Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II Discutii referitoare la sezonul 2012 – 2013

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 206 total)
  • Author
    multi
    Member

Marturisesc ca si eu am fost invins. M-am saturat sa vad bucurii de nestavilit legate de infrangerile lui Siman fara punerea in balanta a faptului ca Sportul e pe moarte. E vremea lui Dragos, vremea bucuriei cu hohote ca Sportul scapa de Siman. Iertati-ma, dar nu ma pot bucura!
    In consecinta va parasesc, cu regretul ca am ramas aici prea mult. Nu mai e locul meu aici. Fiecare ranjet la adresa lui Vasile am inceput sa-l simt la adresa mea. Si n-are rost sa simt asa.
    Va urez bucurii si mai mari la eliberarea de sub jugul URSS a tuturor fotbalistilor romani luati prizonieri!

Sunt prea multe exemple de cluburi desfiintate ca sa mai sper ca ne vom reintalni ca suporteri ai Sportului. Dar poate un miracol…
    Cand un miracol o sa faca sa apara din alta parte banii care sa scape Sportul o sa imi cer, public, iertare de la toti cei care l-au dorit alungat pe Siman. Si o sa ma imbat o saptamana. Intre noi fie vorba, tare mi-e teama ca o sa cam beau apa chioara o buna bucata de vreme…

Intrucat afinitatile mele cu Sportul Studentesc nu au inceput nici cu Dragos, nici cu Siman, nici cu acest forum (caruia ii multumesc de gazduire, EXceptional omul care a facut posibil acest loc de intalnire!) raman cu sufletul alaturi de club pana la o moarte! A mea sau a lui. Mi-as dori sa fie a mea. Mai incolo, ca mai am treaba de facut, dar n-as vrea sa traiesc momentul in care se va pune lacatul pe Sportul. Si toata lumea va fi eliberata.

ngm
    Member

multi ,

FIECARE E LIBER SA CREADA CEEA CE VREA.
    DACA NU ERAI DE ACORD CU DRAGOS, TREBUIA SA
    IL COMBATI. PE MINE NU AVEAI DE CE – SUNT 100%
    PRO SIMAN .
    OVIDIU, SINGURUL CARE L-A INFRUNTAT PE SIMAN,
    A AVUT SI INTERDICTIE LA CITEVA MECIURI, STIE
    CA SIMAN NU ESTE DE HULIT ACUM SI ESTE DE ACORD
    CU DECIZIILE LUI. CITESTE PE SPORTB.RO PAREREA
    LUI ALBOIU FLORIN SI VEI VEDEA CA NU ESTI SINGURUL
    CARE IL SUSTINE PE SIMAN.

SE INTIMPLA CEEA CE SE INTIMPLA SI IN ROMANIA,
    CEI CARE INTELEG SUNT PUTINI .

NU ESTI SI NU AI FOST INVINS !!!

SISTEMUL IN CARE TRAIM NE FACE SA NU VEDEM REALITATEA.

NU STA SUPARAT SI NU TE DA BATUT.
    VOM INVINGE !!!

cameliu
    Member

Fara Sile demult nu am mai fi existat!

Zibling
    Member

Multi, ai dreptate in ceea ce zici. Insa, daca Dragos ranjeste si la bine si la rau, este decizia lui.

Nici Siman nu este patronul de aur pe care sa si-l doreasca orice club din Romania, dar nici jucatorii nu au actionat cum trebuie. Au fost instigati tarziu la “revolta” in loc sa aibe un plan comun de bataie si de negocieri cu Siman. S-au unit in al 12-lea ceas si au un lider cam… nici nu-mi vine sa scriu un adjectiv aici.

In concluzie, multi nu parasi la greu clubul Sportul Studentesc !!! Si asa suntem putini suporteri, ONG-ul infiintat de noi (ASSSB) nu mai are niciun rol practic, dar asta nu inseamna ca acum trebuie sa dam cu piciorul la tot ceea ce a fost frumos in trecut. Daca vom apuca sa mai traim vremuri bune, merita sa traim cu aceasta speranta!

Eu oricum nu voi fi “curva” si nu voi incepe sa tin cu alt club de fotbal din Romania de acum incolo, orice s-ar intampla.

dragos
    Member

@multi wrote:

Marturisesc ca si eu am fost invins. M-am saturat sa vad bucurii de nestavilit legate de infrangerile lui Siman fara punerea in balanta a faptului ca Sportul e pe moarte. E vremea lui Dragos, vremea bucuriei cu hohote ca Sportul scapa de Siman. Iertati-ma, dar nu ma pot bucura!
    In consecinta va parasesc, cu regretul ca am ramas aici prea mult. Nu mai e locul meu aici. Fiecare ranjet la adresa lui Vasile am inceput sa-l simt la adresa mea. Si n-are rost sa simt asa.
    Va urez bucurii si mai mari la eliberarea de sub jugul URSS a tuturor fotbalistilor romani luati prizonieri!

Sunt prea multe exemple de cluburi desfiintate ca sa mai sper ca ne vom reintalni ca suporteri ai Sportului. Dar poate un miracol…
    Cand un miracol o sa faca sa apara din alta parte banii care sa scape Sportul o sa imi cer, public, iertare de la toti cei care l-au dorit alungat pe Siman. Si o sa ma imbat o saptamana. Intre noi fie vorba, tare mi-e teama ca o sa cam beau apa chioara o buna bucata de vreme…

Intrucat afinitatile mele cu Sportul Studentesc nu au inceput nici cu Dragos, nici cu Siman, nici cu acest forum (caruia ii multumesc de gazduire, EXceptional omul care a facut posibil acest loc de intalnire!) raman cu sufletul alaturi de club pana la o moarte! A mea sau a lui. Mi-as dori sa fie a mea. Mai incolo, ca mai am treaba de facut, dar n-as vrea sa traiesc momentul in care se va pune lacatul pe Sportul. Si toata lumea va fi eliberata.

Amice, cred, ca iti place sa faci pe victima.
    ai o problema obsesiva cu mine sau care-i treaba de tot ma cauti la calti ??
    iti recomand sa-ti vezi de treaba ta ……..in fond, este un forum liber pt oricine, fie ca este pro Vasilei, fie contra.
    waw, nici n-am stiu cati sustinatori are Vasilei pe-aci….
    imi pare rau, ca deranjez pe unii, ca nu sunt pro V., insa, fiecare are dreptul la opinia lui si asa cum eu o respect pe a alora, fara a-i combate, te-as ruga sa o respecti si tu pe-a mea.
    daca poti face acest lucru, iti multumesc, daca nu, iti urez sanatate.

2 completari:
    1. managementul defectuos a lu’ Vasilei a adus clubul in halul in care se afla.
    2. eu sunt alaturi de acesti jucatori buni sau rai, valorosi sau nu si imi scot palaria in fata lor, intrucat atat cat au putut
    si-au facut datoria ANI BUNI in conditii greu de imaginat…..daca nu izbucnea aceasta revolta, noi nici n-am fi aflat despre halul de conditii suportate de ei.
    Sper sa-si gaseasca fiecare dintre ei echipa si sa-si vada de banii lor.

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Eu oricum nu voi fi “curva” si nu voi incepe sa tin cu alt club de fotbal din Romania de acum incolo, orice s-ar intampla.

Zibling, stii cum e… chiar si nevasta se mai schimba… insa daca tii cu adevarat cu o echipa, asta niciodata… Depinde la fiecare cum ii bate inima!

dragos
    Member

cica Vasilei a anuntat ca, daca jucatorii ramasi isi retrag memoriile, el plateste salariile la zi . :p

Radu Dobrin
    Member

@dragos wrote:

cica Vasilei a anuntat ca, daca jucatorii ramasi isi retrag memoriile, el plateste salariile la zi . :p

asta ar fi o prostie, dupa parerea mea. I-am vazut pe copiii astia de 15 ani cu Chindia, si zau daca nu m-au suprins in mod placut (evident, in raport cu asteptarile … ). Cu 25 de puncte nu cred ca retrogradam. Eu zic sa mearga cu copiii in continuare si sa il tina in tribuna pe manelist & Co… (bieninteles, daca isi platesc biletul :D)

cameliu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

Cu 25 de puncte nu cred ca retrogradam. Eu zic sa mearga cu copiii in continuare si sa il tina in tribuna pe manelist & Co… (bieninteles, daca isi platesc biletul :D)

Sincer cred ca ne mai trebuie 4 puncte sa nu tremuram… si-s greu de obtinut.
    Cat despre dream team ce si-au batut joc de promovare si in primul rand de noi, le doresc multa libertate si un viitor luminos la cucuietii din vale (unii reusesc poate totusi la cel din deal…)!

dragos
    Member

am glumit….era 1 Aprilie ;)

ngm
    Member

LISTA CU JUCATORII SPORTULUI LA ORA ACTUALA

Vilorii Gincu Romania
    – Portar Eduard Ispas Romania
    34 Portar Octavian Ormenisan Romania
    34 Portar Octavian Vîlceanu Romania
    Fundasi
    – Fundas Daniel Ion Romania
    – Fundas Bigosu Romania
    2 Fundas Marian Beta Romania
    2 Fundas Adrian Simerea Romania
    3 Fundas Codrut Cioranu Romania
    3 Fundas Ionut Dobrin Romania
    4 Fundas Constantin Ciobanu Romania
    5 Fundas Daniel Lung Romania
    13 Fundas Sebastian Ghinga Romania
    17 Fundas Ionut Serban Romania
    24 Fundas Razvan Patriche Romania
    24 Fundas Marian Leafu Romania
    25 Fundas Bogdan Stefanescu Romania
    Mijlocasi
    – Mijlocas Daniel Kassai Romania
    – Mijlocas Bogdan Plesa Romania
    – Mijlocas Alexandru Vaduva Romania
    – Mijlocas Dumitrescu Romania
    – Mijlocas Ionut Banita Romania
    – Mijlocas Ionut Radu Romania
    – Mijlocas Alecsandru Margarit Romania
    – Mijlocas Valentin Pandelescu Romania
    5 Mijlocas Deian Nicolici Romania
    9 Mijlocas Andrei Stanici Romania
    10 Mijlocas Viorel Ferfelea Romania
    11 Mijlocas Valentin Lazar Romania
    13 Mijlocas Iulian Vlad Romania
    16 Mijlocas Andrei Lungu Romania
    18 Mijlocas Razvan Popa Romania
    19 Mijlocas Bogdan Barbu Romania
    20 Mijlocas Alex Corneliu Milea Romania
    Atacanti
    – Atacant Ovidiu Andrei Romania
    – Atacant Paul Paturca Romania
    – Atacant Vladimir Alexandrescu Romania
    7 Atacant Constantin Alin Nistor Romania
    11 Atacant Dan Chirita Romania
    15 Atacant George Mares Romania
    15 Atacant Eduard Corlan Romania
    25 Atacant Leonard Dobre Romania
    Jucatori transferati ce nu mai evolueaza in Liga 2 Seria 1
    – Fundas Răzvan Farmache Romania
    – Mijlocas Daniel Novac Romania
    – Mijlocas Alexandru Mărgărit Romania
    – Atacant Costin Curelea

07Ex
    Keymaster

ngm, ti-am mutat mesajul pe subiectul de discutii. Nu are nici o legatura cu meciul nostru cu Unirea.

am citit la digi ca razvan popa a semnat cu inter milano pe 250 de mii de euro…or intra banuti si la jucatori ?

dragos
    Member

dupa Tibi S. care a fost doar pe hartie antrenor cateva zile, iaca I.Voicu dezerteaza si el X(
    asadar, ramane unica solutie: Vasilei : antrenor – patron…… :p

C C UK
    Member

Gabi ai uitat sa il pui pe prietenul tau vasile siman, ca antrenor in caPU LA lista =)) ,si daca te intalnesti cu cu vasile spunei ca vin ca portar ,fac transferul din anglia imediat :D

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 206 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.