Discutii referitoare la sezonul 2013 – 2014

Home Forums Archive Sezon 2013-2014 Season Discutii referitoare la sezonul 2013 – 2014

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 159 total)
  • Author
    Tavi
    Member

Se reia un cacat! Nu se mai reia nimic in formula cu siman!
    Asta a fost!

dragos
    Member

Terminatorul si-a batut joc de tot, dar absolut tot….de la portarul parcarii auto pana la cel (cu porumbeii) care schimba tabela !!!
    RUSINE SA-I FIE !!!
    ce-i mai trist este faptul, ca si-a batut joc de ISTORIA CLUBULUI !!

ps: antipatic mi-a fost de cand a preluat acest club….

dragos
    Member

nu inteleg tevatura de la finele sezonului trecut pt mentinerea in liga secunda (vezi meciul contra sucevei) in conditiile in care el stia ca nu mai este capabil si nici nu-si mai doreste sa sustina echipa in urmatorul sezon !!
    ramane o singura concluzie: prostia si fudulia il caracterizeaza din plin……
    pacat ca prostia nu doare :)) =))

C C UK
    Member

@C C UK wrote:

Oameni buni haide-ti sa facem si noi ceva pentru CLUBUL NOASTRU DE SUFLET ,hai sa ne aratam atasamentul fata de culorile acestui club,daca am “murit” sau daca o sa “murim” ca echipa hai sa o facem cu capul sus.

Eu personal am sa incep o campanie online in special pe Facebook si Twitter: SALVATI SPORTUL STUDENTESC!
    In care am sa strang suporteri,simpatizanti cat si fosti jucatori ai Sportului Studentesc care au crescut in Regie.Doresc ca prin aceasta initiativa lumea din fotbalul romanesc sa vada ca Sportul este un club iubit si nu in ultimul rand poate reusim sa salvam ce mai este de salvat.

P.S Moral cred ca fiecare dintre noi cei care am fost langa echipa si la bine si la rau suntem datori sa facem ceva pentru Salvarea Clubului in momentul de fata.

Astept parerile voastre cu toate ca timpul nu imi permite sa fiu asa activ pe forum dar acum trebuie facut ceva.Salutari.

Campania Salvati Sportul Studentesc a ajuns si in presa http://www.click.ro/sport/fotbal_global/fotbal-club-regie-echipa-desfiintare-stadion-siman_0_1693630728.html alaturativa cat mai multi pentru asustine Echipa Sportul Studentesc. Daca privesti acest mesaj doreste-ti sa faci ceva pentru echipa ta.

Tavi
    Member

Palmaresul este la șiman? Cred ca atat mai are de vandut …

dragos
    Member

bine ca in sfarsit, TOATA LUMEA are imaginea reala a acestui samavolnic…..a inceput sa se scrie la modul cel mai real in toata presa despre el.
    sper sa primeasca pedeapsa pe masura faptelor sale…..iar organele abilitate sa inceapa procedura (demult asteptata).

PS: sper ca nimeni dintre sustinatorii acestui club sa nu-l regrete……desi, dupa scandalul initiat la meciul cu Farul, unii ii dadeau dreptate…inexplicabil si aberant, totodata !!!

cameliu
    Member

singura sansa e sa dea sile palmaresul, iar cativa din vechii jucatori sa se alieze sa inceapa din liga 3! Insa asta e deja o utopie…

pe de alta parte silica va cere minim cateva milioane pe palmares… deci inca odata cam asta a fost…
    noi nu avem un oras in spate ca si craiova, timisoara sau u (care au fost si ei in liga 3 cu nelutu sabau antrenor!), ca sa putem sa o luam de la capat.
    uitati-va la national…

razvan
    Member

@C C UK wrote:

@C C UK wrote:

Oameni buni haide-ti sa facem si noi ceva pentru CLUBUL NOASTRU DE SUFLET ,hai sa ne aratam atasamentul fata de culorile acestui club,daca am “murit” sau daca o sa “murim” ca echipa hai sa o facem cu capul sus.

Eu personal am sa incep o campanie online in special pe Facebook si Twitter: SALVATI SPORTUL STUDENTESC!
    In care am sa strang suporteri,simpatizanti cat si fosti jucatori ai Sportului Studentesc care au crescut in Regie.Doresc ca prin aceasta initiativa lumea din fotbalul romanesc sa vada ca Sportul este un club iubit si nu in ultimul rand poate reusim sa salvam ce mai este de salvat.

P.S Moral cred ca fiecare dintre noi cei care am fost langa echipa si la bine si la rau suntem datori sa facem ceva pentru Salvarea Clubului in momentul de fata.

Astept parerile voastre cu toate ca timpul nu imi permite sa fiu asa activ pe forum dar acum trebuie facut ceva.Salutari.

Campania Salvati Sportul Studentesc a ajuns si in presa http://www.click.ro/sport/fotbal_global/fotbal-club-regie-echipa-desfiintare-stadion-siman_0_1693630728.html alaturativa cat mai multi pentru asustine Echipa Sportul Studentesc. Daca privesti acest mesaj doreste-ti sa faci ceva pentru echipa ta.

Eu văd doar o pagină de Facebook al cărei laitmotiv este “Moarte lui Șiman!”
    Nu e prea constructiv.
    Să facem ceva pentru echipa noastră, dar concret … ce?

Radu Dobrin
    Member

Vazand, sau mai mult citind, chestiile astea acuma, ma duce memoria la Cezar Mihalcescu aici pe forum cu vreo 10 ani in urma…

C C UK
    Member

@razvan wrote:

@C C UK wrote:

@C C UK wrote:

Eu văd doar o pagină de Facebook al cărei laitmotiv este “Moarte lui Șiman!”
    Nu e prea constructiv.
    Să facem ceva pentru echipa noastră, dar concret … ce?

Cat de curand o sa fie o intalnire si se va stabili ce si cum. Daca ai vreo idee este bine venita.

07Ex
    Keymaster

@Radu Dobrin wrote:

Vazand, sau mai mult citind, chestiile astea acuma, ma duce memoria la Cezar Mihalcescu aici pe forum cu vreo 10 ani in urma…

Chiar ca ai dreptate. Oare ce s-o fi intamplat cu Cezar? N-a mai intrat pe forum de ani de zile.

dragos
    Member

eu ma intreb retoric: la ce-i mai foloseste Terminatorului faptul, ca detine doar in acte acest club de fotbal ??
    de vandut jucatori – ioc
    de achizitionat jucatori – ioc
    echipe la toate nivelurile – ioc
    bani – IOC la greu

probabil, doar sa aiba un titlu de glorie (ca-i “patron” de fotbal :)) ), sau sa-ti umple lumea frigideru’ si camara la greu….. =))

Salut! sunt chiar Cezar Mihalcescu! Sper sa ma credeti! Nu am disparut! Doar nu am mai postat in rest am intrat aproape saptamanal pe forum si va apreciez! Va respect pe toti suporterii Sportului! Sportul Studentesc in momentul acesta doar atat mai are pe voi suporteri inimosi! Dupa retrogradarea din 2006 de pe locul 4 am inteles unde se indreapta lucrurile! Am inteles de fapt din 2001! Vasile Siman nu avea forta financiara sa sustina echipa! Mai mult nu a avut nici intuitie si mai mult a tinut nespus de mult la un pret! pretul pietei e dat de cerere si oferta! Drama Sportului e ca nu a avut un Dumitru Bucsaru care daca nu s-a priceput la fotbal a lasat pe altii si a facut profit! Unirea Urziceni macar are un titlu in palmarea si 8 puncte in liga! Cat face Steaua in 4 participari! Stiti ca in 2006 Sportul a fost la un pas de titlu! Fenomenul Urziceni cu Dan Petrescu se putea produce cu Sportul! Siman a fost slab atat ca om de afaceri cat si ca intuitie! In rest ce amintiri am despre Sportul , o poza cu echipa din 1977 cand am facut cunostinta 3-1 cu Universitatea Craiova cred ca Mihai Marian a dat 2 goluri, era reprofilat din extrema! O semifinala de cupa cu dinamo 1-0! o finala de cupa 0-3 cu Steaua! O noapte in care am plans in hohote, desi aveam doar 8 ani cand a murit Aurica Radulescu! desi nu l-am cunoscut personal! O cupa balcanica in 1980, un titlu de campion de toamna in 1982, un 1-0 cu Inter, un 3-2 cu Brondby…. restul nu le mai amintesc ca le stiti! Ioan Chirila spunea << Patria e colectia de poze a jucatorilor din echipa nationala! Ce e acum Sportul Studentesc: o colectie de poze cu Aurica Radulescu, Paul Cazan, HAGI, Iorgulescu, Coras. Mircea Sandu, da e a fost idolul meu la un moment dat ca jucator al Sportului, ..... dar si Lucaci, Bunaciu, Ivascu... Grosu, Catoi, mai stie cineva ca am avut un fostbalist cu numele acesta si afacut cariera la Fc olt in atact cu Soarece si in poarta era Ariciu, la mijloc Prepelita tatal celui de la Steaua, iar in atac Piturca, iesit de la...!!! Dar inainte de toate Sportul Sunteti voi! Atat timp cat sunteti Sportul nu va muri niciodata!
    P.s. Eu sunt bine mersi! Daca vreti sa stiti cu ce ma ocup ma gasiti pe facebook, Am un singur regret, baietelul meu nu are nici o echipa favorita! M-a intrebat Cu cine tii? Cu Sportul Studentesc! Si cand o vedem la televizor? I-am spus ca deocamdata joaca pe Youtube!

cameliu
    Member

Salut Cezare si bine ai revenit!

Ai rascolit un pic memoriile cu postul tau! De la Aurica Rasulescu… Brondby… Ivascu (si el Dumnezeu sa-l odihneasca). Ivascu imi aduc perfect aminte, inceputul anilor 90′ marcand aproape intodeauna dupa ce intra, in ultimele 10-15 minute…

Te intreaba baiatul cu ce echipa tii? Ei bine ai mei n-au inteles prea bine cum vine treaba… In mod exceptional m-am uitat cu ei la Romania- Ungaria… si m-au intrebat, pai tati nu ne-ai zis ca Romania s-a desfiintat… mda… ce sa le mai zic, ca sportu’ care e din romania, ca sile’…

Ei si-au gasit echipe, ala mare BVB, ala mic Bayern… (sper ca ala mic se conversteste, ca la mine bayern e insuportabilul nr 1).

Sper sa reincepem la anul in C! In rest ne raman amintirile…

razvanR
    Member

Oameni buni, sunt convins ca echipa de fotbal isi va relua activitatea!

Mircea Sandu, Gino Iorgulescu, Gheorghe Hagi si Aurel Muntean ar putea transforma Sportul Studentesc in cel mai puternic club de fotbal din Romania!

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 159 total)
  • The forum ‘Sezon 2013-2014 Season’ is closed to new topics and replies.