Euro 2004 – Portugalia – Preliminarii

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Euro 2004 – Portugalia – Preliminarii

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 175 total)
  • Author

Cine credeti ca sunt vinovatii principali pentru pierderea calificarii?
    Eu zic ca MUEFA si Arbitrii lor

Ultras
    Member

MUEFA, MUE si arbitrii!

Ultras
    Member

Pana in acest moment petitia a fost semnata de …

SIGNATURES: 11,909

GOAL: 10,000

DEADLINE: Ongoing …

ManU
    Member

Pai cum sa fie ? Nu se asteptau sa fie suporteri la aeroport. Mai ales ca ploua. Toti aveau lacrimi in ochi. Au fost foarte amabili si au dat autografe indiferent de nr acestora. M. Sandu si pdsr-ul Ponta au fost fluierati, primul ca asa trebuie, iar al doilea pt ca radea.
    Asta e ! Mai incercam peste 2 ani !

Giani
    Member

@Radu Dobrin wrote:

eu zic sa ii tinem!….pentru inca cel putin 10 ani!

motivul?…de ce sa plece cind s-a golit pusculita?…dupa ce au jecmanit (si bine le-a cazut) tot ce a adus hagi&Co, acum sa plece?…nuuuu….sa stea fara bani…huiduiti si scuipati de lume oriunde s-ar duce!…

aa..inca o chestie…o sa fie si sanatos pentru ca daca tot o sa fie penurie…poate le mai dispar si din salbele de gusi

Si eu zic sa ii tinem. Dar la “racoare” pe termen lung.

Arbitrul… suspect. Este unul dintre cei mai buni si mai corecti arbitri din lume. A fost toata cariera, acum aproape de apus, un arbitru de exceptie. A arbitrat odata in divizia A, un Rapid-Dinamo, si a fost excelent. A arbitrat de multe ori echipe romanesti in cupele europene si Nationala in diverse competitii. Si a fost exceptional. A gresit o singura data, e drept ca decisiv, in acest nefericit meci de la Copenhaga, si l-am declarat inamicul public nr .1. Haideti sa fim moderati, pentru prelungirea prelungirilor are o scuza: romanii au tras de timp la nesimtire. Ca i s-a parut penalty in minutul 35 si ca nu a vazut hentul de la golul de 2-2 e alta treaba. Dar si atacantii nostri au fost idioti, putea fi 1-4 in mutul 88 si putea Meier sa prelungeasca repriza si 45 de minute ca nu mai conta.

Mi s-a parut exagerata amenintarea telefonica cu moartea, la fel cum mi s-au parut exagerate si cele 30 de mii de mailuri injurioase. Ca i s-a peturbat activitatea firmei… mi se pare OK, pentru erorile comise chiar o merita. Dar cred ca se poate si fara injuraturi si fara amenintari. A discuta civilizat, fie si la infrangere, este o dovada de lucditate si de “self respect”. Consider ca atitudinea extremista adoptata de suporterii romani nu poate decat sa prejudicieze mai mult imaginea romanilor si asa sifonata de “coloratii” nostri pe batranul continent.

In aceste conditii, infractorul slovac pe nume Lubos Michel, care a viciat si mai grav rezultatul partidei Norvegia – Romania, cu acel penalty la hentul lui Carew (cum dracu’ nu a vazut ca era aripa de cioara, nu imi dau seama) ar fi trebuit impuscat de mult.

Cea mai mare aberatie mi s-a parut ideea conform careia ar fi un complot al UE care nu ne doreste etc. E o prostie… nici Danemarca si Norvegia, principalii favoriti la calificare, si nici Elvetia, tara de origine a lui Meier, nu sunt si nu intentioneaza a fi membre ale UE. Se considera prea bazati pentru a intra in Uniune.

Nici ideile masochiste ale lui Cristian Tudor Popescu, conform carora arbitrul se uita cu scarba la fotbalistii romani, dar care nu ne considera implicit drept tigani sau natie inferioara, nu stau in picioare. E o alta prostie, dusa la o alta extrema, e o negare a propriei naturi, dar cetepeul, inginer devenit ziarist pe criterii politice (era mare activist pecere in trista perioada) o poate inghiti. Ca orice politruc, poate inghiti si tone de rahat, ca asta e mancarea lui de baza.

A fost, s-a consumat, si nu mai putem spera decat ca pe 11 octombrie vom asista in aceasta grupa a doua la doua egaluri care sa ne expedieze macar pe locul 2, de baraj.

Giani
    Member

Semnaturile la petitie au urcat la aproape 14 mii. Si vor mai urca…

Tavi
    Member

@Ultras wrote:

Le-am transmis salutarile noastre

Fuck you, Denmark
    you are a nation of mother fukers. You know how many dicks visit your families last night and penetrated their asses? Over 22 millions! Say hi! to your wifes for me! MULTA MUIE BULANGIILOR!

Florine! Vorbeste frumos … ce pula mea! 😈

Tavi
    Member

MuIefa! … si toata cardasia lor …

Napoleon9
    Member

UEFA
    12% [ 1 ]
    UEFA si arbitrii de la meciurile de la Oslo si Copenhaga
    50% [ 4 ]
    Echipa nationala pentru cele 6 puncte pierdute acasa
    25% [ 2 ]
    Anghel Iordanescu pentru titularizarea lui Filipescu in meciul cu Danemarca de la Bucuresti
    0% [ 0 ]
    FRF si LPF
    12% [ 1 ]
    Guvernul si Presedentia
    0% [ 0 ]

07Ex
    Keymaster

Parerea mea este ca vinovati sunt si jucatorii. Daca ar fi castigat meciurile de acasa atunci cand ar fi trebuit nu se mai ajungea in situatia in care sa mai conteze avantajul sau dezavantajul arbitrului in meciul de la Copenhaga.

Napoleon9
    Member

Adica norvegia sa ne depaseasca in meciurile directe si sa ofere Luxemburgului primul si ultimul punct al acestei echipe?? Nici macar speranta nu se mai cheama asta…

dragos
    Member

dupa aceasta cursa de calificare, putem spune ca ma avut o grupa usoara,
    in care DOAR NOI ne-am pus piedica singuri, caci daca am fi luat macar 2 puncte din meciurile de acasa cu norvegia si danem., putem fi linistiti macar la BARAJ !!!
    asta este !!!

Ultras
    Member

SIGNATURES: 15,846

GOAL: 10,000

DEADLINE: Ongoing …

Ne-am autodepasit, s-ar putea spune!
    Cred ca daca luam toate mesajele adresate UEFA am scoate un dictionar complet de expresii colorate

Corect, fiecare are partea lui de vina …
    parerea mea este urmatoarea>
    echipa si ma refer la jucatori au vina lor pentru meciurile cu Danemarca si norvegia de acasa, Iordanescu are si el partea lui de vina aici ca a tot incercat sa folosesasca anumite fosile numai pentru ai fi mai usor lui becali sa ii vanda.
    la categoria guvern si presedentie as baga incapatanarea electorala a lui nastase de a face neparat gazonul de Lia Manoliu in conditiile in care se stia ca daca vremea nu tine cu cine reface stadionul nu va fi gata pana la ora meciului… in orice situatie nu ar fi fost gata complet… eu am vazut gazonul de pe stadionul national acum cateva luni… si pot sa zic ca e superb, dar nu cred ca un gazon se face in 2 sau 3 saptamani cum vroia guvernul.
    lpf si frf au si ei vina lor suntem la a doua calificare ratata… pentru ce , ca sunt ei ogroliosi si nu il cheama de exemplu pe Lucescu…
    cam atat ar fi… daca mai imi aduc aminte ceva am sa completez

Tavi
    Member

Cine-a fost de vina,
    Tot nu se stie.
    Cine e de vina,
    Stim cu toti nu-i asa!?
    Dar nu spunem tare,
    Vorbim pe la colturi,
    Sa nu ne auda
    Cumva cineva.

Refren:

Se poate mai rau
    Se poate mai rau
    Se poate…

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 175 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.