Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 206 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Fotbalistii nu-i faci peste noapte, cresterea lor de la 7 la 19 ani poate sa duca la supravietuirea fotbalului in Romania sau din contra la disparitia lui!

dragos
    Member

aici intervine rolul managerului, scouterului, staff-ului tehnic…..vinzi unii, cumperii altii la fel de buni :p
    repet: daca n-ai nici cascaval, stai in liga ta (a-2a, a-3a etc.etc)

dragos
    Member

Cezar Lungu s-a dus la CSMS IASI

dragos
    Member

in acest “ritm de renuntari”, eu zic ca, putem incepe pe 1 Dec si terminam (turul) de Craciun :p :D

07Ex
    Keymaster

Eu raman la parerea ca, liga a II-a ar trebui sa aiba doar o singura serie cu 18 echipe din care sa promoveze primele 4 si sa retrogradeze ultimele 4. In felul asta nu am mai avea atatea probleme cu banii si cu retragerile.

Stiu … motivul principal pentru care avem doua serii este legat de trasport si de faptul ca echipele mici n-au bani sa strabata tara in lung si-n lat. Uitati-va insa ca si asa, cu 2 serii, tot nu sunt bani. Daca insa am avea doar o serie cu 18 echipe nu cred ca am avea probleme de genul asta, sau, ma rog, cel putin nu la nivelul ligii a II-a. De bine de rau, se vor gasi 18 echipe in B care sa nu aibe probleme financiare majore, nu? Sau cel putin probabilitatea echipelor fara bani ar fi mai mica daca am avea 18 echipe comparativ cu 36.

In plus, sunt de parere ca, la nivelul ligii a II-a, echipele care nu au bani de deplasari, n-au ce cauta in liga II. Punct!

dragos
    Member

ai dreptate, Caz, sustin ideea de 18 sau chiar 16 echipe pt o singura serie de B.

dragos
    Member

sper sa plece o data cei 3 muschetari: Ferfe, Curelea, Varga…..nu de alta, dar Porumboiu are bani garla, iar Sportul ar mai trai macar un sezon :D

dragos
    Member

dupa vanzarea celor 2: Varga si Curelea; dupa interesul pt Ferfe si Patriche; probabil, va urma Lazar, sper, ca aceasta echipa sa nu ajunga ca Poli Timisoara……
    nu de alta, dar, jucatorii care vor mai putea starni interesul altora, vor fi din ce in ce mai putini…..

nu stiu de ce Siman nu incearca sa se asocieze cu altcineva sau in cel maai rau caz, sa vanda…si gata, scapa de datorii….

bogdan65
    Member

Ne bagam sa stringem bani sa cumparam echipa de la Siman ?

razvanR
    Member

da

sircos
    Member

@razvanR wrote:

da

ce raspuns categoric! :))

Zibling
    Member

@sircos wrote:

@razvanR wrote:

da

ce raspuns categoric! :))

Un raspuns da si de la mine. Eu imi vand apartamentul si investesc. Recomand si altor iubitori ai Sportului Studentesc sa procedeze la fel.

Clubul asta este mai important decat noi. Hai sa-l ajutam sa faca 100 ani de viata si sa-i si depaseasca.

Urmam modelul Ebbsfleet Town FC din Anglia B-)

ultrasro
    Member

Ce nu stim acum este la cat se ridica suma datoriilor clubului catre persoana fizica Vasile Siman :(

dragos
    Member

a propos de bani, l-am auzit deunazi pe Nae Manea (antrenor Gloria Bistrita), spunand, ca, FC Gloria Bistrita are mari probleme financiare si ca nu stie daca va incheia sezonul, insa, el nu pleaca de la echipa, intrucat vrea sa-si recupereze banii adusi de-acasa X(

Georgica Copos (“planeta se scufunda”) spune (de vreo 4 ani), de asemenea, ca Rapid este aproape de faliment :D

dragos
    Member

asadar, in prima serie ramaseram 14 echipe…..deh, pan’ la 1 Sept mai sunt sanse pt a ramane 10 echipe :D :D
    din Moldova nu se retrage nimeni ??

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 206 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.