Euro 2008 – Austria/Elvetia – Preliminarii

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Euro 2008 – Austria/Elvetia – Preliminarii

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
  • Author
    dragos
    Member

bielorusii i-au stors pe “portocalii”…….
    dramatic, a fost meciul anglia – croatia: 2-3….l-ati vazut ???????
    SUPER, GRANDE MECI !!!!!

Giani
    Member

@dragos wrote:

maine jucam cu “mamaligarcichiiiii”…… 😆 😆 😆 😆 😆
    ceva castraveti ???? nema, nema.

O facuram noi de “mamaliciko”, promit insa ca la meciurile noastre de la euro voi consuma castraveti murati (ca sa ma dreg dupa bere, nu va ganditi la altceva :D).

adi
    Member

Romania, Olanda, Italia si Franta.
    Fara cuvinte.

Radu Dobrin
    Member

eu nici nu sint asa de amarit….avem sansa sa dovedim daca sintem atit de buni pe cit ne credem …

07Ex
    Keymaster

@Radu Dobrin wrote:

eu nici nu sint asa de amarit….avem sansa sa dovedim daca sintem atit de buni pe cit ne credem …

De acord! La fel gandesc si eu Radule.

Zibling
    Member

@adi wrote:

Romania, Olanda, Italia si Franta.
    Fara cuvinte.

Super grupa. Macar asa merita facuta o deplasare in zona in acea perioada la campionatul european. Ceva doritori de plimbare in acea perioada? Razvan? Cameliu?

Giani
    Member

Tot ar fi vrut Piti sa prinda finala. Joaca trei finale direct in faza grupelor. Sustin ideea lui Mircea Lucescu: daca iesim din grupa, prindem finala mare.

dragos
    Member

in amicalul contra rusilor (pardon, rasilor 😆 ), a debutat si STANCA…..el l-a inlocuit in ultimele minute pe Popa.
    cum se spune: prost sa fii, noroc sa ai.
    Lobont era racit, Coman accidentat si atunci Piti a apelat la Popa si Stanca (a fost convocat si la nationala “B”).
    si cand te gandesti, ca in urma cu putin timp apara in “B”,iar acum a prins nationala…..

07Ex
    Keymaster

Bravo lui! Cum necum a prins el nationala? Eu oricum am crezut mai tot timpul ca Stancioiu era mai bun ca Stanca, dar pe langa portarii pe care-i avem acum, Stanca era as.

dragos
    Member

@07Ex wrote:

Bravo lui! Cum necum a prins el nationala? Eu oricum am crezut mai tot timpul ca Stancioiu era mai bun ca Stanca, dar pe langa portarii pe care-i avem acum, Stanca era as.

evident, ca ar fi bun, in conditiile actuale, un stanca, sau chiar un stancioiu, care, in prezent, este rezerva rezervei (CFR are 4 portari: 2 straini si 2 romani).

Giani
    Member

Imi doresc in grupa un clasament final de genul urmator:
    1. Franta 10p
    2. Olanda 10p
    3. Italia 3p
    4. Romania 0p

si cele doua ciurde de tigani sa vada fazele eliminatorii in stilul caracteristic, rontaind seminte in fatza tembelizorului. Si in sfarsit, infractorii sandu mircea, prunea florin, dragomir dumitru, lupescu ion, stefan justin, curu viorel sa se sinucida.

cameliu
    Member

@Giani wrote:

Imi doresc in grupa un clasament final de genul urmator:
    1. Franta 10p
    2. Olanda 10p
    3. Italia 3p
    4. Romania 0p

si cele doua ciurde de tigani sa vada fazele eliminatorii in stilul caracteristic, rontaind seminte in fatza tembelizorului. Si in sfarsit, infractorii sandu mircea, prunea florin, dragomir dumitru, lupescu ion, stefan justin, curu viorel sa se sinucida.

Adevaru-i ca mai tzigani ca aia albastrii cu presedinte ungur nu-i nimeni… Asta e doar parerea mea!

Zibling
    Member

La francezi, magrebienii intr-adevar sunt ca frunza si iarba. La noi, tiganii chiar sunt o minoritate, pe cand la ei se va face rocada peste vreo 50 de ani. Deja in competitiile sportive albii precum Ribery sau Coupet reprezinta o exceptie.

Giani
    Member

@cameliu wrote:

Adevaru-i ca mai tzigani ca aia albastrii cu presedinte ungur nu-i nimeni… Asta e doar parerea mea!

Nu e ungur, e corcitura de ungur cu grecoaica :D.

adi
    Member

Din Ziarul Financiar de azi:

Echipa nationala a Romaniei nu va reusi sa depaseasca faza grupelor la Campionatul European din 2008, unde participa alaturi de Olanda, Italia si Franta, conform unor estimari incluse intr-un raport Raiffeisen Research.

Potrivit raportului, Romania va obtine doar 2 puncte in faza grupelor, dupa doua meciuri la egalitate, 0-0 cu Franta, si 1-1 cu Olanda, dar va depasi Franta la punctaj. Tricolorii vor pierde meciul cu Italia cu 1-0, potrivit estimarilor, iar din faza grupelor se vor califica Italia si Olanda.

Analistii austrieci mai estimeaza ca echipa Cehiei va castiga Campionatul, dupa ce va invinge Spania cu 5-3, la loviturile de pedeapsa.

Echipa nationala de fotbala Romaniei a fost evaluata de Raiffeisen Research, divizia de cerecetare a grupului austriac, la 87 de milioane de euro, intr-un raport referitor la echipele participante la Campionatul European (CE) de anul acesta, care se va avea loc in Austria si Elvetia.

Potrivit raportului intocmit de analistii austrieci, valoarea medie a unui jucator din echipa nationala este de 3,9 milioane de euro.

Prima liga de fotbal a fost evaluata la 223 de milioane de euro, valoarea medie a unui jucator din campionatul intern fiind de 436.000 de euro.

Romania concureaza in grupele CE 2008 cu Olanda, Italia si Franta, echipe evaluate la 187 de milioane de euro, 369 de milioane de euro, respectiv 368 de milioane de euro. Potrivit raportului, Romania concureaza in cea mai scumpa grupa, cu o valoare de peste 1 miliard de euro.

Cea mai valoroasa echipa care participa la CE 2008 indicata de analistii Raiffeisen este Spania, evaluata la 376 de milioane de euro.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.