Euro 2004 – Portugalia – Preliminarii

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Euro 2004 – Portugalia – Preliminarii

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 175 total)
  • Author
    Tavi
    Member

Pai bine bai Raducu nu ziceai ca e vorbita cu alaiu’ de romani de la tine din oras sa va duceti la Oslo … ca e la o aruncatura de bat?! … sau eram io beat rau de tot … asta iarna

parca la asta ma puseshi sa-i scriu lu’ FRF de bilete … ???

Tavi
    Member

Multa muie in orice varianta … scuze pentru trivialitati … dar nu pt sa uit ca la Bucuresti ne-au furat cu arbitrul (rus … cacamash in vodka lui)!

Muie Norvegia!!!!

Raducu … da bai o fuga pana la Oslo si tragele-o si din partea mea!!!

Radu Dobrin
    Member

asa era vorba….dar m-au incurcat ametitii de la scoala…in plus, agentia lui Nasu’ s-a dat la fund dupa meciul cu danemarca (de ce oare, de ce oare …)…deal-ul era sa ma sune ei cind stiu preturile de bilete…se pare ca nu stiu nici in ziua de azi :)

dupa aceea urma sa le bag lor banii in cont si sa imi iau biletele direct la oslo de la un ‘reprezentant’ al agentiei de la hotel…(harasho afacere!)

oricum, puteam sa iau direct de la norvegieni (atita timp cit mai erau)…dar nimeream in mijlocul vikingilor burtosi :)

apropos de bilete…intr-un ziar romanesc scriau ca preturile la bilete cumparate la stadion variaza intre 20 si 70 de euro …eu nu am gasit nimic mai scump de 45!

ziaristii astia, dupa ce ca se duc pe de-a moaca unde se duc, nici macar nu au bunul simt sa invete sa citeasca e scrie pe tabla

o sa fie ceva romani pe acolo…dar organizarea proasta a facut sa fie imprastiati prin tot stadionul

Radu Dobrin
    Member

ziarele de azi si mai pesimiste decit ieri…nordicii iau in calcul meci egal si eventualitatea unei infringeri…sa le fie gura aurita! :)

Radu Dobrin
    Member

cameliu…se pare ca e mai complicat decit credeam…norvegienii vor sa te inregistrezi ca sa vezi meciul in direct….si toate instructiunile sint numai pe limba lor…daca stiam ti le traduceam inainte…. asa…radio… reluare… etc…(ne consolam cu ideea ca mai sint si altii..nu numai tvr(ahat)..:) )

Doamne’ajuta!..incepe meciul

Am jucat foarte slab! Sper sa plece Iordanescu, ca nu jucam nimic cu el!
    Nu stiu de ce dracu au jucat cu mingi inalte, parca dadeau in ea de frica.

:(

cameliu
    Member

Nu stiu cum am jucat ca am ascultat doar la radio. Comentatorul…

Cu mingi inalte sigur am jucat cu Norvegia acasa! Meciul ala l-am vazut!
    Probabil se va bate apa-n piua pe 11m dubios etc. E specialitatea casei!
    Calificarea s-a pierdut dupa 0-1 si 2-5 la Bucuresti!

Si decit sa pierdem un baraj contra unei Slovenii sau Scotii, mai bine nu ne mai consumam nervii!

Eu fiind in Suedia am vazut meciul la televizor. Parca in Romania am jucat mai bine decat aici. Mi s-a parut ca am jucat foarte slab. Parca erau impiedicati.
    Nu inteleg de de au zucat cu mingea pe sus, la nordicii astia daca le pui mingea jos si joci in viteza nici nu o mai vad !
    Si norvegienii au jucat la fel de slab, dar ce conteaza ei au puncte !!!

@cameliu wrote:

Nu stiu cum am jucat ca am ascultat doar la radio. Comentatorul…

Cu mingi inalte sigur am jucat cu Norvegia acasa! Meciul ala l-am vazut!
    Probabil se va bate apa-n piua pe 11m dubios etc. E specialitatea casei!
    Calificarea s-a pierdut dupa 0-1 si 2-5 la Bucuresti!

Si decit sa pierdem un baraj contra unei Slovenii sau Scotii, mai bine nu ne mai consumam nervii!

Radu Dobrin
    Member

si acum…dupa meci….

de la aroganta de genul…”acum ne calificam”….”stim ca romania va cistiga la copenhaga” (bananierii chiar cred in primul loc in grupa!!!…dupa meciul care l-au facut!!!)..pina la comentariul lui rise “inteleg publicul ca ne-a huiduit” (lui rise i s-a dat ‘ceasul de aur pentru 25 de meciuri jucate la nationala….ce i se va da la 120??)

una peste alta…….daca nici pe astia nu am putut sa ii batem…..(bosnia a fost brazilia comparativ cu ei)..

gust amar….asteptam pina cind tavi chihaia va fi capitan de echipa…..si atunci sa vedeti!..:)

Radu Dobrin
    Member

nu ca ne cramponam de penalty…dar declaratia lui carew pentru “nrk”..:

“ni s-a dat 11m pe cea mai ne-elocventa situatie din toate meciurile noastre de pina acum, Nu stiu daca a fost hent la mine sau la el “..”el” fiind chivu bineinteles

plus Nils Johan Semb:
    “A fost nedrept sa primim 11m in felul acesta”….pina aici toate bune…dar continua…”am avut 5 situatii in care am fost nedreptatiti” (ce meci o fi vazut pastorul de reni??)

una peste alta…padurarii sint exaltati pentru punctul luat…si au toate motivele sa fie…..in timp ce noi mai stam capra 4 ani (varianta optimista)….

dragos
    Member

ne-a lipsit “rautatea” in limitele admise si increderea ca putem obtine mai mult decat un egal……..iar penalty-ul acordat a fost eronat, dar mai bine ar fi dat in prima repriza, caci arbitrul avea acoperire….asa asteptam de la bosnia…..

dragos
    Member

dupa meci, la tuca show, chivu a intrat in direct si a confirmat ca cel care a atins mingea a fost carew…..dupa meci, carew i-a spus lui chivu ca ii pare rau, dar nu se putea duce la arbitru sa-i confirme ca el este autorul..

07Ex
    Keymaster

Vedeti ce bine e ca la noi nu s-a transmis meciul. Nu mi-am pierdut timpul sa ma uit la ai nostrii cum joaca slab si cum nu sunt in stare sa se califice.
    :(

ultrasro
    Member

Este incredibil, am vazut reluarile si este clar ca norvegianul a facut hent in careu si nu Chivu! A fost un arbitraj ca in Romania, furaciune cu nesimtire!

Radu Dobrin
    Member

pe undeva exista o dreptate..:)

…imberbul a fost eliminat in meciul dintre barcelona si valencia pe motiv ca a protestat la un 11m accordat nemeritat catalanilor!…culmea tupeului!…specia umana are mintea scurta se pare

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 175 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.