Euro 2008 – Austria/Elvetia – Preliminarii Tineret

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Euro 2008 – Austria/Elvetia – Preliminarii Tineret

Viewing 11 posts - 16 through 26 (of 26 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Si eu ma intreb dece am avut meciul cu Buzaul amanat daca ‘sportistii’ tot nu au jucat? Referitor la rezultat, nici nu ma asteptam la mai mult.

ultrasro
    Member

In Germania au fost 3 jucatori de la Sportul, adica Ferfelea, Varga si Curelea!

ovidiu
    Member

nashul, saracu’, spunea pe la stirile de sport ale tembeliziunilor, dupa superbul meci cu si din Germania, ca au de gand sa schimbe strategia la lotul de tineret.
    Care strategie? Ca io n-am vazut nici una.
    Si lupescu le plangea de mila micilor tricolori. Cum ca n-au nici un viitor.

Oricum cei prezenti acum in frf au un superb viitor. Cu organizarea de trupe ce o fac. In declaratii sunt mari si tari. In rest … Poate se face si un cimitir pe langa sediul frf, sau chiar in curte. Ca la moarte sa-i ingroape pe acolo. Sa stea pe-aproape.

Din cei trei jucatori ai nostrii convocati, din pacate nici unul nu a jucat (de ce? Sandoi stie), sau din fericire nici unul nu al luat parte la dezastrul petrecut. Poate e mai bine asa.
    Sper din toto sufletul sa nu fie prea obositi la meciul de sambata.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Radu Dobrin
    Member

din cite am vazut eu, varga a jucat.

dragos
    Member

las’ ca si cu cea “mare” nu mi-e rusine !!!!!

de 2 lei, joaca de 2 lei.

ultrasro
    Member

E prostia crainicilor: cel care a intrat cu nr. 15 era Ropotan de la Dinamo si nu Varga :(

Radu Dobrin
    Member

@ultrasro wrote:

E prostia crainicilor: cel care a intrat cu nr. 15 era Ropotan de la Dinamo si nu Varga :(

😆 😆 😆
    macar cu sonorul stau bine aici 😆

Giani
    Member

@Radu Dobrin wrote:

eu ma asteptam la mai rau. Acum vre-o 8 ani, cind am organizat chestia asta (cum altfel sa participam :? ) parca am luat-o si mai rau de la nemti ..

Oricum, stati sa ii vedem pe baieti cind fac pasul la nationala mare….atunci sa ne tinem! 😆

Gresesti amarnic. Atunci era putirca antrenor la tineret, si am jucat trei meciuri eliminatorii. Fusesera calificate opt echipe, si se jucau trei meciuri in sistem eliminatoriu.

In primul tur, am pierdut cu Olanda, 2-1, gratie marelui Eric Linkar. Aveam 1-0, langa cimitire, si Linkar a comis doua greseli in fata unui olandez negru, care imi amintea de Gullit, s-a terminat 1-2. Intrucat era meci eliminatoriu, echipa noastra a fost trimisa sa joace un soi de “semifinala” pentu locurile 5-8, contra Germaniei, pe Cotroceni. Dupa ce Mihalcea ia un prim cartonas rosu, in minutul 30, acelasi Linkar face un hent penibil, intentionat, la mijlocul terenului, si este eliminat direct. putirca a facut ceea ce era firesc, s-a retras cu tot efectivul, si meciul s-a terminat 0-0. Au urmat prelungirile, si in minutul 105, dupa un asediu prelungit, nemtii au marcat. Intrucat atunci se aplica regula golului de aur, ei au plecat in finala pentru locurile 5-6, si noi am jucat cu Rusia pentru locul 7, pe Lia. Fiind suspendat, Linkar a lipsit, dar tot am pierdut cu 2-0. Cea mai buna cronica a acestui turneu final european U21 a fost facuta de Academia Catavencu: “de tot rasul curcilor, turneul piturcilor”.

Pentru cine nu isi aminteste, Linkar era mare speranta a stanii de langa cimitire. A murit speranta, ca toti cei produsi de tarla lui jiji.

adso
    Member

sper ca am nimerit topicul

a fost convocat vreun jucator de la sportu pentru meciul de azi cu franta? (1-1)

07Ex
    Keymaster

@adso wrote:

a fost convocat vreun jucator de la sportu pentru meciul de azi cu franta? (1-1)

Da, ai nimerit topicul, dar din pacate nu stiu sa-ti raspund la intrebare. 😆

Zibling
    Member

@adso wrote:

Tu crezi ca mai merita cineva asa ceva?!?! Si eu as vrea sa mai avem astfel de oameni in vizorul antrenorilor nationalelor Romaniei, dar nu mai e cazul.

Viewing 11 posts - 16 through 26 (of 26 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.