Euro 2004 – Portugalia

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Euro 2004 – Portugalia

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

@97SiR wrote:

Cred ca va castiga Anglia sau poate Suedia. Radu, ce zici?

parerea mea e este ca ambele sint supra-apreciate..englezii au avut noroc cu fostul pugilist incaltat, mai nou, in ghete de fotbal in timp ce suedezii se mentin in carti datorita geniului si norocului lui ibrahimovic …(judecind dupa cursul meciului, 0-3 cu italienii era un rezultat mai mult decit just)

cameliu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

e clar ca cehii sint “saracii” in orice scenariu posibil….si cind rezultatele meciurilor vor atirna de detalii, cehii nu au nici o sansa (ia ginditi-va ca echipele erau invers in germania-letonia….2x11m=2-0; sfirsitul meciului-germania mai departe)

din motivul asta cred si ca cehii vor juca sa ii trimita acasa pe nemti pentru a nu risca sa ajunga la fluierul vre-unui “gigi” dintre cei mai sus pomeniti intr-un eventual meci ulterior

sper insa sa ma insel!

De acord partial!
    Pleaca nemtii acasa, dar cehii ramin cu olandezii, si nu cred ca le-ar mai iesi asa usor rezultatul!
    Ramine de vazut…
    Nemtii acu 4 ani au fost in aceeasi postura, portughezii aveau 6 puncte primul loc si teoretic si tot le-au dat un 3-0 sec nemtilor cu rezervele…

07Ex
    Keymaster

Nu stiu daca ati vazut meciul Italia – Bulgaria. Eu nu l-am vazut inca dar vreau sa va spun ca sunt foarte fericit ca Italia merge acasa.
    Nu stiu cati italieni aveti voi pe acolo dar la noi in Toronto orasul este impartit in 2 tabere. Italienii si portughezii. Acum daca Italia nu s-a calificat macar jumatate din oras poate dormi in liniste. 😆

ultrasro
    Member

e si asta un castig major :)

cameliu
    Member

Oricum cam ordinari nordicii… Nu ma asteptam!
    Ca s-a jucat pe bune s-o creada bunica…

Portarul danez a dat-o evident atacantului suedez in ultimele minute… Scandalos…

cameliu
    Member

Eu zic un: Anglia-Cehia (eventual Portugalia-Cehia)

Radu Dobrin
    Member

mie, drept sa spun, nu mi s-a parut a fi aranjat…..la 2-1 pentru danezi au avut 2-3 ocazii mari sa mai dea…si s-a vazut ca au si vrut sa mai dea….

aa…ca la 2-2 au terminat meciul si au inceput sa se pupe, ..asta e alta treaba…dar pina atunci mie nu mi s-a parut ca ar fi fost ceva…

in alta ordine de idei…..daca ar fi fost intr-adevar aranjament….nu pot sa nu spun ca s-a facut dreptate in fotbal…..dupa ani de zile in care italienii furau cit puteau …cu arbitrii…ciupeli in ultimele secunde…11m inventate…etc….s-au trezit in postura de a juca pe bune!…ati vazut ce uimit era italianul cind a vazut ca arbitrul a dictat 11m pentru bulgari??…asa ceva nu a indraznit nimeni sa faca vre-odata impotriva marilor italieni…

se pare ca, in timp, lumea se cam satura de magarii …..

cameliu
    Member

Radule ai uitat un lucru!
    Acu 2 ani la mondiale italienii si spaniolii au fost furati in meciurile cu Coreea cit se fura cu arbitrii in divizia A intr-un sezon…

Radu Dobrin
    Member

asa este…italienii au fost furati crunt in meciul cu coreenii…

dar mai e o chestie…
    cu o echipa care valoreaza mai mult decit BNPul multor tari din lume, care ajunge in situatia sa depinda in sau ultimul meci de rezultatul din meciul paralel, si, in plus, nu este in stare sa invinga codasa grupei pina in minutul 90+x…cred ca italienii ar face bine sa se uite in ograda proprie in loc sa isi verse furia pe suedezi sau pe danezi…

altfel, nu am nici o bucurie sa ii vad pe nordici mai departe, mai ales ca ziarele de azi dedica 95% din spatiu pe tactica care trebuie adoptata in finala!!!….(mitica e modestia intruchipata cind spune ca al nostru campionat e cel mai bun din europa..:) )

ultrasro
    Member

Mai avea putin si ii punea si o fundita rosie sa o nimereasca baiatul bine :)

Tavi
    Member

Ce atata iubire pt italieni? Pt ce? Pt cine? Pt alde Toti (sau cum s-o scrie) si Co.?? Multumesc, nu! Pe maidan cu ei! Acolo le e locul. Idiotul acela nu se gandeste ca generatii tinere se uita la el ca la Dumnezeu si, pur si simplu, il copiaza in tot ceea ce face. Si ne mai miram ca ne ajung copii cu fel de fel de apucaturi …

Daca vroiau sa mearga mai departe de ce nu au batut Suedia si Danemarca in meciurile directe??? De ce au marcat doar un gol in cele doua meciuri cu aceste echipe??? Este cam rusinos pentru el si echipa lui, nu-i asa?

Deci ciocu mic si joc de glezne Italia! Iti revi si mai vorbim!

dragos
    Member

EURO-BLATUL NORDIC……….desi, cred ca, italienii au facut si ei acelasi lucru cu bulgarii – regizand sa marcheze in min.90 ca sa nu mai aiba timp
    nordicii sa modifice ceva…….sa nu uita faptul ca la meciul nordicilor nu s-a primit niciun cartonas galben, deoarece suedezii aveau vreo 5-6 titulari cu un cartonas galben ceea ce ar fi condus la suspendare in sferturi……
    PACAT!!!! UEFA SPUNE: FAIR-PLAY!!!!! NORDICILOR NU LE PASA DE FOTBAL, CI MAI MULT DE INTERESUL NATIONAL sau si una si cealalta….
    eu unul m-am saturat de francezi in finala, vreau anglia sau cehia sau olanda……imi pare rau ca cel mai frumos joc s-a jucat in grupe (“FINALA” cehia-olanda), dar poate vom mai avea parte de SUPER FOTBAL……
    trebuie notat ca arbitrii ii protejeaza in continuare pe cei mari si tari, caci nu este posibil ca letonia in meciul cu nemtii sa aiba 2 penalty-uri CLARE si sa nu primeasca niciunul, acelasi lucru este valabil si pentru bulgari in meciul cu danezii…….cei mici, tot PITICI RAMAN!!!!!
    imi pare rau de spanioli si putin de italieni, insa este NUMAI VINA LOR CA AU JUCAT CU O URECHE LA celalalt meci….n-au jucat de nici o “culoare”..
    vom vedea ce se mai intampla……

dragos
    Member

am 2 optiuni: una – anglia – olanda……..si a doua: ceva de genul grecia-letonia (glumesc)…..

eu merg pe Anglia – Cehia sau Franta – Anglia

Giani
    Member

Finalmente Italia a invins la un gol, iar ceea ce era de asteptat s-a intamplat. Corectitudinea tipic nordica a triumfat, si, precum celebrul Ceahlaul – Dinamo de acum vreo trei sezoane, sau deja traditionala dubla Ceahlaul – Bistrita, rezultatul se stia inca din etapa anterioara.

Totul sub privirile de vultur ale lui Johansson, mare paznic al corectitudinii in jocul de fotbal, un soi de Mitica Dragomir (apostolul dreptatii) la scara europeana. I’M sick of this nortern group, astia sunt atat de smecheri ca nici sa faca un blat(ter??) nu sunt capabili, iar cand il comit se prind si bebelusii. Ar trebui sa-i importe pe Tata Jean, Corleone, Pinalti si Seche si sa le plateasca pe SEK-uri si DKK-uri grele modulul de cursuri universitare, cu durata de 4 ani (ca la cat sunt de grei de cap in domeniul asta, s-ar putea sa fie prea putin), cu tema “cum sa faci un blat fara sa se prinda nimeni”.

Sa fim seriosi: portarul Suediei a fost penibil si avut grija sa ia ambele goluri imediat dupa ce echipa sa trecea in avantaj, comitand erori tipice juniorilor de 16 ani, asta dupa ce aparatorii suedezi ii invitau pe atacantii danezi sa urmareasca odata mingea aia. Asta ca sa nu mai comentam si golul 2 al suedezilor….

RUSINICAAAAAAAAA

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.