa se atace promovarea,poate pana atunci iese si Sile din criza financiara :p si toate vor reveni la normal cat de cat…eu cel putin asa vad lucrurile.

ashone
    Member

@Ace of Spades wrote:

Nu stiu ce atatea discutii pe baremul acesta….daca era -10 pct mai ziceam,dar asa,situatia nu e chiar atat de problematica.O victorie cu Urziceni,care mie mi se pare perfect realizabila, si eu zic ca este foarte bine,-2 puncte nu inseamna mai nimic in Liga II,plus ca nu stiu cat de mult se doreste sa obtinem imediat promavarea anul viitor,din moment ce patronul e dipus sa lase mai multi jucatori sa plece si astfel orice antrenor va veni,o sa trebuiasca sa inceapa aproape de la 0 cu alcatuirea primului 11.Probabil se va incerca omogenizarea lotului anul viitor ca peste 2 ani sa se atace promovarea,poate pana atunci iese si Sile din criza financiara :p si toate vor reveni la normal cat de cat…eu cel putin asa vad lucrurile.

:-B peste 3 ani deoarece cineva ( merge esprimarea ca el oricum nu stie romana desi e oshan din tara motilor =)) ) iar va schimba societatea sa ii rada datoriile istorice si 3 ani sintem obligati sa stam la cutie asa cum a fost ultima perioada. 3 B 1 A… ;;)

dragos
    Member

@ashone wrote:

3 B 1 A… ;;)

daca ar fi asa, inseamna ca, “B”-ul va fi liga noastra forever…….cam mult :D

07Ex
    Keymaster

Eu unul nu vad cum am putea promova din nou in liga I … cel putin nu cu Siman la timona. Iar decat sa promovam in liga I cum am facut-o anul asta, si sa fim ciuca batailor, mai degraba stam in liga a II-a linistiti. Cel putin asta e prarerea mea.

@07Ex wrote:

Eu unul nu vad cum am putea promova din nou in liga I … cel putin nu cu Siman la timona. Iar decat sa promovam in liga I cum am facut-o anul asta, si sa fim ciuca batailor, mai degraba stam in liga a II-a linistiti. Cel putin asta e prarerea mea.

Pai atunci lasati stresul calculelor,punctelor,ca minus nu stiu cat in liga II si, cum spune un slogan de pe un post T.V de pe la noi, “bucurati-va de fotbal” :p .

Zibling
    Member

@Ace of Spades wrote:

@07Ex wrote:

Pai atunci lasati stresul calculelor,punctelor,ca minus nu stiu cat in liga II si, cum spune un slogan de pe un post T.V de pe la noi, “bucurati-va de fotbal” :p .

Nu e nici un stres – e un obiectiv. Singurul, de altfel, care ar trebui sa-i mai motiveze pe jucatorii nostri in acest moment.

Da, nu o mai furam la scor ca-n tur: 0-3 cu Gaz Metan, 1-4 cu Tg.Mures sau 2-4 cu Steaua si 3-5 cu Dinamo, dar tot pierdem multe meciuri – da data asta o facem in min.90+ – de 3 ori pana acum, trist.

07Ex
    Keymaster

@Ace of Spades wrote:

@07Ex wrote:

Pai motivul pentru care as vrea sa realizam baremul este ca la anul sa ramanem in B. Daca ne vor pleca jucatorii, antrenorul, si daca Siman nu va avea bani sa-i plateasca pe baieti, parca vad ca la anul ne vom zbate sa evitam retrogradarea in C.

Viewing 15 posts - 331 through 345 (of 355 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.