Discutii referitoare la sezonul 2011 – 2012

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I Discutii referitoare la sezonul 2011 – 2012

Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 455 total)
  • Author
    dragos
    Member

@cameliu wrote:

Importante raman meciurile cu astra, mures, gazu si petrolu… acolo ne trebuie noua puncte!

nu luam niciun punct….
    “lupii” ne vor devora; tg mures ne va batea cu 1 -0; astra va castiga in regie; gazu’ ne va arde =))

ultrasro
    Member

Cobeeeeeeeeeeeee!!!

@dragos wrote:

@cameliu wrote:

Importante raman meciurile cu astra, mures, gazu si petrolu… acolo ne trebuie noua puncte!

nu luam niciun punct….
    “lupii” ne vor devora; tg mures ne va batea cu 1 -0; astra va castiga in regie; gazu’ ne va arde =))

Hai mai dragose, zau asa, parca doresti raul aceste echipe, chiar nu te inteleg. Pretinzi ca tii cu Sportul, dar prin comment-urile tale parca zici ca faci parte din mistocarii ce dau comment-uri pe site-urile Prosport sau GSP si iau in deradere echipa noastra. Tine cu CFR sau Steaua daca doresti rezultate mai constante, pana una alta asta este echipa noastra in momentul actual si daca chiar o iubim trebuie sa o sustinem si sa credem ca se va scoate din situatia dificila in care s-a bagat singura.

Inca mai pastram sanse reale de salvare de la retrogradare, nu e nimic pierdut, pur si simplu trebuie sa scoatem cat mai multe puncte din meciurile directe cu contracandidatele noastre: Astra, Gaz Metan, Targu Mures si Petrolul, echipe ce nu ar trebui sa ne sperie, deoarece diferenta de valoare chiar nu este una semnificativa.

MarcAntoniu
    Member

Au început bine returul.
    Au apărut cartonașele, accidentările, oboseala și inevitabil meciuri mai slabe.
    Isăilă nu are prea multe variante iar mediatizarea succeselor echipei
    a facilitat pregătirea meciurilor de către următorii adversari.

5 puncte între locul 10 și locul 17.
    Sunt sigur că, puștii din Regie nu și-au spus ultimul cuvânt în acest sezon.

FORZA SPORTUL STUDENȚESC :ymcowboy:

dragos
    Member

@Ace of Spades wrote:

@dragos wrote:

@cameliu wrote:

nu luam niciun punct….

Hai mai dragose, zau asa, parca doresti raul aceste echipe, chiar nu te inteleg. Pretinzi ca tii cu Sportul, dar prin comment-urile tale parca zici ca faci parte din mistocarii ce dau comment-uri pe site-urile Prosport sau GSP si iau in deradere echipa noastra. Tine cu CFR sau Steaua daca doresti rezultate mai constante, pana una alta asta este echipa noastra in momentul actual si daca chiar o iubim trebuie sa o sustinem si sa credem ca se va scoate din situatia dificila in care s-a bagat singura.

Inca mai pastram sanse reale de salvare de la retrogradare, nu e nimic pierdut, pur si simplu trebuie sa scoatem cat mai multe puncte din meciurile directe cu contracandidatele noastre: Astra, Gaz Metan, Targu Mures si Petrolul, echipe ce nu ar trebui sa ne sperie, deoarece diferenta de valoare chiar nu este una semnificativa.

eu judec dupa exprimarea echipei din teren….evident, ca nimeni dintre jucatori (probabil) si suporteri, desi, am o rezerva in privinta conducerii, nu-si doresc liga secunda.
    insa, trebuie sa fim realisti ca echipa de 3 etape – mimeaza fotbalul.
    eu compar rezultatele si jocul echipei cu contracandidatele la retrogradare si concluzia este limpede: ne pacalim !!! :D
    sunt echipe care chiar joaca si rezultatele apar; nu sunt doar simple coincidente norocoase…..de ex: sibiul, iar chiajna este echipa returului !!

ngm
    Member

12 Gaz Metan -11
    13 Voinţa Sibiu -11
    14 Tg.Mureş -12
    15 Chiajna -9
    16 Petrolul -11
    17 Sportul -14
    18 Mioveni -27

CLASAMENTUL ADEVARULUI SPUNE CLAR CA SUNTEM JOS DE TOT.
    MAI SUNT 9 MECIURI . TREBUIE SA NU PIERDEM ACASA SI SA LUAM
    PUNCTE AFARA.

07Ex
    Keymaster

@ngm wrote:

12 Gaz Metan -11
    13 Voinţa Sibiu -11
    14 Tg.Mureş -12
    15 Chiajna -9
    16 Petrolul -11
    17 Sportul -14
    18 Mioveni -27

CLASAMENTUL ADEVARULUI SPUNE CLAR CA SUNTEM JOS DE TOT.
    MAI SUNT 9 MECIURI . TREBUIE SA NU PIERDEM ACASA SI SA LUAM
    PUNCTE AFARA.

Suntem jos de tot acum, dar sa nu uitam ca echipele cu care ne batem la retrogradare vor avea meciuri grele. Noi, teoretic mai avem doar 2 meciuri grele acasa, cu Otelul si cu Rapid.
    Concordia mai are cu Dinamo si cu Steaua acasa su un meci la Cluj cu CFR, Petrolul are cu CFR acasa si un meci in Ghencea, Tg. Muresul are acasa cu Vasluiul, un meci la Galati si unul in Giulesti, Vointa are meci in Giulesti, acasa cu Dinamo, si 2 deplasari consecutive la Cluj.

dragos
    Member

Concordia nu pierde cu dinamo :D
    in fine, problema este la noi….nu la contracandidatele noastre…..

ngm
    Member

CU TOATE CA AM FOST UMILITI CU ASTRA,
    INCA AVEM SANSE REALE DE A NU RETROGRADA.
    NE DESPART DOAR 3 PUNCTE DE LOCUL 12.
    DEPINDE NUMAI DE NOI !!!

DINAMO CISTIGA LA EXCROCII DIN CHIAJNA !!!

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

Uite ca pana la urma Concordia a pierdut si a facut-o chiar intr-un mod hazliu. Nu stiu daca ati vazut autogolul Concordiei din min.93, dar eu dupa ce l-am vazut nu m-am putut abtine sa nu rad in hohote. Asa ceva de mult n-am mai vazut. E un gol din ala care apare in top 10 cele mai nostime goluri ale anului. =))

cameliu
    Member

Dupa cum spune si ngm, avem sanse REALE de a scapa. Etapa asta clasamentul a “inghetat” in partea inferioara. 3 puncte te urca 4-5 locuri.

Vital e la inceput meciul de la Mures, daca nu venim de acolo cu 3 puncte e cam dus totul…
    Daca jucatorii au valoare trebuie sa fie motivati si sa arate ca pot si ca vor!

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@dragos wrote:

Uite ca pana la urma Concordia a pierdut si a facut-o chiar intr-un mod hazliu. Nu stiu daca ati vazut autogolul Concordiei din min.93, dar eu dupa ce l-am vazut nu m-am putut abtine sa nu rad in hohote. Asa ceva de mult n-am mai vazut. E un gol din ala care apare in top 10 cele mai nostime goluri ale anului. =))

eu am spus, ca dinamo va pierde atunci cand antrena Ciobi….acum cu venirea lu’ Bonetti s-a produs o schimbare.
    in fine, lasa-i pe ham-ham-ham

@cameliu wrote:

Dupa cum spune si ngm, avem sanse REALE de a scapa. Etapa asta clasamentul a “inghetat” in partea inferioara. 3 puncte te urca 4-5 locuri.

Vital e la inceput meciul de la Mures, daca nu venim de acolo cu 3 puncte e cam dus totul…
    Daca jucatorii au valoare trebuie sa fie motivati si sa arate ca pot si ca vor!

Cameliu, bine ar fi sa ai dreptate….insa intreb si eu, ca un chibit: de ce s-ar automotiva jucatorii tocmai in acest meci ?
    ai vazut ce spune Mr.Coach: nu-i mai poate motiva !!! si nu cred, ca blufeaza.
    la echipa se impune o schimbare….s-a instaurat plafonarea, automultumirea (desi, n-ar trebui, intrucat n-au realizat nimic….aaa, poate doar baremu’), ca unii dintre ei la vara vor pleca, iar altii vor juca cu snagovul :D
    acesti purtatori de tricouri au avut 4 etape dintre care 2 au fost cu “colegele de suferinta”, ca sa arate ca merita liga 1.
    in schimb pe ei i-a durut in cot (sa nu zic altundeva) si nu joaca deloc, n-au atitudine, n-au nimic…..din contra, mimeaza.
    ati vazut golul 4 al stelei ? au fost 13-14 pase fara ca vreun “jalon” sa intervina….ati vazut golurile 3 si 4 ale astei ?
    au fost ca-n curtea scolii….oricine marca, indiferent de varsta.
    repet iar-si-iar: putem retrograda, insa vreau sa vad atitudine, ambitie si determinare…eu asa vad fotbalul, asa l-am invatat eu.
    la acesti purtatori, sunt ZERO toate !!!!!!!! :p
    pacat de varsta lor, caci vor ajunge ca, Musteata sa activeze in alt domeniu……

ngm
    Member

SA SPERAM CA IN CEASUL 12 SE INTIMPLA CEVA .
    SUNT SIGUR CA SI SIMAN SOCOTESTE NEINCETAT.
    SIGUR SE VA INTIMPLA CEVA CARE NE VA MOBILIZA.
    VOM VEDEA IN CURIND….

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

la echipa se impune o schimbare….s-a instaurat plafonarea, automultumirea

Dragos,

Aici nu stiu daca sunt de acord cu tine. In fond ce ai vrea, sa vina un alt antrenor, dupa doar 5-6 etape? Mie Isaila nu mi se pare un antrenor rau, dar totusi trebuie lasat sa-si faca omul treaba pana la capat, chiar daca asta ar insemna sa retrogradam.

Parerea mea este ca vina pentru rezultatele proaste nu o are numai antrenorul ci si jucatorii. La ora actuala cred ca nici daca ar veni Mourinho la echipa nu am avea rezultate, sau cel putin nu imediat.

Hai sa vedem ce vor face baietii la Tg. Mures si pe urma vom vedea ce se va mai intampla.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@dragos wrote:

la echipa se impune o schimbare….s-a instaurat plafonarea, automultumirea

Dragos,

Aici nu stiu daca sunt de acord cu tine. In fond ce ai vrea, sa vina un alt antrenor, dupa doar 5-6 etape? Mie Isaila nu mi se pare un antrenor rau, dar totusi trebuie lasat sa-si faca omul treaba pana la capat, chiar daca asta ar insemna sa retrogradam.

Parerea mea este ca vina pentru rezultatele proaste nu o are numai antrenorul ci si jucatorii. La ora actuala cred ca nici daca ar veni Mourinho la echipa nu am avea rezultate, sau cel putin nu imediat.

Hai sa vedem ce vor face baietii la Tg. Mures si pe urma vom vedea ce se va mai intampla.

cred, ca orice antrenor (mai ales tanar fiind, la inceput de drum) se lupta sa nu retrogradeze.
    poate ar trebui schimbate metodele/tactica de antrenament……altfel, nu cred, ca pot fi explicate primele 4 rezultate pozitive si apoi alte 4 negative X(

Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 455 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.