FC Universitatea Bucuresti

Home Forums Miscelaneous Internet / Computer Games FC Universitatea Bucuresti

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • Author
    Giani
    Member

Jucatorul de care spui are pasa super, dar nu prea are calitatea principala de joc: playmaking, care e doar inadequate. Mai are ceva calitati principale de joc la passable? ca nu il vad ca mijlocas. La cat are grila, ar trebui sa aiba. Suedezul ala de 17 ani nu prea e vandabil, decat pentru cineva care antreneaza la greu defending. Eu fac chestia asta, dar deja am numarul maxim posibil de jucatori antrenabili pe post: 10, asa ca nu ma mai intereseaza aspectul.

Vezi cum iti asezi echipa in teren. Antrenorul ala bengos cat te-a costat? Daca mai ai banet, poti baga si in stadion, sa il urci pe la 10-12 mii de locuri, dar in asa fel incat proportia sa fie in jurul a 63% terraces, 25% basic, 10% under roof si 2% VIP. Costa 600 000 taxa intiala plus 300 de lei per loc terasa, 500 per loc basic, 600 per loc acoperit si 2000 per loc VIP.

Pentru portar as merge pe Craciun titular (dupa grila si leafa e inadequate) in locul lui Nicolae (care dupa aceiasi indicatori pare a fi weak).

Radu Dobrin
    Member

care craciun??…dorel craciun are solid scoring si set pieces (plus passable la defending si winger)…asa ca l-am pus virf….sau nu intteleg eu prea bine ce se intimpla acolo? :)

de care jucator zici ca are pasa super?

ala de care vreau sa scap, l-am cumparat din greseala, ca mi s-a parut ieftin (tot 100.000)…dar mi-am dat seama ca nu prea am ce sa fac cu el…daca nu il ia nimeni o sa il antrenez in aparare

antrenorul m-a costat cam 3.500.000 …dar alta solutie nu aveam….acum cred ca mai am cam 3 milioane (aproape), dar nu bag inca in stadion…suporterii sint si asa furiosi :)

ultrasro
    Member

Atentie mare la forma, in meciurile grele daca bagi jucatori cu forma proasta (week, poor) poti sa ai mari surprize neplacute.
    Deci vezi sa iaba forma minim inadecvate. Cine are oasable, solid sau excelent sunt titulari de drept!

Radu Dobrin
    Member

stie cineva daca se poate (si cum, in cazul asta) antrena un singur jucator independent de restul echipei?

Daphix_
    Member

Febra Hattrick!!! :D Miercuri am revansa cu petrareanu, apoi o sa incerc un challenge la SS 1916. Asta doar daca trec de echipa petrareanu:D

Apropo, nu putem forma o Cupa, asa a fanilor si simpatizantilor Sportului? Cred ca ar fi vreo 6 echipe… Ar fi mai interesant, fara echipe controlate de computer e mai “cool”.

Un singur jucator nu-l poti antrena separat.
    Fain ar fi sa antrenezi fundasii pe “defending”, atacantii sa se antreneze “scoring”, etc, la un singur antrenament…
    Nu… toti se antreneaza pe acelasi skill/talent. Daca tu antrenezi playmaking, toti mijlocasii (inner midfield) se vor antrena puternic, si vor creste la playmaking, extremele (winger) vor primi mai putin antrenament, dar vor primi, iar restul jucatorilor, se vor antrena si ei, dar isi vor imbunatati calitatea de playmaking minimal.
    Ai in vedere ca: pentru un jucator de 17 ani care este antrenat de un antrenor solid, are nevoie de 7 saptamani pentru a sari cu o treapta la skill, adica sa creasca de la inadeq. la passable playmaking.
    Citeste regulile, se explica bine acolo… is cam multe, dar asta-i farmecul.

ultrasro
    Member

Daca ies din cupa sunt deschis la amicale. Daca nu ies mai astept un tur!

Giani
    Member

@Radu Dobrin wrote:

care craciun??…dorel craciun are solid scoring si set pieces (plus passable la defending si winger)…asa ca l-am pus virf….sau nu intteleg eu prea bine ce se intimpla acolo? :)

Atunci e clar ca e varf. Scuze, nu am reusit sa citesc prea atent topicul. Ma uitasem la primul tau meci si aparea ca rezerva de portar, asta m-a derutat. Probabil ca a fost meciul in care echipa ti-a facut-o computeru’ ca e idiot.

@Radu Dobrin wrote:

de care jucator zici ca are pasa super?

Decu. E evaluat la 1,6 milioane, vezi ce alte calitati are. Scoring nu ca a luat 1,5 stele. Dar cu pasa asta cred ca ia 2 stele si ca inner cu inadequate playmaking.

@Radu Dobrin wrote:

ala de care vreau sa scap, l-am cumparat din greseala, ca mi s-a parut ieftin (tot 100.000)…dar mi-am dat seama ca nu prea am ce sa fac cu el…daca nu il ia nimeni o sa il antrenez in aparare

antrenorul m-a costat cam 3.500.000 …dar alta solutie nu aveam….acum cred ca mai am cam 3 milioane (aproape), dar nu bag inca in stadion…suporterii sint si asa furiosi :)

Aparatorii vad ca nu prea sunt cotati, cel putin la grila. Am facut si eu prostii de genul asta si m-am trezit cu trei defenderi inadecvati in lot. Asa ca am schimbat strategia pe 5-3-2 si am inceput sa antrenez fundasi la norma. Sper sa imi mearga, mai ales ca sunt pe minus cu banetul. Ceea ce e foarte trist. La prima ta victorie, suporterii isi vor reveni, daca e si acasa, chiar puternic.

Despre cum sa faci echipa, cred ca explicatiile lui Ovidiu sunt suficiente, asa ca nu iti mai bat capul cu conceptia mea de joc.

Daphix_
    Member

PS: Pentru cel ce a primit echipa la Hattrick: o parere personala- incearca sa tii de fonduri, de bani. Peste 4-5 meciuri cand vei fi lamurit asupra modului in care decurg lucrurile, este bine sa ai ceva bani la dispozitie… Odata ce intelegi jocul, si vrei sa schimbi ceva, dar n-ai bani… esti in dificultate! Daca ai echipa in VI, nu poti cadea mai jos, deci nu ai presiunea rezultatelor, apoi, o sa vezi, ca o sa castigi meciuri, cu echipe la care managerii lor nu le dau importanta, adica nu se log-eaza sa dea ordine. Si mai ceva, este un forum romanesc de hattrick, acolo, la sectiunea “newbies” (incepatori) poti pune intrebari si gasesti raspunsuri la intrebari pe care nu le-ai pus inca! Bafta! Poate facem un amical candva!

Radu Dobrin
    Member

@Daphix_ wrote:

PS: Pentru cel ce a primit echipa la Hattrick: o parere personala- incearca sa tii de fonduri, de bani. Peste 4-5 meciuri cand vei fi lamurit asupra modului in care decurg lucrurile, este bine sa ai ceva bani la dispozitie… Odata ce intelegi jocul, si vrei sa schimbi ceva, dar n-ai bani… esti in dificultate! Daca ai echipa in VI, nu poti cadea mai jos, deci nu ai presiunea rezultatelor, apoi, o sa vezi, ca o sa castigi meciuri, cu echipe la care managerii lor nu le dau importanta, adica nu se log-eaza sa dea ordine. Si mai ceva, este un forum romanesc de hattrick, acolo, la sectiunea “newbies” (incepatori) poti pune intrebari si gasesti raspunsuri la intrebari pe care nu le-ai pus inca! Bafta! Poate facem un amical candva!

cam asa m-am gindit si eu….a trebuit totusi sa iau un antrenor…dar restul de bani i-am pastrat (am angajat doar citiva taietori de frunze la ciini pe acolo :))

eu am inceput cu returul in div V…acolo unde dupa tot turul echipa are 0 puncte si a dat un gol :) (a luat vre-o 30)..asa ca returul asta inecrc sa o mai ridic un pic

facem amical sigur….poate si saptamina viitoare

Radu Dobrin
    Member

primul meci …prima victorie :) (cred ca a fost blat)

am jucat cu unii din div IV…si i-am batut cu 2-1 (dupa ce aveam 2-0)
    se pare ca antrenorul si punerea in teren cit de cit rezonabila a facut minuni

Radu Dobrin
    Member

cind am pus echipa in teren, la amical am putut sa aleg tactica de joc (pressing…contraatac…etc)…acum cind fac echipa pentru meciul din liga nu mai pot sa fac acelasi lucru….stie cineva de ce?

adi
    Member

mi se pare ca tacticile sunt valabile doar la amicale, dr vor fi extinse in curand.

Radu Dobrin
    Member

@adi wrote:

mi se pare ca tacticile sunt valabile doar la amicale, dr vor fi extinse in curand.

asa e…ai dreptate..acum am citit si eu pe news-urile lor

ultrasro
    Member

Sunt suparat acum LA CULME, dupa demonstratia de ordinarie a gunoiului cu fata om numit Urs Maier, acest individ propun sa fie declarat persoana non grata pe teritoriul tarii, prevad ca UEFA il va promova in curand ca observator international de arbitri!!!!

Tavi
    Member

@ultrasro wrote:

Sunt suparat acum LA CULME, dupa demonstratia de ordinarie a gunoiului cu fata om numit Urs Maier, acest individ propun sa fie declarat persoana non grata pe teritoriul tarii, prevad ca UEFA il va promova in curand ca observator international de arbitri!!!!

subscriu ideii cu declararea lui urs maier indezirabil pe teritoriul Romaniei … dar cine are dreptul sa propuna acest lucru si in ce forma juridica … stie cineva? Pacat ca nu avem asociatie! Puteam incerca un demers cel putin … :(

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.