Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 206 total)
  • Author
    dragos
    Member

new SPORTUL (un mix intre Sportul 2 si Sportul 1):
    Sportul: Vâlceanu – Beţa, Patriche, C. Mihai, Baniţă – Paţurcă, Novac – Mareş, Ferfelea, Lazăr – Dobre. Au mai jucat: Cioranu, Barbu şi Fărâmă.

cool :(

dragos
    Member

oare exista vreun jucator platit pe bune/real, fara sa existe acuze/declaratii/contestatii/expertize s.a.m.d. ??? eu nu cred.

oare Sile credea ca o sa-i mearga la infinit cu aceste smecherii ??
    nu toti jucatorii sunt nebuni, iar el detine adevarul gol-golut :D

va urma….astept episoadele urmatoare.

CIPIKA
    Member

Domnului Siman vad ca nu ai este frica de comisi care tot vad ca-i da dreptate ,dar nu se gandeste ca i se poate infunda si poate da in altele ,dar pana la urma este acolo sus un Dumnezeu care o sa fac dreptate.Le plang de mila jucatorilor si noua sustinatorilor adevarati
    Nu inteleg de ce tine cu dinti de echipa asta pe care nu cred ca o simpatizeaza , a fost doar un bun prilej de a se face cunoscut , uni vin si pleaca dar dansu nimic nu mai are un sfant dar nu lasa pe altcineva

ovidiu
    Member

Dupa cum vad din aricolele din prosport si gazeta suntem in pragul desfiintarii. Inca mai sper ca cei din presa sa nu aibe dreptate, cu toate ca … …
    Nu inteleg ce vrea Simanu pana la urma? Baza nu, antrenor nu, nimic nimic. Un lot care nu stie cu cine si ce antrenamente face, in conditii precare. Nu mai vrea, nu mai poate? Ce-o putea fi in capul lui. NIMIC. Sau poate are el un plan secret de reabilitare pe care nimeni nu-l stie :D .
    Chiar imi face impresia ca este un MARE dobitoc in acest moment.
    Inca mai sper sa fie bine, sa mai vina si vremuri bune la aceaste grupare.

Chiar daca se va juca acest prim meci din retur, ma intreb cam ce chef vor avea cei ce vor intra pe teren sa presteze ceva fotbal in conditiile actuale date. Date de catre un personagiu care cred ca, la ora actuala, este incapabil sa mai gestioneze destinele acestei echipe. Sau poate jucatorii se vor mobiliza si vor vrea sa arate ca au valoare cu toate greutatile aparute (de muuuuuuult timp) la aceasta echipa.

Sa speram! Ceva de bine.

CIPIKA
    Member

am ascultat azi la radio sport total ceva interesant de la dan dumitrescu, cum ca bazasportiva a sportului a fost concesionata lui Tom Cristea(fostul mare aparatot al echipei noastre)si vrea sa-si faca o academie de fotbal pe principiul celei a lui Hagi si poate daca acesta echipa moare noua echipa infiinta de el il va lua locul..
    Stie altcineva mai multe?

dragos
    Member

cu Siman, Sportul nu VA AVEA NICIUN VIITOR !!
    :D

liga1.ro
    Member

Sportul Studentesc a avut oferta clara sa joace la Voluntari, cei de acolo puneau la dispozitie baza sportiva (stadion, cantonament,autocar,mese etc) plus buget ce asigura promovarea.
    Siman a refuzat, cei de la Voluntari s-au reorientat si in 3 ani tintesc promovarea in liga 1.

dragos
    Member

@liga1.ro wrote:

Sportul Studentesc a avut oferta clara sa joace la Voluntari, cei de acolo puneau la dispozitie baza sportiva (stadion, cantonament,autocar,mese etc) plus buget ce asigura promovarea.
    Siman a refuzat, cei de la Voluntari s-au reorientat si in 3 ani tintesc promovarea in liga 1.

pai, cum sa imparta cascavalul cu altcineva ??!!! doar cheltuielile vrea sa le imparta, dar profitul nu…..parca, el ii facea pe jucatori TALHARI…el este primul si UNICUL. :D

07Ex
    Keymaster

@ovidiu wrote:

Dupa cum vad din aricolele din prosport si gazeta suntem in pragul desfiintarii.

Ovidiu, ai dreptate. Tare ma tem ca ne vom desfiinta … poate nu acum dar la sfarsitul turului. Iar daca nu ne desfiintam la sfarsitul turului, nu vad cat timp vom putea continua in felul asta.

dragos
    Member

este un razboi ireconciliabil intre Sile si jucatori…..
    sunt 2 posibile rezolvari:
    1. Sile vinde tot, iar Sportul va fi preluat de altcineva….
    2. Sile nu vinde, iar jucatorii de la prima echipa vor fi liberi sa plece unde doresc, iar Sportul va continua doar prin echipa secunda intr-o obscuritate din ligiile inferioare…..

07Ex
    Keymaster

Mie tare mi-e frica ca nimeni nu va prelua echipa si ca scenariul #2 va fi ceea ce se va intampla cu echipa si cu jucatorii.

Ceva este putred la club. Nu este admisibil ca in ultimii 2 ani sa-si depuna atat de multi jucatori memoriile si sa plece de la club.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Mie tare mi-e frica ca nimeni nu va prelua echipa si ca scenariul #2 va fi ceea ce se va intampla cu echipa si cu jucatorii.

Ceva este putred la club. Nu este admisibil ca in ultimii 2 ani sa-si depuna atat de multi jucatori memoriile si sa plece de la club.

eu sunt convins, ca, daca Sile anunta ca vinde, vor aparea (posibili) doritori….insa, toata lumea stie ca el nu se da la o parte.

Tavi
    Member

Cat timp nu se da la o parte eu sunt linistit … Relativ …
    Despre performanta … eu m-am resemnat de mult.

cameliu
    Member

Ne-am cam desfiintat!

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Ne-am cam desfiintat!

previzibil….pacat!

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 206 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.