Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 206 total)
  • Author
    dragos
    Member

in urma articolului aparut in ProSport, probabil, in scurt timp SPORTUL se va numi SPORTUL ASTRA 2…..nici nu stiu daca e de bine sau de rau, insa, un lucru este cert: Siman este la gara cu banii !!
    daca vrea Ioan Niculae cumpara TOT Sportul (cu tot cu Siman) !!! :D
    decat sa n-ai stadion si sa fii Globettroter, mai bine sa stii unde joci, unde te antrenezi, care sunt conditiile…..nu mi-ar placea ideea de echipa secunda a Astrei Giurgiu, intrucat nu vei putea promova, dar……managerii stiu intotdeauna ce-i mai bine pt jucatori si club…… :p
    oricum, Gigi Multescu i-a intins o mana salvatoare (via Niculae) lui Sile, altminteri………

sircos
    Member

http://liga2.prosport.ro/seria-1/exclusiv-sportul-joaca-la-ploiesti-contra-lui-cf-braila-10156198
    Patronul Sportului, Vasile Şiman, a ajuns la un acord cu cel al Astrei Giurgiu, Ioan Niculae, pentru ca echipa din Regie să joace pe stadionul din cartierul 9 Mai contra Brăilei. Astfel, meciul de sâmbătă se va disputa la Ploieşti, de la ora 11:00.

… sa fie in bafta lor ! cine o sa-i vada la ploiesti ?

dragos
    Member

in Regie, ca si in Ploiesti, nr suporterilor va fi limitat…….probabil, va tinde catre :-?

dragos
    Member

desi am stat in aceasta etapa, diferenta de puncte a ramas intacta, intrucat “vecinele de clasament” au pierdut pe linie…

in ceea ce priveste meciul amical, echipa lu’ ‘nea Multescu este puternica si nu este intamplator locul pe care-l ocupa in liga 1…….desi, dupa plecarea lu’ Dinu Vama, lucrurile sunt putin mai tulburi pe-acolo :D

dragos
    Member

daca vor pleca “smecherii cu basini in cap”, echipa poate promova in 2 ani !
    sa fiti sanatosi !

dragos
    Member

analizand acest tur, am inceput en-fanfarre, am continuat pe aceeasi linie…..pana au aparut cele 3 derby-uri reale…
    bine, ca am terminat pe podium si cu o victorie (sa ne tina de cald pana la primavara) :ymapplause:
    din pacate, situatia pecuniara a jucatorilor ramane in pom…..

dragos
    Member

daca si Curelea a ajuns sa isi depuna memoriu…..

dragos
    Member

vai, in ce hal sunt tratati jucatorii !!
    pai, cum sa faci performanta ??….probabil, doar intamplator

oare traim in sclavagism ???

ngm
    Member

SI CINE A PLATIT ACESTI ,,SCLAVI” CARE PRIN INDOLENTA NE-AU ADUS IN B?
    DOAR SIMAN…… CRED CA ATIT CIT MERITAU.
    NU MAI LUATI DE BUN TOT CEEA CE SE SCRIE……..M-AM UITAT PE SITEUL LPF
    SI NU AM VAZUT NIMIC DESPRE MEMORII.
    NU VEDETI IN CE TARA TRAIM , CE SE INTIMPLA IN JURUL NOSTRU ? EU UNUL NU IL
    VAD PE SIMAN CA NU AR VREA SA FACA CEVA, SA LE DEA SALARII SI VITAMINE,
    SA FIE PATRON DE LIGA 1. DAR TOTUL COSTA. DE UNDE BANI?
    OARE VOI ATI INVESTI? IA UIMITI-MA!!! SA TOT BAGI FARA SA IEI NIMIC?
    ASA CA LASATI-MA CU SCLAVIA………..

CIPIKA
    Member

Asta cu scalvia este prea mult,parca si jurnalisti asti altceva decat de rau nu gasesc sa scrie de SS.Problema este ca alta, ce jucator mai vrea sa vina la noi citind presa si vazand ce patesc lasa ajung la noi…sti cum e mai bine in liga 3 decat neplatit la SS,noi nu am mai transferat un jucator de la Novac de foarte mult timp(exceptie facan cei trei de la brazi) asa ca nu ma mica faptul ca nimeni nu mai semneazacu noi
    Strigator la cer este altceva…mai sunt trei saptamani pana la inceputul returului si noi nu a inceput pregatirile, aste este intradevar o probleba foarte grava , dar poate ca nu se doreste promovarea anul acesta ,ca la lotul care il avem in liga 1 nu facem mai mult de 5 puncte in tot campionatul
    Cu durere in suflet spun ca nu ar strica inca un sezon in liga 2 sa se mai rodeze un pic jucatori ca sa nu fin ciuca batai in prima liga
    Hai cu vestile bune!!!

ngm
    Member

PENTRU UNII PREGATIRILE AU INCEPUT…..
    Sportul Studențesc II a surclasat și pe Inter Clinceni cu 6-0 (3-0) JOI 07 februarie

Sportul Studențesc II își continuă seria rezultatelor pozitive, favorizată de prezența unor nume importante de la prima echipă printre juniorii de 16 ani pregătiți tot de Virgil Andronache, antrenorul liderului din Liga 2. Față de meciul cu CS Corbeanca, sâmbătă la Centrul Tehnic al FRF de la Buftea și-a făcut apariția în rândurile studenților și Răzvan Patriche, astfel că Inter Clinceni a avut de înfruntat un adversar extrem de puternic.

Alb-negrii s-au impus fără niciun fel de probleme în fața echipei antrenată de Imilian Șerbănică, un nume de legendă al clubului Regie, acesta fiind component al Sportului Studențesc în anii 80. Scorul final de 6-0 (3-0) ne scutește de alte comentarii, totuși trebuie menționată evoluția bună a juniorilor B alături de fotbaliștii cu ștate vechi în Liga 1. Golurile au fost marcate de Ferfelea (2), Pațurcă (2), V. Lazăr și Marinescu.
    Sportul Studențesc: Cherry – Beța, Patriche, Cosmin Mihai, Cioranu – Novac, Pațurcă – Dobre, Ferfelea, Lazăr – Mareș
    Au mai jucat: Baniță, Fărâmă, Buliga, Marinescu, Văduva, Cîrjan, Olaru
    Antrenor: Virgil Andronache
    ARTICOL FLORIN ALBOIU

sâmbătă, 02 februarie 2013
    Sportul Studențesc II s-a distrat cu Corbeanca! Mareș, Lazăr, Dobre și Ferfelea au înscris 8 goluri
    Sportul Studențesc II, întărită cu șase fotbaliști de la prima echipă, a zdrobit astăzi la Buftea ocupanta locului secund din Liga 4 Ilfov, CS Corbeanca, cu scorul de 8-2.
    George Mareș și Vali Lazăr au înscris câte trei goluri, lista marcatorilor fiind completată de Leonard Dobre și Viorel Ferfelea.Antrenorul Virgil Andronache a început partida cu Cherry – Beța, C. Mihai, Riță, Cioranu – Novac, Tudor – Lazăr, Mareș, Ferfelea – Dobre. Pe parcursul reprizei secunde au mai jucat: Fărâmă, Baniță, Cârjan, Buliga, Văduva și Milas.
    ARTICOL FLORIN ALBOIU

CIPIKA
    Member

Sa nu me mire ca de fapf echpa 2 va fi de fapt echipa care va evolua in liga2, nu de alta dar e ceva inadmisibil esta ca noi cu putin inaintae inceperi campionatului nu ne-am reunit, poate ceilalti care nu au jucat pana acum in amicale sa se fi certat cu Siman si au depus memorii.

kikirikimiki
    Member

SS este un business pentru nea’ Siman, cumperi ieftin vinzi mai scump, apoi tragi de bani cat poti de mult. S-au vandut fotbalisti pe niste sume decente pentru Romania, numai Mazilu a fost 1 mil. (cel putin teoretic), apoi mai exista niste sume din drepturi TV si maruntisul din bilete. Clubul insa este gandit ca o pepiniera si nimic mai mult, de aici salariile mici, conditiile foarte proaste ( suntem in 2013 totusi) si lipsa de interes pentru suporteri. S-a mers de ani de zile pe ideea ca SS e o rampa de lansare pentru tineri, lucru foarte adevarat de altfel. Daca situatia dificila de acum va fi depasita, cu siguranta si pe viitor vor exista fotbalisti tineri care vor considera ca merita sa faca un compromis financiar 2-3 ani de zile si sa joace la Sportul, cu gandul la un transfer ulterior la o alta echipa. Doar ca de multe ori socoteala de acasa…Si ajung in situatii in care nu mai stiu cum sa faca sa scape, memorii, comisii etc. Pentru ca traim in tara in care traim unde nu e lege, e tocmeala, devine complicat sa fie declarati jucatori liberi si atunci normal ca pe teren se vor vedea frustrarea si dezinteresul.
    Vorba lui Becali “pa’ banii mei fac ce vreau eu” e tare pacatoasa, mai ales ca e validata de multi microbisti- “da domne’ baga banii lui face ce vrea, daca nu era el blablabla”. Asa e cam la toate cluburile unde avem un “finantator” (sintagma demna de tinut minte si care se traduce prin faptul ca daca se va scufunda corabia vinovat o sa fie echipajul inecat si nu capitanul care fuge cu barcuta). Din pacate ideea asta nu tine cont de spiritul, de devotamentul si entuziasmul suporterului. Cand ai pe mana un simbol ai si o mare responsabilitate fata de trecut, prezent si mai ales fata de viitor. Daca nu esti capabil, cauti solutii, dai mai departe stafeta, nu lasi lucrurile sa treneze asa.
    Teoretic vorbind, Sportul nu o sa dispara, asa cum nici Rapidul de exemplu nu o sa dispara. E adevarat, din ratiuni diferite-Rapid are multi suporteri si implicit are potential de marketing, iar Sportul, desi nu pare, e un “bizniz” bun. Faptul ca nu a mai produs jucatori remarcabili de ceva timp e doar o sincopa daca vreti. Echipele de juniori se descurca binisor si nu se stie cand mai apare un Gigel Bucur. De acolo devine simplu, vinzi in tara pe bani frumosi fata de sumele cheltuite cu jucatorul, pui banii deoparte, si apoi astepti o noua lovitura. Intre timp muti echipa ca pe corturari, le dai echipamente ca de liga a-IV-a (wtf puma sa arate asa?) si le spui suporterilor ca ei nu exista :)

dragos
    Member

din pacate, probleme sunt cam multe la clubul nostru…..
    – cea majora o reprezinta BANII, BANII, BANII (nu mai intru in detalii caci cu totii stim ce-si-cum)…
    – o alta o reprezinta faptul, ca in ultima perioda nu mai sunt jucatori tineri (din provincie), ce isi doresc sa joace la o echipa din capitala, doar pt a se forma si a intra in atentia scouterilor.
    – o alta ar fi lipsa staffului tehnic….toti slefuitorii de talente (doar un exemplu Jurca) au fugit fara a se uita inapoi….
    – ultima chestiune: “faima” lu’ siman de a vinde scump, iar, posibilii cumparatori prefera doar sa imprumute…..degeaba mai ai in “cuib” cateva nume sonore, daca nimeni nu se inghesuie sa-i cumpere….

deci, bani ioc, conditii saracacioase de pregatire, antrenori ioc (unul la mai multe echipe)…..

ciudat este ca, nu s-au reluat pregatirile, in timp ce alte echipe sunt in toi cu pregatirile…….desi, in vara pregatirile
    s-au reluat tot cu o saptamana inaintea turului…….iar conditia fizica si-a spus cuvantul pe finalul turului…. :D

vremuri grele, tovarasi, vremuri grele :-s

CIPIKA
    Member

Pt mine cu putin inainte de inceperea campionatului lucrurile sunt clare,nu se doreste promovarea
    Spun asta ca pe lanfa faptul ca nu a venit nimeni la echipa au plecat cred pt ca nu ia vad jucand deloc pe Lung, Ghinga, Nistor, Serban, Ciobanu si Ormenisan….nu stiu daca am uitat pe cineva si au venit jucatori de la echipa a 2 care nu au castigat nici un punct in tur .
    De retrogradat nu cred ca se pune problema dar sa facem mai mult te zece puncte cred ca ar fi o minune

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 206 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.