Discutii referitoare la sezonul 2013 – 2014

Home Forums Archive Sezon 2013-2014 Season Discutii referitoare la sezonul 2013 – 2014

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 159 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

@Constantin Secareanu wrote:

multumesc…sper sa fie urmarite stirile astea 2 in aceste doua zile..sper sa aibe un oarecare impact cu toate ca mi-e greu sa cred….macar voi sa le urmariti si imi ziceti cum vi s-au parut

Oare se vor putea inregistra aceste stiri ca sa le vedem si noi cei din afara?

razvanR
    Member

Am programat receiverul sa le inregistreze dar este destul de complicat sa le salvez mai intai pe computer si apoi pe Internet. Suna foarte interesant iar luni ma voi uita si eu la inregistrari!

sorin
    Member

EXCLUSIV Gălăţenii au primit fax de confirmare că meciul cu Sportul nu se joacă! ”Studenţii”, ca şi excluşi

În urmă cu puţin timp, pe adresa clubului Dunărea Galaţi a venit un fax din partea FRF prin care se anunţa că meciul cu Sportul rămâne neprogramat, aşa cum fusese anunţat în prealabil pe siteul Comisiei Centrale a Arbitrilor. Gruparea patronată de Vasile Şiman a avut termen până astăzi la ora 12 pentru a-şi achita datoriile restante în ceea ce priveşte baremurile de arbitraj, însă acest lucru nu s-a întâmplat şi Sportul a rămas în neprogramare.

Regulamentar, fiind a doua neprogramare, echipa bucureşteană ar urma să fie exclusă din campionat. O decizie oficială în acest sens va fi luată la următoarea şedinţă a Comisiei de Disciplină a forului federal.

“Am primit fax de la federaţie prin care ni s-a confirmat că meciul nu se joacă. Sportul a avut termen până azi la 12 să facă dovada plăţilor, dar acest lucru nu s-a întâmplat. În ceea ce priveşte excluderea echipei din campionat, fiind vorba de a doua neprogramare, decizia o poate doar Comisia de Disciplină, cel mai probabil săptămâna viitoare” a comentat Auraş Braşoveanu, conducător al clubului gălăţean, dar şi membru în Comitetul Executiv, din partea cluburilor de Liga a II-a.

Vă reamintim că echipa Sportul a fost neprogramată atât în Cupă cu Baloteşti, cât şi în campionat, cu Rapid Suceava şi acum cu Dunărea.

Articol scris de Mihai ANDRIEŞ

sorin
    Member

EXCLUSIV: Dacian Varga este liber de contract! “Am scăpat din sclavie!”

În urmă cu puţin timp, Dacian Varga a primit cea mai frumoasă veste posibilă pentru cariera sa. El a primit decizia definitivă de la Federaţie conform căreia este jucător liber de contract. În plus, fostul jucător al Sportului mai are de primit şi o sumă de bani, undeva peste 10.000 de euro.

“Sunt fericit, am scăpat din sclavie! Sunt jucător liber şi am de luat şi bani, nu ştiu încă exact ce sumă, dar sunt fericit. Acum am primit decizia de la Federaţie. Era şi timpul să iasă soarele şi pe strada mea. Nu mai pot de bucurie, pot să mă duc să joc fotbal din nou. Am scăpat din sclavie!” a declarat Dacian Varga în exclusivitate pentru Liga2.ro

Vom reveni cu amănunte

Articol scris de Mihai ANDRIEŞ

care vrea sa vada subiectul meu de ieri….il puteti accesa la linkul urmator si se poate deschide cu quick time player…

http://www.filesharing.md/download.php?id=89a92e4905a501bcdbac51872eb9a7e6

am rugamintea sa nu il urcati pe youtube sau alte canale de genul…ca nu prea am voie sa scot subiectele din tvr ca sa zic asa…l-am luat doar ca sa il vada fiecare dintre voi…cine vrea, desigur :)

cameliu
    Member

care vrea sa vada subiectul meu de ieri….il puteti accesa la linkul urmator si se poate deschide cu quick time player…

am rugamintea sa nu il urcati pe youtube sau alte canale de genul…ca nu prea am voie sa scot subiectele din tvr ca sa zic asa…l-am luat doar ca sa il vada fiecare dintre voi…cine vrea, desigur :)

Mersi!
    Cam scurt pentru istoria noastra… insa cu istoria am ramas…

@cameliu wrote:

Mersi!
    Cam scurt pentru istoria noastra… insa cu istoria am ramas…

scurt…dar in jurnal avem subiecte de 30-40-50 de secunde…doar ce e mai interesant si vreo stire importanta are peste 1 minut..al meu a avut 1 minut 20…ceea ce e f mult :)
    subiectul de aseara l-ati vazut ? o sa va pun dupa ora 5 link cu el…si va fi si diseara un subiect…ora 19 45, tvr…subiect despre lacomia domnului siman

cameliu
    Member

subiectul de aseara l-ati vazut ? o sa va pun dupa ora 5 link cu el…si va fi si diseara un subiect…ora 19 45, tvr…subiect despre lacomia domnului siman

L-am vazut si o sa ma uit si diseara.

dragos
    Member

Mimi faci lucrurile deosebite, tinere !! Felicitari !!!
    Sper sa existe un feedback pozitiv in timp….

despre subiectul din aceasta seara : despre lacomia samavolnicului “patron”, cred, se pot spune extrem de multe lucruri…sau dimpotriva, putine – pe masura “realizarilor” lui la Sportul….

in final, ar trebui mentionat ca samavolnicul si-a castigat locul de onoare in categoria “mazete”.

din pacate…astazi, din lipsa de spatiu, subiectul cu Sportul nu cred ca va mai intra…el va intra maine la aceeasi ora, 19:45

astazi, la tvr 1 in jurnalul sportiv de la 19 45 va fi episodul ” siman si banii ” :)

razvanR
    Member

este posibil sa obtinem din arhiva TVR meciuri si rezumate ale echipei noaste din anii ’70 si ’80 sau chiar mai vechi?

pana ne revenim, la anul, sper, s-ar putea face o emisiune la REplay de exemplu in integralitate despre Sportul Studentesc?

replay, din pacate, nu mai face parte din grila de programe a TVR…dupa 6 ani, emisiunea nu va mai fi.. :(

dragos
    Member

@razvanR wrote:

este posibil sa obtinem din arhiva TVR meciuri si rezumate ale echipei noaste din anii ’70 si ’80 sau chiar mai vechi?

pana ne revenim, la anul, sper, s-ar putea face o emisiune la REplay de exemplu in integralitate despre Sportul Studentesc?

din pacate, emisiunea Replay a fost scoasa din grila TVR, desi, era cea mai buna si complexa emisiune de RETRO fotbal.
    Mare pacat.

PS: Mimi, daca poti face o arhiva personala (pe dvd) cu meciurile integrale sau doar cu rezumatele meciurilor, ar fi extraordinar.
    doar acest lucru (istoria) ne-a mai ramas…..sa privim in urma cu mandrie….caci viitor n-avem X(

o sa incerc..dar este f mult de munca pt asta..si nu prea este timp..o sa incerc…o sa pun maine pe transfer si cele doua subiecte ca sa le puteti descarca

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 159 total)
  • The forum ‘Sezon 2013-2014 Season’ is closed to new topics and replies.