Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 206 total)
  • Author

Meciul decisiv este cu Rapidul din Suceava, daca ne bat si aia suntem pa.

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Vom fi singura echipa cred din istoria unei competitii care a fost lider dupa tur si a retrogradat dupa retur.
    La directe ne iau toti la golaveraj.

Cami, la Sportul Stud te poti astepta la ORICE !!
    este clubul unde lucrurile se schimba peste noapte……..filmele sunt pistol cu apa….aici, in Regie (desi nu mai este casa lor), VIATA bate filmu’ :p
    este singura echipa care iti produce ADRENALINA 100% :D …..d’aia o iubim !

CIPIKA
    Member

Imi spune si mie cate echipe cad anul acesta in seria noastra, odata am auzit ca pica ultimile partu dupa ca ar cadea ultimile doua.

ngm
    Member

RETROGRADEAZA LOCURILE 12 SI 13 .

cameliu
    Member

@CIPIKA wrote:

Imi spune si mie cate echipe cad anul acesta in seria noastra, odata am auzit ca pica ultimile partu dupa ca ar cadea ultimile doua.

Noi si inca una.

razvanR
    Member

Rapid CFR Suceava daca scoate un singur punct acasa fie cu Sageata Stejaru fie cu FC Otopeni este in mod normal salvata. E adevarat ca ar putea pierde vreo 6 puncte la comisii pentru ca a folosit niste jucatori nelegitimati cu Farul si cu Botosani dar asta e alta discutie.

Chindia si Farul au nevoie de macar 2 puncte din urmatoarele 6 puse in joc, ia Dinamo II (Selymesi) trebuie sa acumuleze maxim de puncte, 6.

Teoretic s-ar putea ajunge chiar la situatia ca 2, 3, 4, 5 sau chiar 6 echipe sa termine campionatul cu 25 de puncte si atunci conteaza clasamentul doar intre ele.

Oricum sunt foarte interesante aceste ultime 3 etape si sper ca nici o echipa sa nu termine cu 25 de puncte :)

razvanR
    Member

in functie de jocul rezultatelor, ne putem clasa pe oricare din locurile 6-12!

ca sa ajungem totusi pana pe locul 12 trebuie sa se intample simultan urmatoarele 5 evenimente:
    – Rapid CFR Suceava sa castige meciul cu noi din Bucuresti
    – Dunarea Galati sa castige acasa cu noi
    – Chindia Targoviste sa castige acasa cu Unirea Slobozia
    – Farul Constanta sa faca meci egal acasa cu Sageata Stejaru
    – Rapid CFR Suceava sa faca egal acasa cu FC Otopeni

Daca Sageata Stejaru bate pe Dunarea Galati joi atunci va fi virtual promovata si in ultima etapa Rapid CFR Suceava si Farul au sanse mari sa scoata un punct. Totusi, FC Otopeni ar trebui sa faca toate eforturile sa bata la Suceava pentru ca locul 3 ar putea asigura anul acesta promovarea.

Pana la urma cred ca ne este la indemana cel putin un egal cu Suceava, am demonstrat in meciul cu FC Buftea ca se poate si daca nu aveam ghinion cu golul senzational primit la final de meci, aveam azi mai multe puncte in clasament.

HAI SPORTUL STUDENTESC

dragos
    Member

pe teren nu cred, ca am fi retrogradat in acest sezon, insa, la anul eram prima echipa picata cu brio (dupa tur) X(
    se pare, ca Vasilei n-a mai asteptat o vara pentru a juca Vinerea si s-a decis, ca este mai bine asa.

prin urmare, ii multumim pentru bunele intentii pe care le are pt acest club de vreo cativa ani buni….sa-i fie de cap !!

PS: nu cred, ca acest individ va mai cumparat vreodata carne, lapte si oua…..are din belsug pt TOATE generatiile sale viitoare =)) =))

vorba unui crainic: MUUUUULTUMMMMIIIIIIIIIIIMMMMMM VASILEI !!!!

cameliu
    Member

Deci ce inseamna a-2a neprogramare? Retrogradare in C? In D? sau dezafiliere?

Avem o echipa in C (echipa 2), daca echipa asta a 3-a din liga 4, ce a jucat in liga 2 se duce in liga 4, de unde a venit putem ramane in C cu echipa 2-a sa redevina echipa 1?

V-am bagat in ceata, nu?

Asta e! era oricum din iarna previzibil ca aici se ajunge!

07Ex
    Keymaster

Nici eu nu stiu ce se va intampla daca nu vom fi programati la meciul cu Suceava. Banuiesc ca ar trebui sa fim retrogradati in C, dar nu si desfiintati. In orice caz, chiar daca vom fi retrogradati, ce rost ar mai avea sa continuam daca vom continua in conditiile actuale?

kikirikimiki
    Member

Pana la urma de ce ne-a fost frica nu am scapat! Dar eu ma intreb…cu ce bani in C? Fara niciun plan de reorganizare, cu datorii fata de stat, Fac. de Arhitectura si alti creditori, unde se va ajunge?

cameliu
    Member

@kikirikimiki wrote:

Pana la urma de ce ne-a fost frica nu am scapat! Dar eu ma intreb…cu ce bani in C? Fara niciun plan de reorganizare, cu datorii fata de stat, Fac. de Arhitectura si alti creditori, unde se va ajunge?

sa mai adaugam si datorii la arbitrii…
    u siman o da vu “câteva ştate de plată prin care ar fi arătat că ar fi achitat o parte din restanţele către arbitrii. “

ii plateste in rate! :) :)

Daca om renaste sau nu om vedea… asta a fost deocamdata istoria de 97 de ani…

am picat in C..:( nu pot sa cred… :(

dragos
    Member

UPDATE2: Răsturnare de situaţie în cazul Sportul – Rapid Suceava. Avocatul lui Şiman a fost la FRF azi si a depus o cerere de amânare a jocului cu Rapid Suceava. El a adus şi câteva ştate de plată prin care ar fi arătat că ar fi achitat o parte din restanţele către arbitrii. În aceste condiţii, o decizie va fi luată zilele viitoare, astfel că meciul nu se poate considera ca pierdut la masa verde.

Vasilei incearca VECHEA si PENIBILA SMECHERIE cu plata deja efectuata…..asa s-a intamplat si cu jucatorii, care apareau ca, fiind platiti, iar in statele de plata erau falsificate semnaturile……si de-a lungul anilor au mai fost si alte cazuri de plata efectuata “smechereste” (prietenii stiu de ce)….

de ce n-a achitat inainte de a primi somatia ????
    de fapt, el n-are fax, mail, adresa etc. pt a primi corespondenta si, traind in padure, n-a aparut niciun PORUMBELUL cu biletelul la picior……..

CIPIKA
    Member

Daca ar fi dupa mine mai bine am pica in C si am scapa de Vasile decat in B cu el, nu de alda dar nu mai are un sfant si anul urmator am fi prima echipa retrogradata, asa din C creste echipa asta de juniori si poate ca in cativa ani (sper din tot sufletul ca 100 ANI sa ne prinda in liga A) si devenim iar gasca nebuna

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 206 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.