Discutii referitoare la sezonul 2013 – 2014

Home Forums Archive Sezon 2013-2014 Season Discutii referitoare la sezonul 2013 – 2014

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 159 total)
  • Author
    webmaster
    Keymaster

Sezonul 2012-2013 s-a incheiat iar echipa a reusit sa se salveze de la o retrogradare in liga a III-a in penultima etapa a campionatului. Am deschis acest subiect pentru a incepe deja discutiile referitoare la sezonul urmator.

dragos
    Member

Andronache – ne-a lasat (previzibil, zic eu si ar fi trebuit sa faca demult acest pas);
    Sportul 2 s-ar putea sa fie aspru sanctionata in campionat……Sportul 1 ce face ??

CIPIKA
    Member

Sa mai existe pt noi acest sezon???Jucatorii nu mai avem, antrenor nu mai avem,stadion unde sa jucam nu mai avem(nu cred ca de la plecarea nasului ne mai da voie Rapidul sa jucam pe stadionul lor)…doar ceva suporteri au mai ramas…eu nu vad prea bine lucrurile :((

Tavi
    Member

Lasati jelitul ca n-a murit nimeni … inca! :ymdevil:
    Ce sunteti voi suporteri sau bocitoare!? 8-}
    Priviti optimist, avem forum! :D

dragos
    Member

atata timp cat Vasilei exista, cu siguranta va gasi el o echipa de copii……care sa fie bonificati cu kinder suprise si Maxi King + apa minerala :D

Tavi
    Member

Ete da! Apa minetala! Da’ ce simanu e biserica sau casa de binefacere? Sa vina cu ea d’acasa si cu servetele umede ca n-au dusuri .. :ymsick:

sircos
    Member

deci sezonul acesta cu cine votam ?

dragos
    Member

@sircos wrote:

deci sezonul acesta cu cine votam ?

cred, ca putem forma o echipa old-boys cu tine, cu Tavi, cu mine si cine-o mai dori….pro bono ;)

dragos
    Member

sa vezi ce meciuri vor fi intre Sportul si Rapid in liga B.
    evident, ca Rapid va promova cu un avans considerabil fata de locul secund….
    oricum, mare nedreptate i s-a facut Rapidului X(
    Mitica si Nasu’ ar trebui sa plece fara nicio notificare prealabila…….

Ultras
    Member

Si ma rog de ce i s-a facut o nedreptate? Ca n-a fost lasata sa joace fara licenta in Liga 1? Cat priveste avansul… intr-adevar s-ar putea sa termine prima, inainte de termen cu vreo trei-patru luni :ymdevil:

Tavi
    Member

Lui Rapid acum i s-a facut dreptate. Purgatoriul Ligii secunde n-o sa le faca rau ba mai mult sper sa-i intareasca. La noi e in schimb prapad …

dragos
    Member

nedreptatea provine din faptul ca, liga i-a lasat sa joace baraj, desi, stiau ca, verdictul TAS poate fi negativ…..ca la noi, la nimeni….asa liga/federatie, asa regulamente :))
    trist si penibil….

07Ex
    Keymaster

Vad ca actualul campionat nici n-a inceput si iar incep sa se retraga echipele. Din seria I CS Otopeni s-a retras iar in locul lor au intrat Chindia Targoviste.

Articulul pe tema asta este scris de Ovidiu si poate fi citit aici.

Dragos Chiva
    Member

Domnule 07Ex, vă mulţumesc foarte mult pentru articolul pe care l-aţi postat referitor la echipele spre care s-au îndreptat studenţii în pauza competiţională.Eu personal simţeam nevoia de astfel de ştiri fiindcă -mă credeţi sau nu- mie nu-mi vine încă să cred ce s-a întâmplat cu Sportul în retur şi am rămas foarte ataşat de nişte oameni care…s-au împrăştiat care încotro.Vă rog să îmi permiteţi să aduc o corectură şi o adăugire listei pe care ne-aţi prezentat-o: Daniel Lung face parte dintre noile achiziţii ale lui U Cluj iar Ionuţ Târnăcop a fost în week-end marcatorul prin care tot U Cluj a obţinut un punct în faţa Ceahlăului în etapa trecută.Cu respect,
    Dragoş

Ultras
    Member

Corectura nu inseamna inducere in eroare :ymdevil: Daniel Lung e la Rapid și a jucat in cele două meciuri de campionat (la golul Viitorului a fost cam jalon). Andrei Lungu a ajuns la Universitatea Cluj. Ionuț Târnăcop a plecat de ceva timp, nu a făcut parte din lotul celor 15 greviști de care e vorba strict in articol. Ionuț a făcut un sezon foarte bun și anul trecut la FC Bihor. Ca el sunt mulți plecați înainte de începutul acestui an…

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 159 total)
  • The forum ‘Sezon 2013-2014 Season’ is closed to new topics and replies.