Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 206 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Avem noi antrenori:
    Sebi Tudor si Mihai Oancea

Daca a auzit cineva de ei pina cum poate scrie ceva detalii aici…
    Scuze ca intreb dar pe bune n-am auzit inca de el…
    Aste e poate si bine!

Ce e sigur bine, e ca aduce Sile antrenor inainte sa inceapa campionatul!

sircos
    Member
    dragos
    Member

deh, s-a intamplat asa cum am spus la finele sezonului trecut, Isaila nu va antrena in “B”.
    sper ca noul staff sa aduca cativa noi jucatori (chiar si de la Chimia Brazi)…….Liliac a fost un bun portar….astfel poate il va antrena bine pe portarul Sportului (care va fie el) ;)

sa le uram SUCCES in liga secunda !! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

PS: Eusebiu Tudor nu este fost arbitru ?? sau o fi coincidenta de nume ??

e coincidenta…a fost fotbalist la petrolul daca nu ma insel :)

CIPIKA
    Member

Da

dragos
    Member

pe de o parte inteleg nemultumirile lui Isaila si ii dau dreptate in privinta demisiei……iar Siman prin aceasta schimbare a mers pe 2 directii:
    – a “scapat” de contractul maricel a lu’ Isaila…..deci, economie la buget :D
    – i-a “trimis” o provocare lu’ E.Tudor…..daca va avea rezultate, isi va face un nume, daca nu, nu.

oricum, E.Tudor, din cate am inteles vine de la Asta unde a fost secundul lui Stelea in cele 4-5 etape jucate pana acum……

ovidiu
    Member

Tare imi e ca va incepe iarasi o sarabanda a schimbarii de antrenori pana se va reusi formarea unei echipe competitive. Inteleg prin echipa competitiva ca va promova in divizia A si va reusi sa ramana acolo mai multe sezoane.
    Si Isaila a venit cu ganduri foarte mari si bune, spunand chiar ca este foarte entuziasmat de proiectul de lunga durata prezentat de Siman (hai sa zic si d-nul), ca dupa o perioada destul de scurta de timp sa invoce motive personale si chiar sa-i multumeasca d-nului Siman ca a l-a inteles 8-|. Ma rog, are tact baiatul. Intre timp parca a ajuns pe la Tg. Mures.
    Imi inchipui ca d-nul Siman are destule probleme financiare si ii este din ce in ce mai greu sa tina echipa – lipsa unui cantonament, meciuri amicale putine, chiar si trimiterea jucatorilor acasa pentru o perioada de timp, si, in final ruptura cu Isaila. Probabil si jucatorii sunt neplatiti de o perioada (mai lunga) de timp si au si ei destule nemultumiri. Trebuie sa fie si aici un gram de adevar. Si dupa cum se vede nici macar sansa de a vinde nu o mai are. Tibi Balan a prestat destul de bine cat a fost la noi, la sthoaia a fost doar figurant.
    Ce nu imi e clar de ce nu incearca o asociere cu cineva cu ceva mai multi bani, pentru ca nu cred ca intr-un viitor prea apropiat sa mai vanda masiv. Sper sa nu aibe si aceasta echipa soarta unei Poli Timisoara, sper ca Siman sa fie mai intelegator si calculat.

dragos
    Member

ma repet si spun, ca ii dau dreptate lui Isaila…..nu poti ramane la o echipa in conditiile in care jucatorii sunt neplatiti si refuza sa se antreneze;
    nu poti ramane la o echipa cand nu poti face antrenamente; nu poti face cantonamente; nu aduci jucatori, ba dimpotriva, sunt vanduti cei mai buni; iar cei ramasi cauta cu disperare sa fuga de la club…….pai, cum sa faci din rahat bici ???
    hai, sa fim seriosi.
    “ce-am fost si ce-am ajuns” (vorba unui ex-student) :D

cameliu
    Member

Cu echipa cu care am jucat cu Chiajna doi, daca nu sunt probleme financiare majore, ar trebui sa promovam la pas…

Mai e insa un aspect… Nu retrogradeaza nimeni! Nu vreau sa fac teoria conspiratiei, da’ aia cu mieii: sageata, stejarii, navodari sau cum le zice, pe foametea asta din liga 2 au clar o sansa in plus…

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Cu echipa cu care am jucat cu Chiajna doi, daca nu sunt probleme financiare majore, ar trebui sa promovam la pas…

eu zic sa nu ne pripim……ramane de vazut si analizat ;)

bogdan65
    Member

Sa nu credeti ca daca sunt la 8000 km am glumit cind am zis sa punem bani sa cumparam echipa. L-am contactat pe Siman printr-un prieten din tara si a zis ca nu vinde cu nici un pret, chiar daca ar trebui sa desfinteze clubul.

ngm
    Member

LASATI PROSTIILE !!!
    IN VREMURILE ACESTEA SIMAN NU TREBUIE HULIT.
    CHIAR NU PUTETI FACE SOCOTEALA CITI BANI A BAGAT SI CIT NU A LUAT?
    DACA NU A REUSIT SA VINDA CU CE SA PLATESCA ? BANII LUI SAU DUS….
    SI NU AU VENIT INAPOI ….

ovidiu
    Member

DOAMNEEEEE!!!!
    Oare ce se-ntampla la aceasta echipa? Crunt din ce citesc in ultimile zile. Afara din Regie, antrenorul Tudor ne spune PA!!!
    Oare cat crede Siman ca va mai rezista? E chiar hotarat sa moara pe mana lui :-? ? Unde Dumnezeu vrea sa ajunga?
    Inteleg ca toata lumea a cam plecat. A cam ramas singur. Incep sa ma intreb daca vom mai disputa urmatorul joc, unde va capota?
    De bine dupa cum vad nu prea e, dar nu inteleg de ce nu mai incearca sa mai aduca (accepte) pe cineva (puternic financiar) langa el. Parca la noi chiar se scufunda planeta :((

Oare vom avea si noi soarta Progresului sau a Corvinului, a lui Poli? Sper ca nu.
    De hulit nu-l hulesc pe Siman (dar nici vorba de iubit si nici impresii bune nu prea am), dar am ajuns sa nu-l inteleg si chiar sa nu-l aprob in ceea ce face.

Domnu’, (Siman) va rog sa va reveniti din GRANDOMANIA ce va caracterizeaza!!!!!!

07Ex
    Keymaster

Sunt de acord cu tine Ovidiu. Nici eu nu-l mai inteleg pe Siman. Clubul asta a avut probleme financiare de cand ma stiu, dar parca niciodata n-am mai fost intr-o situatie mai precara ca acum. Citind articolele postate de Ovidiu si de Florin ma intreb daca vom mai rezista pana la sfarsitul turului. Stadion nu mai avem, antrenorul a plecat si el … inteleg ca jucatorii sunt si ei neplatiti si nemultumiti. Viitorul nu suna roz de loc.

cameliu
    Member

Cititi comentariile de aici:
    http://liga2.prosport.ro/seria-1/campionat/exclusiv-sebi-tudor-a-plecat-de-la-sportul-10047403

Poate maine nu se mai prezinta la meciul de cupa si vom fi dezafiliati…

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 206 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.