Discutii referitoare la sezonul 2010 – 2011

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I Discutii referitoare la sezonul 2010 – 2011

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 355 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Vad ca mai sunt 4 zile pana cand vom juca primul meci in liga I, dar stiri despre echipa noastra nu vad nicaieri. Chiar sa nu fi mai jucat nici un amical. N-am facut nici o achizitie, n-am mai pierdut nici un jucator? Ce naiba se intampla de nu exista nici o stire despre noi in nici un ziar?

ashone
    Member

@07Ex wrote:

Vad ca mai sunt 4 zile pana cand vom juca primul meci in liga I, dar stiri despre echipa noastra nu vad nicaieri. Chiar sa nu fi mai jucat nici un amical. N-am facut nici o achizitie, n-am mai pierdut nici un jucator? Ce naiba se intampla de nu exista nici o stire despre noi in nici un ziar?

pai de la asa un patron la ce sa te astepti draga sire?asta e tactica: anonimat total, apoi in etapa34 titlul de campioana!elementu’ surpriza sa-si faca datoria ca d’aia e element!hai baietii!

07Ex
    Keymaster

In alta ordine de idei, am vazut ca Pandurii au ramas iar in liga I. Asa ceva cred ca doar in Romania exista. Este strigator la cer, zau!

Ma intreb, dece naiba a tras International la promovare daca oricum stiau ca nu au bani de liga I? Mai bine se retrageau din campionat. Acum Pandurii au ramas in liga I si, in plus, au la dispozitie si toti jucatorii de la International. Cum e posibil asa ceva? Zau daca mai inteleg ceva.

bogdyany
    Member

Se pare ca meciul cu GALATIUL se va juca cu portile inchise(nu indeplinim toate conditiile momentan:plasa in spatele portii de 4 m inaltime(se lucreaza la ia)turnicheti etc!

Meciul cu Dinamo Bucuresti va avea loc pe 01.08.2010 ora 21.45!

ovidiu
    Member

De doua ceasuri bat net-ul sa aflu ceva stiri despre echipa. Si … nimic.
    Cred ca este echipa cel mai putin mediatizata din liga I.

Am zis ca poate, poate gasesc ceva despre indeplinirea conditiilor (plasa, turnicheti samd – ce se mai povesteste pe aici). Dar nimic.

Am vazut ceva stiri mai vechi cum ca bugetul echipei pentru actualul campionat ar fi de 1 mil euro dupa gsp, iar adevarul zicea de 3,5 mil euro.
    Adevarul (nu ziarul) poate o fi undeva pe la mijloc.
    Meciuri amicale 1 prin prosport si unul postat pe forum.
    Deci foarte putine stiri. Ma intreb de ce :-? ?
    Ca de transferuri nici nu mai vorbesc.

Oricum nu mai e mult pana incepe. Sper sa faca fata si ce e acum sa fie linistea dinaintea unei furtuni ce va fi benefica pentru noi.

Sa nu apara probleme financiare (multe personagii dau retrageri pe banda rulanta – s-a si inceput de altfel), iar la treaba cu platitul arbitrilor la plic sa poata rezista cu brio (poate ca la o parte dintre platitori plicurile vor fi mai umflate).

Zibling zicea de clasarea in primele 6 – sa-i fie gura aurita :)

07Ex
    Keymaster

@ovidiu wrote:

Zibling zicea de clasarea in primele 6 – sa-i fie gura aurita :)

Eu unul nu vad cum am putea sa ne clasam in primele 6 cu echipa si cu bugetul pe care-l avem. In plus il mai avem si pe Siman la timona, personaj care nu prea este pe placul celor de la LPF. Sper sa ma insel si sa ne clasam in primele 6, dar repet, nu vad cum am putea face lucrul asta.

razvanR
    Member

Avem un lot foarte puternic, un antrenor bun, cred ca vom termina in primele 5!
    Va fi greu, mai ales in primele etape. Campionatul va fi foarte echilibrat, campioana va avea 6-7 infrangeri.

Jucatorii trebuie sa lupte sa produca supriza: nou promovata-CAMPIOANA. Se poate!
    Aveti incredere si veniti pe stadioane!

dragos
    Member

@bogdyany wrote:

Se pare ca meciul cu GALATIUL se va juca cu portile inchise(nu indeplinim toate conditiile momentan:plasa in spatele portii de 4 m inaltime(se lucreaza la ia)turnicheti etc!

cred, ca vrei sa faci o gluma :-w :-w :-? :-?
    oricum, daca ar fi sa se intample intocmai, atunci conducerea clubului nu are nicio scuza ca, nu poate sustine primul meci de liga 1 “acasa”….
    ar fi jenant si RUSINOS !!!! X( X( X( X(

Dragos Chiva
    Member

M-am uitat prin arhiva gazduita de acest site si am gasit o multime de jucatori din lotul actual al Sportului pentru care evolutia din acest an in divizia A va insemna un debut.Ei sunt :
    Lucian Cazan, Marius Postolache,Sebastian Ghinga, Daniel Lung, Andrei Lungu, Andrei Truta, Lucian Chetan, Adrian Viciu si Imi cer scuze daca am omis pe cineva.
    Dupa cum vedeti si ei au dus greul acestor ani petrecuti in divizia B si au avut o contributie decisiva la promovarea echipei.Sa le uram MULT SUCCES IN DIVIZIA A si sa le multumim pentru modul in care ne-au bucurat pe noi suporterii cu evolutiile lor.

07Ex
    Keymaster

Ce se mai aude vis-a-vis de meciurile amicale pe care le-a sustinut echipa in turneul din strainatate? Vad ca a inceput sezonul, dar stiri despre ce s-a intamplat in cantonament n-a postat nimeni pe nici un site. 😮

dragos
    Member

dupa cum jucam, se pare, ca nu prea le-a priit cantonamentele…. B-) B-)

sircos
    Member

@dragos wrote:

dupa cum jucam, se pare, ca nu prea le-a priit cantonamentele…. B-) B-)

jucam cum jucam si pana acum ! nu este nicio diferenta. daca plecau 5 titulari si veneau alti 5, mai ziceai ca nu se inteleg inca. dar sunt exact aceeasi jucatori + varga. nu va mai vaicariti atata …

sircos
    Member

@sircos wrote:

baciu, iencsi … liberi de contract. chiar n-or fi buni la SS, sau mergem inainte cu fundasii centrali din “B” ? #-o

iencsi a semnat cu concordia. bravo conducerii ilfovene !
    http://www.liga2.ro/seria-1/pregatiri-amicale/iencsi-si-cosic-au-debutat-la-chiajna-6700936

ultrasro
    Member

Dragos tu chiar vorbesti serios? Baciu, Iencsi si Samoila, intaririle Concordiei ar trebui sa trezeasca in noi invidie?

sircos
    Member

gandindu-ma ca te referi la ce am spus eu, nu dragos, iti spun ca DA, invidiez concordia pentru obtinerea semnaturii lui iencsi :-B

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 355 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.