Euro 2008 – Austria/Elvetia

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Euro 2008 – Austria/Elvetia

Viewing 13 posts - 46 through 58 (of 58 total)
  • Author
    dragos
    Member

@cameliu wrote:

concluzia mea e: 4500 km, un gol si 2 puncte. In rest neputinta mioritica seculara.

La Berna a meritat doar dintr-un punct de vedere: sa-i vad pe olandezi, si e vb pe cei din oras… Doar 80 mii… Cu Franta au fost 150 mii. acum insa nu a prea meritat pt ei.

Incredibil! O mare oranj! Si Berna are 120 mii… Calculati voi cata bere le-a trebuit…

Cameliu, ai facut poze ??
    cum s-au comportat suporterii romani ??
    la noi, presa, tv etc. chiar i-au laudat pe fanii romani pentru comportamentul civilizat.

cameliu
    Member

@dragos wrote:

la noi, presa, tv etc. chiar i-au laudat pe fanii romani pentru comportamentul civilizat.

Am facut poze. Cind o sa am timp o sa pun cele mai reprezentative pe net. Cel mai impresionant oricum marea de olandezi, desi cu noi n-au fost “decat” 80 de mii in oras…
    Suporterii romani! Jos palaria!
    Eu am fost si la Euro 2000, si nu se compara situatia…
    A fost incredibil sa vad de exemplu ca suntem mai multi decit francezii si in oras si pe stadion!
    Civilizati, europeni!

In schimb nu prea gaseai nimic de cumparat cu noi… asta e, marketing defectuos… Si asta nu neaparat al frf… Chiscarii se zgariau pe ochi ca nu aveau steaguri de masini cu Romania, sau palarii, sau fulare. Unu era fericit ca a primit dimineata 12 steaguri (“ein Wunder!”) ce le-a vindut imediat! Erau in schimb de exemplu plin de chestii cu Croatia ce jucau in Austria… Asta e, poate data viitoare…

Despre meciuri nu prea vreau sa comentez! M-am simtit penibil cu Olanda! Si m-am simtit bine cand am auzit prin min 75 imnul cintat de intreaga tribuna de vizavi… Insa nu s-a desteptat nimeni.

adi
    Member

Bravo Spania.
    Ibericii au jucat cel mai frumos fotbal si au castigat toate partidele, pe merit.

07Ex
    Keymaster

De acord! Spania a meritat cu varf si-ndesat victoria astazi, si dupa 44 de ani este iarasi campioana europeana.

dragos
    Member

VIVA ESPANIA !!!
    Fotbalul spectacol a TRIUMFAT.
    Prin jocul acestei echipe am redescoperit driblingul, viteza de joc, pasa = FRUMUSETEA JOCULUI.
    GRACIAS ESPANIA !!

FELICITA ARAGONES !!! :)

Zibling
    Member

Am mizat pe Spania inca de la inceputul turneului si am avut dreptate. Era si pacat sa se impiedice pe undeva.

dragos
    Member

“tanarul” Aragones era hulit de multi, cu mult timp inainte de inceperea turneului final, insa acum, toti il roaga sa-si prelungeasca contractul cu “nationala” (el deja semnase cu turcii; Fener, parca).
    cum este viata asta !!!
    acu’ jos, acu’ sus.

dragos
    Member

@cameliu wrote:

@dragos wrote:

Suporterii romani! Jos palaria!
    In schimb nu prea gaseai nimic de cumparat cu noi… asta e, marketing defectuos… Si asta nu neaparat al frf… Chiscarii se zgariau pe ochi ca nu aveau steaguri de masini cu Romania, sau palarii, sau fulare. Unu era fericit ca a primit dimineata 12 steaguri (“ein Wunder!”) ce le-a vindut imediat! Erau in schimb de exemplu plin de chestii cu Croatia ce jucau in Austria… Asta e, poate data viitoare…

din ciclul: tot romanul este descurcaret si tinand cont de faptul ca, asa cum ai mentionat si tu, marketingul nostru a fost sublim, dar a lipsit cu desavarsire, suporterii si-au cumparat peruci vopsite in culorile Frantei, insa albul l-a vopsit in galben si asa au aparut perucile cu tricolorul nostru. :P

adi
    Member

Apropo, trebuie sa cumpar un tricou similar cu cel al jucatorilor nationalei, de la Adidas. Aveti idee unde gasesc asa ceva in Bucuresti , pentru ca eu nu am gasit pana acum ?
    Eu am vazut in Lisabona cu 69 euro, la acelasi pret cu tricourile Frantei, Italiei, Germaniei etc, dar nu mi-am imaginat ca nu voi gasi aici.
    Multumesc.

dragos
    Member

@adi wrote:

Apropo, trebuie sa cumpar un tricou similar cu cel al jucatorilor nationalei, de la Adidas. Aveti idee unde gasesc asa ceva in Bucuresti , pentru ca eu nu am gasit pana acum ?
    Eu am vazut in Lisabona cu 69 euro, la acelasi pret cu tricourile Frantei, Italiei, Germaniei etc, dar nu mi-am imaginat ca nu voi gasi aici.
    Multumesc.

pai, poti incerca la toate magazinele ADIDAS din Bucuresti (din Mall Vitan, Unirea, Plaza Mall, Mall etc, etc).

Giani
    Member

Oricum, avem o echipa glorioasa, ce a realizat o performanta remarcabila; a aparat onorabil poarta lui Lobont si culorile tarii. Din nefericire atacul a lipsit cu desavarsire exact cand trebuia sa atacam. Dar la antrenor de kkt, federatie de kkt, liga de kkt, patronii de cluburi idem, la fel si centrele de copii si juniori, prestatie pe masura.

07Ex
    Keymaster

@Giani wrote:

Dar la antrenor de kkt, federatie de kkt, liga de kkt, patronii de cluburi idem, la fel si centrele de copii si juniori, prestatie pe masura.

Hai Giani ca esti rau. Nu toti patronii sunt idem. Uita-te la Siman al nostru. El nu este … 😆 😆 😆

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@Giani wrote:

Dar la antrenor de kkt, federatie de kkt, liga de kkt, patronii de cluburi idem, la fel si centrele de copii si juniori, prestatie pe masura.

Uita-te la Siman al nostru. El nu este … 😆 😆 😆

parafrazand un grup umoristic celebru, ce folosea un joc de cuvinte, cand venea vorba de “kkt”, spunand ca este de..mocat, adica de-mo(c)ra-t. 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

Viewing 13 posts - 46 through 58 (of 58 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.