FIFA Confederations Cup

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football FIFA Confederations Cup

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    dragos
    Member

ati urmarit aseara: germania – australia = 4-3 !!!
    ce meci nebun !!!

brazilia – grecia = 3-0 !!!
    brazilia tot brazilia ramane……

Cameliu, cum este atmosfera pe-acolo ???
    suporteri “straini”, galagie, nebunie etc.etc.

japonia – grecia = 1-0…….. si grecii au plecat acasa…..!!!

Radu Dobrin
    Member

i-au furat pe samurai la primul gol in meciul cu brazilia 😥 …nu a fost nici urma de offside

…dar nakamura le-a aratat la brazilieni cum se da gol de la 35m…. 😆

dragos
    Member

asa este……….meciul a fost SUPER SUPER !!!!
    imi pare rau de niponi; mi-ar fi placut sa mearga mai departe……..
    oricum, sa-i bati pe greci (?campioana europei) si sa faci egal cu brazilia (campioana lumii) este ceva.

dragos
    Member

finala mare: Brazilia – Argentina (miercuri pe TVR1 de la 21.45) = 4-1
    finala mica: Germania – Mexic (miercuri de la ora 19.00 pe TVR1) = 5-4 dupa executarea loviturilor de la 11m
    (0-0 a fost dupa 90min.; 1-1 a fost dupa 120min.)

dragos
    Member

cupa confederatiilor este ca o mini-cupa mondiala.
    la editia din acest an, au fost cateva meciuri foarte interesante….Spania si Brazilia sunt in MAREEE forma si probabil, vor juca finala.
    brazilienii i-au spulberat pe broscari (3-0)….la acest meci, Buffon a avut reactii diferite in cele 2 reprize: daca in prima repriza tipa la coechipieri, se agita tot timpul, in cea de-a doua a fost relaxat (probabil si datorita scorului 3-0 la pauza). de ex: la un plonjon a ramas pe burta si trimitea bezele fotoreporterilor, le facea cu ochiul… =)) :)) =)) :)) :))
    probabil, testoasele venisera la aceasta cupa, ca si in concediu :)) =)) @-)

dragos
    Member

prima semifinala: SUA – SPANIA 2-0 !!!
    spania a avut ocazii, insa le-au ratat aiurea.
    americanii m-au surprins cu o aparare buna; s-au miscat bine…..insa golul al doilea a fost norocos.
    nu credeam ca, spaniolii pot pierde finala/cupa.

a doua semifinala: Brasil – Africa de Sud 1-0
    meci plictisitor, insa imi pare rau de africani, intrucat au avut ceva cazii si au alergat destul de mult.
    daca nu ar fi fost lovitura libera din min 88, se ajungea la prelungiri.

asadar, finala mare: SUA – Brazilia.
    finala mica: SPANIA – Africa de Sud

dragos
    Member

au fost 2 finale interesante incheiate cu acelasi scor 3-2. :ymapplause: :ymapplause:
    asadar, campioana este BRAZILIA, dupa ce a invins SUA 3-2 (la pauza a fost 0-2 !!);
    spania – africa de sud 3-2 (0-0)…..in acest meci, s-au marcat 3 goluri in 5 minute.
    asadar, a fost o mini-cupa mondiala spectaculoasa. :ymparty: :ymapplause:

dragos
    Member

la editia din acest an m-am bucurat pt Brasil :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
    jocul Italiei mi-a lasat o impresie buna……
    jocul Spaniei parca devine plictisitor….nu mai are sarea si piperul de altadata…..iar publicul i-a cam taxat…..

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.