Discutii referitoare la sezonul 2011 – 2012

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I Discutii referitoare la sezonul 2011 – 2012

• This topic has 454 replies, 37 voices, and was last updated 9 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 436 through 450 (of 455 total)
  • Author
    dragos
    Member

realitatea mi-a confirmat ceea ce anticipam inainte cu 6 etape:
    au retrogradat:
    fcm tg mures
    vointa
    sportul
    mioveni

PS: JOS PALARIA pt CHIAJNA si PETROLUL !!
    valoarea lui Multescu este indiscutabila, insa intrebarea este: Reghe este un mare antrenor sau echipa este buna ???

sircos
    Member

sau primaria potenta financiar si iubitoare de fotbal ? asta apropo si de faptul ca pana si fc vaslui este sustinuta de consliul local judetean :ympeace:

dragos
    Member

FCM, Voinţa şi Sportul speră la rămînerea în Liga 1 după retragerea dosarului de licenţiere al Timişoarei

Anunţul făcut de preşedintele FRF, Mircea Sandu, conform căruia Timişoara şi-a retras dosarul de licenţiere, oferă o nouă şansă uneia dintre echipele care se află acum pe loc retrogradabil.

Pentru că regulamentul spune că locul 3 din liga secundă nu este promovabil, ocupanta locului 15 din Liga 1, primul de sub linie, FCM Tîrgu Mureş, ar putea rămîne în prima divizie, dacă se menţine pe actuala poziţie.

“E un cadou nesperat pe care îl primim, deşi ar fi trebuit să ne cîştigăm acest drept pe teren. Sînt bucuros, dar nici nu ştiu dacă să mă bucur sau să fiu moderat. Am primit o nouă şansă noi toţi, acum va trebui să conservăm locul 15 în ultimele două runde şi să tratăm cu o mare responsabilitate această nouă oportunitate”, a declarat Anton Heleşteanu, directorul executiv al echipei din Tîrgu Mureş.

se intampla iar si iar si iar………… :((
    oricum, noi suntem linistiti

Radu Dobrin
    Member

In sezonul asta, cu o etapa inainte de final, am luat cele mai multe goluri dintre toate echipele din campionat (55 – si asta in conditiile in care, dupa foarte multa vreme, am avut in sfirsit un portar!) si sintem pe 2 din coada la goluri marcate (30). (lasind la oparte echipa fantoma din Mioveni..care, culmea, ne-a luat 4 puncte!) Numai uitindu-ma la cifrele astea mi se pare o minune faptul ca am facut baremul.

Om vedea ce surprize ne va face managementul nostru in anii urmatori de B …. daca ne vom plinge in continuare de mila ca sintem furati, oropsiti, batuti de soarta, etc, sau daca se va miza pe jucatori care intradevar pot sa faca fata la modestul nivel din div A …

Lazar si Novac si Lung (din poarta), dupa parerea mea sint un real cistig, daca vor mai putea fi tinuti. Nistor…probabil, dar in timp….Beta si Lung sint ok (chiar daca ultimul a facut ultimile meciuri catastrofale). In rest e deranj mare….mai ales dupa ce dispar ferfelea si curelea.

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

In sezonul asta, cu o etapa inainte de final, am luat cele mai multe goluri dintre toate echipele din campionat (55 – si asta in conditiile in care, dupa foarte multa vreme, am avut in sfirsit un portar!) si sintem pe 2 din coada la goluri marcate (30). (lasind la oparte echipa fantoma din Mioveni..care, culmea, ne-a luat 4 puncte!) Numai uitindu-ma la cifrele astea mi se pare o minune faptul ca am facut baremul.

Om vedea ce surprize ne va face managementul nostru in anii urmatori de B …. daca ne vom plinge in continuare de mila ca sintem furati, oropsiti, batuti de soarta, etc, sau daca se va miza pe jucatori care intradevar pot sa faca fata la modestul nivel din div A …

Lazar si Novac si Lung (din poarta), dupa parerea mea sint un real cistig, daca vor mai putea fi tinuti. Nistor…probabil, dar in timp….Beta si Lung sint ok (chiar daca ultimul a facut ultimile meciuri catastrofale). In rest e deranj mare….mai ales dupa ce dispar ferfelea si curelea.

as completa cu inca o data statistica: in tur am facut 14 puncte, iar pana in acest moment numai 13 puncte !!! :))
    desi in tur am jucat mai “strans”………
    dupa spusele unor ziaristi, sportul ar trebui sa se numeasca sportul studentesc ABBA :p

@Radu Dobrin wrote:

Sa nu uitam totusi de Lungu, care pana la urma este golgheterul echipei cu 5 goluri marcate si care dupa parerea mea, dupa Lazar, a fost cel mai bun jucator al nostru din acest campionat. Chiar sunt curios sa vad cine pleaca si cine ramane din sezonul urmator.

@dragos wrote:

dupa spusele unor ziaristi, sportul ar trebui sa se numeasca sportul studentesc ABBA :p

Recunosc, ca nu prea inteleg aluzia subtila a ziaristilor. Ce ar trebui sa insemne ABBA in cazul nostru?

Dragos Chiva
    Member

Stimaţi colegi de suferinţă
    Se apropie de final un nou sezon în care ca şi dumneavoastră am suferit pentru tot ce a s-a întâmplat rău în jocul echipei noastre.Am fost foarte curios să văd în ce mod şi-a pus amprenta arbitrajul pe rezultatul final al jocurilor şi parcurgând retrospectiv comentariile de la fiecare meci de pe acest site şi combinând rezultatul cu ceea ce am găsit înregistrat pe Gsp Tv iată ce a rezultat:
    Echipa noastră a fost arbitrată eronat astfel încât rezultatul final să fie viciat în şase meciuri după cum urmează:
    -Sportul-Voinţa Sibiu.Jucătorul oaspete A jucat mingea cu mâna în careu însă arbitrul Sebastian Colţescu nu a acordat
    penalty .Sportul a pierdut 2 puncte
    -CS Mioveni-Sportul.Gol marcat de gazde din poziţie suspectă de offside.Arbitru Florin Miron.Sportul a pierdut 1 punct
    -Sportul-FC Braşov.Arbitrul Marius Bocăneală anulează un gol valabil oaspeţilor în ultimul minut de joc.Sportul câştigă 2 puncte
    -Voinţa Sibiu-Sportul.Arbitrul Cătălin Popa a refuzat Sportului un penalty pentru henţ în careu extrem de clar.Sportul pierde 1 punct
    -Sportul-Mioveni.Gol anulat Sportului pe motiv de offsaid inexistent de tuşir domnişoara Luplescu.Sportul pierde 2 puncte
    -FCM Târgu Mureş Sportul.Golul doi al gazdelor este marcat din offsaid clar şi mare.Arbitru Cristian Balaj.Sportul pierde 1 punct
    -Pandurii Târgu Jiu-Sportul .Golul gazdelor este marcat din offsaid şi gazdele fac henţ în careu nepenalizat.Arbitru Alexandru Tudor.Sportul pierde 2 puncte
    Dacă ne uităm la clasament observăm că cu aceste puncte în buzunar Sportul s-ar fi aflat în clasament deasupra formaţiei FCM Târgu Mureş care ar fi avut cu două puncte mai puţin din meciul de la Tâtgu Mureş cu noi şi am fi avut şanse reale de a ne fi salvat de la retrogradare PÂNĂ ÎN ULTIMA ETAPĂ.
    Înafară de meciurile menţionate mai sus Sportul a mai primit lovituri sub centură din partea arbitrilor în alte şase meciuri la prima vedere fără a influenţa rezultatul final dar şi eu şi dumneavoastră ştim cât de importantă este lipsa acestor “cadouri” în economia unei partide şi un singur cadou.Iată aceste partide:
    -Concordia -Sportul .Tibi Bălan exagerează duritatea faultului asupra sa iar jucătorul gazdă este eliminat pentru lovire fără balon de către arbitrul Marius Avram.Sportul joacă cu un jucător în plus o bună parte din meci.
    -CFR Cluj-Sportul.Târnăcop este eliminat pentru un fault imaginar şi jucătorilor Sportului li se refuză şi un penalty.
    -Sportul-U Cluj.Arbitrul Dragoş Istrate acordă mult prea uşor un penalty oaspeţilor.
    -Sportul- CFR Cluj.Arbitrul Sebastian Colţescu acordă uşor două cartonaşe galbene lui D.Lung şi îl elimină iar tuşierul Stoianoff îl opreşte pe Curelea scăpat singur cu portarul pentru un offsaid imaginar.
    -Steaua-Sportul.Arbitrul Cătălin Popa nu acordă penalty la un duel între Chiricheş şi Curelea în care primul cade şi îl trage şi pe Curelea de mână , ultimul nemaiputând să finalizeze acţiunea de atac care era în apropierea careului mic al gazdelor
    -Sportul-Oţelul .Arbitrul Teo Crăciunescu lasă nesancţionat un henţ la atacantul oaspete care înscrie din faza respectivă
    -Sportul-Rapid.Arbitrul Haţeganu nu acordă penalty şi nu îl elimină pe jucătorul oaspete care joacă mingea cu mâna şi împiedică marcarea unui gol.
    Îmi cer scuze dacă mi-a scăpat ceva şi sunteţi bineveniţi cu completări.
    Mie această situaţie mi se pare relevantă şi este de natură să mai lămurească lucrurile.
    În aceeaşi măsură vă rog să fiţi conştienţi şi dumneavoastră că suntem o echipă mică furată ca în codru cu probleme financiare pe care domnul Şiman a reuşit să le ţină în frâu numai dânsul ştie cum, că avem un număr de suporteri fatalmente mic şi că de obicei ar trebui să ne întâlnim pe acest site FĂRĂ SĂ TURNĂM ACID PE RĂNILE CE SE ACUMULEAZĂ ZILNIC LA CLUB.Vreau să spun că sunt unii dintre dumneavoastră care au avut reacţii de genul: “Divizia B, venim”, “Să se pregătească Săgeata Năvodari şi Otopeni”, “Suntem pa” etc. încă din etapa a cincea după eşecul usturător cu CFR Cluj deşi vedeţi foarte bine că şansele Sportului de a rămâne în prima ligă s-au năruit abia în ultimele etape din retur ceea ce nu se poate numi că cineva a avut spirit de anticipaţie ci mai degrabă că a cobit.Pentru mine aerul de pe acest site a fost de multe ori irespirabil şi practic descurajant pentru a posta mesaje.Închei cu speranţa că nimeni dintre dumneavoastră nu va încerca să citească acest mesaj printre rânduri şi mulţumindu-vă că aţi avut răbdarea să citiţi un mesaj atât de lung.

ultrasro
    Member

Draga Dragos Chiva… sezonul viitor cred ca o sa tinem o condica cu toate derapajele arbitrilor la meciurile Sportului!!!
    Din pacate Dragos Onescu vad ca se mandreste cu faptul ca a cobit retrogradarea noastra chiar inainte sa se dea startul returului. Nu stiu cu ce il incalzeste asta, eu am sperat pana la meciurile cu Pandurii si U’Cluj in salvarea de la retrogradare.

ultrasro
    Member

@Ace of Spades wrote:

@Radu Dobrin wrote:

Sa nu uitam totusi de Lungu, care pana la urma este golgheterul echipei cu 5 goluri marcate si care dupa parerea mea, dupa Lazar, a fost cel mai bun jucator al nostru din acest campionat. Chiar sunt curios sa vad cine pleaca si cine ramane din sezonul urmator.

@dragos wrote:

Recunosc, ca nu prea inteleg aluzia subtila a ziaristilor. Ce ar trebui sa insemne ABBA in cazul nostru?

Un an de A, 2 ani de B si iar un an de A.

@ultrasro wrote:

Un an de A, 2 ani de B si iar un an de A.

Multam pentru lamurire, Ovidiu. :)

Sunt intru totul de acord cu dl Dragos Chiva. Fara acele greseli de arbitraj, Sportul ar fi avut o sansa reala sa ramana in Liga I. Chiar nu am jucat atat de rau pe cat arata clasamentul, care fara sa fiu blamat de subiectivism, este unul mincinos. Cu toate acestea, trebuie sa recunoastem ca echipa noastra draga are multe probleme, de la cele financiare pana la cele ce tin de lot si suporteri. E greu sa faci fata in aceste conditii, chiar daca ai avea un arbitraj cat de cat impartial. O exceptie de la aceasta regula, si poate singura, a reprezentat-o Urziceniul, care fara suporteri si fara cine stie ce investitii masive, a reusit sa castige un campionat, dar pana la urma tocmai lipsa acestora au dus mai tarziu la desfiintarea acesteia.

Ma rog, aceia dintre noi, care sunt suporteri ai Sportului, tin cu aceasta echipa din pasiune mai mult si nu datorita unor rezultate fabuloase ale echipei, prin urmare nu avem altceva de facut decat sa mergem mai departe si sa speram la mai bine, deoarece dragostea pentru Sportul Studentesc oricum ar trebui sa ramane aceeasi.

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Din pacate Dragos Onescu vad ca se mandreste cu faptul ca a cobit retrogradarea noastra chiar inainte sa se dea startul returului. Nu stiu cu ce il incalzeste asta, eu am sperat pana la meciurile cu Pandurii si U’Cluj in salvarea de la retrogradare.

nu, nu este un obiect de fala…cred, ca exagerezi….deh, ti se mai intampla.
    insa, mi-as fi dorit sa ma insel, iar echipa chiar sa arate ca, merita sa joace in prima liga…..din pacate, ne-am obisnuit

PS: un mesaj pt toti cei care scriu aici:
    cred, ca ar trebui sa fim mai intelegatori si mai ingaduitori unii cu altii si sa invatam sa ne respectam opiniile, chiar daca, uneori, sunt divergente.
    nu cred, ca, tre’ sa “sarim ca arsi” atunci cand citim ceva ce nu rezoneaza cu sentimentele noastre sau cu parerile noastre.
    suntem prea putini chiar si aici pe forum, ca sa ne “sicanam” inutil.
    bine, ca suntem cu totii diferiti. ;)

dragos
    Member

asadar, tragem linie si analizam:

am inceput turul cu o victorie si l-am terminat cu un egal…. ;)
    am inceput returul cu o victorie si l-am incheiat tot cu o victorie… :ymapplause:

iar la “mijloc” a fost: tropa, tropa, tropa :D

ngm
    Member

MI-A SOPTIT O PASARICA CA SUNT DISCUTII AVANSATE
    PENTRU O FUZIUNE CU VIITORUL CONSTANTA.
    STATI APROAPE………

@ngm wrote:

MI-A SOPTIT O PASARICA CA SUNT DISCUTII AVANSATE
    PENTRU O FUZIUNE CU VIITORUL CONSTANTA.
    STATI APROAPE………

Atata timp cat fuziunea aceasta se va face sub numele Sportul Studentesc, nu am nimic impotriva, ne-ar prinde bine talentele autohtone de la academia lui Hagi. Insa, daca se va pune in discutie schimbarea denumirii, gen, Viitorul Studentesc, mai bine lasa. Ma rog, probabil va fi doar un contract de colaborare, gen sa fim un fel de “feeder team”, cum se spune in afara, pentru echipa lui Hagi. Probabil in schimbul unui Lazar sau Beta ne vor da cativa tineri promitatori de 18-19 ani pentru Liga a II-a, sa capete experienta competitionala.

ngm
    Member

PASARICA AFIRMA CA A FOST DOAR UN ZVON.

Viewing 15 posts - 436 through 450 (of 455 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.