Discutii referitoare la sezonul 2013 – 2014

Home Forums Archive Sezon 2013-2014 Season Discutii referitoare la sezonul 2013 – 2014

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 159 total)
  • Author
    razvanR
    Member

Referitor la discutiile despre o posibila fuziune dintre Sportul Studentesc si Dinamo II lucrurile pot fi rezolvate foarte simplu printr-un simplu acord intre cele 2 grupari in urma caruia toti ar avea numai de castigat. Nu trebuie facuta o fuziune propriu-zisa pentru ca ar dura luni de zile si ar fi totul foarte complicat juridic si fiscal.

Sportul Studentesc ar putea sa foloseasca o perioada Stadionul Dinamo si sa legitimeze anumiti jucatori de la Dinamo iar ros-albii ar avea prima optiune la transferul jucatorilor nostri pe parcursul acestei colaborari.

In acest moment varianta asta este perfect realizabila si este benefica pentru ambele echipe.

ramos
    Member

Veste rea….

7 ACS Rapid CFR Suceava (SV) – SC FC Sportul Studenţesc SA (B)
    nu se disputa

Data: 2013-09-07 Ora: 11:00

http://www.frf-cca.ro/delegari/1/12/0

ngm
    Member

CRED CA TOTUL E CLAR !

IL ASTEPTAM PE DRAGOS SA PREIA CLUBUL.

07Ex
    Keymaster

Pai daca meciul nu este programat ce se va intampla cu echipa? Ne va retrograda FRF-ul?

dragos
    Member

@ngm wrote:

CRED CA TOTUL E CLAR !

IL ASTEPTAM PE DRAGOS SA PREIA CLUBUL.

Gabi, esti rautacios.
    nu te-ai schimbat deloc. pacat.
    tu esti unul dintre sustinatorii lui Siman si ar trebui sa te implici mai mult….

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Pai daca meciul nu este programat ce se va intampla cu echipa? Ne va retrograda FRF-ul?

pai, in Cupa nu ne-am prezentat, in campionat nu….Siman n-are bani nici sa achite baremul……
    ce putem spera ?? liga a-3a ne asteapta.

a propos, de fuziune, nu-l vad pe Negoita aliindu-se cu Vasile……Negoita este destoinic, are bani, are business-uri mari, nu vad de ce ar accepta looseri ??!!!
    sa fim seriosi. oamenii destepti si cu bani cauta oameni pe masura ;)
    Siman mai mult cauta un “investitor” decat o fuziune…..nu stiu cati copii au mai ramas la Sportul, insa, este clar ca, nimeni nu-si mai doreste sa ramana !!

razvanR
    Member

cred ca am putea juca sambata cu Dunarea Galati iar lucrurile vor intra intr-o oarecare normalitate!

07Ex
    Keymaster

@razvanR wrote:

cred ca am putea juca sambata cu Dunarea Galati iar lucrurile vor intra intr-o oarecare normalitate!

De unde si pana unde Razvane? Eu nu vad cum am putea juca cu Dunarea etapa viitoare (cu ce jucatori?), iar de normalitate, nici nu cred ca se pune problema.

cameliu
    Member

@07Ex wrote:

@razvanR wrote:

De unde si pana unde Razvane? Eu nu vad cum am putea juca cu Dunarea etapa viitoare (cu ce jucatori?), iar de normalitate, nici nu cred ca se pune problema.

Eu cred ca se poate arhiva deja topicul asta ca s-a cam terminat sezonul.
    Se poate deschide insa un altul despre istoria echipei noastre…
    Asta a fost, sfarsitul a fost deja de un an, foarte previzibil…

Zibling
    Member

R.I.P. Sportul Studentesc !

@RazvanR
    : Eu ti-am spus acum vreo 9 ani ca nu apucam sa sarbatorim vreodata centenarul clubului “studentilor” :((

@Siman: Mersi pt cadoul facut inainte de plecarea in vacanta. Esti un dulce! Iti urez sa-ti moara afacerile proprii, asa cum a murit si Sportul Studentesc. Daca nu stii sa te tii de promisiuni, nu le mai face! Da, stiu… e vorba de promisiuni facute secolul trecut. Unii, insa, n-au uitat! :ymsick:

bogdan65
    Member

Chiar nu poate nimeni sa cumpere ce a mai ramas din club? Chiar daca incepem ca Poli Timisoara din divizia a V a !

razvanR
    Member

Referitor la preluarea clubului trebuie mai intai sa vedem daca vom fi programati sambata si ce decizie va lua FRF in cazul unei eventuale neprogramari.

Clubul, in orice caz, poate fi preluat doar de la actualii actionari.

cameliu
    Member

@razvanR wrote:

Referitor la preluarea clubului trebuie mai intai sa vedem daca vom fi programati sambata

Pai nu prea mai avem ce sa vedem:
    4 Loc vacant – ACS Berceni (IF)
    nu se disputa
    Data: 2013-09-14 Ora: 11:00

Liga a 2-a, Seria 1
    Stadion:

5 SC FC Sportul Studenţesc SA (B) – FCM Dunarea Galaţi (GL)
    nu se disputa
    Data: 2013-09-14 Ora: 11:00

Liga a 2-a, Seria 1
    Stadion:

dragos
    Member

“In aceasta seara, maine seara si nu stiu daca si simbata seara…dar cert este ca 2 seri la rand, voi avea cate un subiect cu sportul in jurnalul de sport al TVR de la 19:45…in aceasta seara va fi un mini istoric…cu amintiri frumoase…cu acel sportu dinamo 5 6 relatat chiar de Tavi Chihaia si de Viorel Ferfelea….a doua seara va fi realitatea actuala…cu vorbe de la Ferfelea si Emilian Hulubei…sper sa va uitati si sa va placa”

Felicitari pt initiativa Mimi !!

poate in acest fel oamenii de fotbal potenti si seriosi vor face ceva…..repet, cred, in renasterea Sportului dar fara samavolnicu’……

multumesc…sper sa fie urmarite stirile astea 2 in aceste doua zile..sper sa aibe un oarecare impact cu toate ca mi-e greu sa cred….macar voi sa le urmariti si imi ziceti cum vi s-au parut

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 159 total)
  • The forum ‘Sezon 2013-2014 Season’ is closed to new topics and replies.