Discutii referitoare la sezonul 2013 – 2014

Home Forums Archive Sezon 2013-2014 Season Discutii referitoare la sezonul 2013 – 2014

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 159 total)
  • Author
    Zibling
    Member

@07Ex wrote:

Vad ca actualul campionat nici n-a inceput si iar incep sa se retraga echipele. Din seria I CS Otopeni s-a retras iar in locul lor au intrat Chindia Targoviste.

Articulul pe tema asta este scris de Ovidiu si poate fi citit aici.

Articolul este scris de Ovidiu sau de Florin ? O:-)

ssportul
    Member

cred ca nu o sa mai inscrie echipa.cine sa joace???copii???sa faca 2 puncte si golaveraj 2-123???:):):).sa terminat cu sportul.cum se va termina cu multe echipe,deastfel.apar echipe pt un an ,doi se baga banii in buzunar si apoi desfiintare.parerea mea.hai sportullllllllllllllll
    :ymhug: :ymhug: :ymhug:

07Ex
    Keymaster

@Dragos Chiva wrote:

Domnule 07Ex, vă mulţumesc foarte mult pentru articolul pe care l-aţi postat referitor la echipele spre care s-au îndreptat studenţii în pauza competiţională.Eu personal simţeam nevoia de astfel de ştiri fiindcă -mă credeţi sau nu- mie nu-mi vine încă să cred ce s-a întâmplat cu Sportul în retur şi am rămas foarte ataşat de nişte oameni care…s-au împrăştiat care încotro.Vă rog să îmi permiteţi să aduc o corectură şi o adăugire listei pe care ne-aţi prezentat-o: Daniel Lung face parte dintre noile achiziţii ale lui U Cluj iar Ionuţ Târnăcop a fost în week-end marcatorul prin care tot U Cluj a obţinut un punct în faţa Ceahlăului în etapa trecută.Cu respect,
    Dragoş

Eu unul nu am fost cel care a scris articulul, ci Florin. Eu numai l-am copiat si l-am pus aici pe forum ca sa-l poata citi toata lumea. Problema a fost insa ca l-am postat aiurea pe subiectul de stiri de anul trecut. Am corectat insa gresala.

In alta ordine de idei, daca ma uit la ultimul articol publicat de Florin, cel referitor la baza Tiriac … stau sa ma gandesc ca echipa s-ar putea chiar sa joace anul asta in liga a II-a. Eu unul am crezut ca Siman pana la urma va retrage echipa dar vad ca s-ar putea totusi sa jucam sezonul asta.

Dragos Chiva
    Member

Corectura nu inseamna inducere in eroare :ymdevil: Daniel Lung e la Rapid și a jucat in cele două meciuri de campionat (la golul Viitorului a fost cam jalon). Andrei Lungu a ajuns la Universitatea Cluj. Ionuț Târnăcop a plecat de ceva timp, nu a făcut parte din lotul celor 15 greviști de care e vorba strict in articol. Ionuț a făcut un sezon foarte bun și anul trecut la FC Bihor. Ca el sunt mulți plecați înainte de începutul acestui an…

Domnule Ultras, întotdeauna am apreciat emoticoanele dumneavoastră.Unele care se potriveau cu textul, altele în exces.Nu am încercat să induc în eroare pe nimeni.Ştirea la care m-am referit se găseşte pe site-ul GSP şi o puteţi citi şi dumneavoastră accesând link-ul următor:

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/u-cluj-a-perfectat-trei-transferuri-surpriza-pe-cine-mai-vrea-ganea-la-echipa-405144.html

După cum vedeţi aţi irosit un emoticon şi i-aţi indus şi pe alţi cititori …în eroare.

Ultras
    Member

Dragă Dragoș,
    Pleci de la ipoteza că ce scrie GSP e literă de lege și adevărul absolut. Informația respectivă este luată de pe site-ul oficial al clujenilor, care l-a botezat pe mijlocașul Lungu, Daniel fiind prenumele fundașului Lung. GSP dacă i-ar avea în fața pe Lungu și Lung nu ar putea spune decât la plesneală care e Andrei și care e Daniel.
    Uite aici un articol din Ziua de Cluj care elucidează confuzia.
    Deci nu am irosit nimic și am scos cititorii din eroarea indusă de site-ul Universității și de GSP.
    Sper că acum este suficient de clar că mijlocașul Andrei Lungu este la Universitatea Cluj și fundașul Daniel Lung e la Rapid și a jucat cu numărul 15 în primele două etape ale Ligii 1.
    Știrile mele se nasc mai greu deoarece mă screm un pic mai mult cu documentarea decât o fac alții… În ultimul timp, îți aduc aminte că eu am avut dreptate cu neprogramarea Sportului și cu barajul Rapid – Concordia, pentru a da doar două subiecte, în timp ce restul presei aplauda din picioare și dădea din mâini. Ceea ce e foarte grav, pentru că formează gândirea oamenilor în disprețul bunului simț.

Dragos Chiva
    Member

Dragă Dragoș,
    Pleci de la ipoteza că ce scrie GSP e literă de lege și adevărul absolut. Informația respectivă este luată de pe site-ul oficial al clujenilor, care l-a botezat pe mijlocașul Lungu, Daniel fiind prenumele fundașului Lung. GSP dacă i-ar avea în fața pe Lungu și Lung nu ar putea spune decât la plesneală care e Andrei și care e Daniel.
    Uite aici un articol din Ziua de Cluj care elucidează confuzia.
    Deci nu am irosit nimic și am scos cititorii din eroarea indusă de site-ul Universității și de GSP.
    Sper că acum este suficient de clar că mijlocașul Andrei Lungu este la Universitatea Cluj și fundașul Daniel Lung e la Rapid și a jucat cu numărul 15 în primele două etape ale Ligii 1.
    Știrile mele se nasc mai greu deoarece mă screm un pic mai mult cu documentarea decât o fac alții… În ultimul timp, îți aduc aminte că eu am avut dreptate cu neprogramarea Sportului și cu barajul Rapid – Concordia, pentru a da doar două subiecte, în timp ce restul presei aplauda din picioare și dădea din mâini. Ceea ce e foarte grav, pentru că formează gândirea oamenilor în disprețul bunului simț.

Acum este clar, aveţi dreptate.Nu înţeleg cum poate fi confundat numele Daniel cu numele Andrei dar să dăm crezare ştirilor din presa locală clujeană.

Zibling
    Member

Daniel Lung cu Andrei Lungu au fost atat de des incurcati sau confundati, incat cred ca si eu radeau cand vedeau ca presa persista in erori. Deh, e o forma de respect. Dar, cum la noi presa nu prea respecta subiectii (am scris bine, in loc de subiectele) in goana dupa rating, asta este starea actuala. :ymsick:

Exista subiecte mai “aprinse” decat cazul Sportul Studentesc in fotbalul autohton actual (Steaua, Rapid, cele 2 universitati din Banie etc.) ca altfel iar punea presa ochii pe Siman si pe clubul sau “evazionist”.

razvanR
    Member

Mi se pare fabulos ca localitatea Chiajna are doua echipe in Liga 1: Viitorul si Concordia! Ce n-a vazut Parisul!

07Ex
    Keymaster

@razvanR wrote:

Mi se pare fabulos ca localitatea Chiajna are doua echipe in Liga 1: Viitorul si Concordia! Ce n-a vazut Parisul!

Pai au 2 echipe deoarece echipele respective au fonduri de Liga 1 iar Chiajna are baza sportiva de Liga 1. Nu vezi ca mai toate echipele de traditie se scalda in mediocritate? Si atunci comune alde Chiajna, unde apar investitori peste noapte isi construiesc baze sportive si atrag echipele acolo.

dragos
    Member

daca pana si copii si-au depus memorii………..iar samavolnicul isi vede de nesimtirea lui clasica….hhhuuuooo

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-b/copiii-sportului-ramin-blocati-avocatul-clubului-a-obtinut-o-noua-aminare-la-termenul-de-azi-405480.html

În jur de 90 de copii născuţi între 1998 şi 2000 încearcă, de la finalul campionatului trecut, să se despartă de Sportul Studenţesc: azi a avut loc un nou termen la AMFB, însă, în ciuda protestelor părinţilor, avocatul clubului a reuşit să obţină o nouă amînare.

Aproximativ 60 de părinţi ai puştilor de la Sportul Studenţesc, unii însoţiţi chiar de copii, au venit la ceea ce credeau că va fi termenul final în judecata cu clubul de care încă aparţin. Aceştia sînt nemulţumiţi de condiţiile oferite de Sportul. “Plătim singuri totul, nu ni se asigură nimic, e şi normal că nu mai putem rămîne”, afirmă taţii băieţilor.

Deşi memoriile au fost acceptate încă din luna iunie, judecata a fost tărăgănată mai bine de o lună, după ce clubul Sportul a menţionat că nu a primit actele de la AMFB. Astfel, recursul a fost făcut abia la mijlocul lunii iulie.

Şiman a lipsit
    Deşi a fost prezent la discuţiile cu părinţii în ultimele trei săptămîni, Vasile Şiman, patronul Sportului, a lipsit la termenul de azi, fiind reprezentat de avocatul Bogdan Lucan.

Cei trei membri din completul care urma să judece cazul, Dorinel Dumitru, Costel Băntescu şi Daniel Simţion i-au asigurat pe părinţi că azi va fi ultimul termen, iar decizia va rămîne în pronunţare. Nu s-a întîmplat, însă, aşa.

Avocatul l-a recuzat pe preşedintele Dorinel Dumitru, lucru neluat în calcul de complet. Astfel, judecata a fost amînată cu încă o săptămînă, urmînd ca un nou termen să aibă loc vinerea viitoare, pe 16 august.

PS: cine stinge lumina la club ?

dragos
    Member

asadar, avem tintarul turului, avem combatanti, dar noi avem echipa ?? de copii mici sau de old-boys ???

dragos
    Member

Echipa de ligă secundă Unirea Slobozia a cîştigat duminică, 28 iulie, scor 6-2, amicalul disputat la Tîrlungeni cu Sportul Studenţesc

se pare ca, iar jucam in aceeasi formula: 4-3-3 – da-ne goluri cate vrei !!!! :D ;)

Tavi
    Member

@dragos wrote:

Echipa de ligă secundă Unirea Slobozia a cîştigat duminică, 28 iulie, scor 6-2, amicalul disputat la Tîrlungeni cu Sportul Studenţesc

se pare ca, iar jucam in aceeasi formula: 4-3-3 – da-ne goluri cate vrei !!!! :D ;)

Echipele? .. mai ales a noastra …

sircos
    Member

@dragos wrote:

asadar, avem tintarul turului, avem combatanti,

deci pe 7 septembrie incepe balul :)
    http://www.frfotbal.ro/index.php?competition_id=12
    Sep 7, 2013 17:00 ACS Rapid CFR Suceava (SV) – SC FC Sportul Studenţesc SA (B)

dragos
    Member

de-acum se joaca la orele 17.00 ???

Liga a 2-a – Meciurile Etapei 1
    Sep 7, 2013 17:00 SC CF Brăila SA (BR) – FC Unirea 04 Slobozia (IL)
    Sep 7, 2013 17:00 SC Bacau (BC) – CS FC Clinceni (IF)
    Sep 7, 2013 17:00 CS Unirea Tărlungeni (BV) – CS Municipal Studentesc Iaşi (IS)
    Sep 7, 2013 17:00 FC Gloria Buzău (BZ) – CS FC Farul Constanţa (CT)
    Sep 7, 2013 17:00 ACS Berceni (IF) – SC FC RAPID SA Bucureşti
    Sep 7, 2013 17:00 FCM Dunarea Galaţi (GL) – Loc vacant
    Sep 7, 2013 17:00 ACS Rapid CFR Suceava (SV) – SC FC Sportul Studenţesc SA (B)

ce tare: Dunarea Galati vs loc vacant =)) :))

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 159 total)
  • The forum ‘Sezon 2013-2014 Season’ is closed to new topics and replies.